چگونه طراحی تبلیغات موفق داشته باشیم؟

طراحی تبلیغات موفق

طراحی تبلیغات موفق

طراحی تبلیغات موفق کار ساده ای نیست!! طراح محصولات می تواند محصول شما را سر همه زبان ها قرار دهد و یا ممکن است باعث سقوط یه برند خوب شود، در طراحی رنگ ها، حجم، شکل اولیه، زیبایی بسته بندی و … هزاران چیز دیگر دخالت دارد امروز می خواهیم برای شما درباره طراحی تبلیغات موفق توضیحاتی را شرح دهیم با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

_جلب توجه مردم به تبلیغات باعث توجه، هیجان و تحریک آن ها به خواندن تبلیغات خواهد شد.

_ تمرکز طراح روی تبلیغات می تواند ایده های مهم را در کار خود به کار ببرد.

_ دادن ایده ای سریع درباره محتویات تبلیغات

۱- عنوان اصلی

الف: عنوانی که از نام کالا تشکیل شده باشد

این نام برای کالا استفاده می شود تا مردم کالا را با این اسم بشناسند. اگر کالای مورد نظر شما نام مشخصی نداشته باشد مردم به آن توجه نخواهند کرد، اما اگر محصول شما نامی مناسب داشته باشد می تواند باعث جذب و تحریک مردم جهت خرید بیشتر باشد. محصول بدون عنوان را مردم استفاده نمی کنند.

ب: عنوان روزنامه ای

این عنوان کالای شما را به مردم معرفی می کند و مانند جمله ای کامل برای روشن شدن یک حقیقت است مانند؛ ( رونمایی از یک بخش درهتل) ،( رونمایی از بخش یک رستوران)، این عنوان می تواند توجه مردم را به خواندن ادامه تبلیغ جذب کند.

ج: عنوان استفهامی

در این عنوان از مخاطب سوال پرسیده خواهد شد مانند؛ چگونه زبان انگلیسی را در ۳ ماه بیاموزیم؟… به این آموزشگاه برای آموزش زبان در ۳ ماه بشتابید. پیام تبلیغاتی شما وقتی استفهامی است باید پاسخی برای مخاطبان داشته باشد. پاسخ به این سوال باید به این شکل گفته شود: توجه به مرکز خرید…

د: عنوان جالب

این نوع عنوان بسیار جالب است، زیرا احساس هیجان را به مخاطب منتقل می کند و توجه مردم را به تبلیغات جلب خواهد کرد مانند؛ ( خانه نخرید) سپس در ادامه می گوید؛ بدون خرید محصولات برودتی LG خانه ای غیر قابل تحمل خواهد داشت جزء اول این تبلیغات نوعی کنجکاوی را در مخاطب به وجود خواهد آورد مثال دیگری می زنیم مانند؛ (به مسافرت نروید) سپس در ادامه مطلب می گویند؛ فقط با پروازهای های … به مسافرت بروید.

۲- عنوان های فرعی

عنوان های فرعی از نظر رنگ و حجم با عنوان های اصلی متفاوتند. این نوع عنوان حجم کوچکی دارد و جایگاه آن پایین تر از عنوان اصلی است. عنوان فرعی نقش نقطه ارتباط بین عنوان اصلی و پیام تبلیغاتی را دارد.

– ایجاد ارتباط بین پیام اصلی و پیام تبلیغاتی

– تکرار کردن عنوان اصلی برای تاکید روی پیام اصلی طراح

– شرح برخی نقاط مهم فروش در پیام تبلیغاتی

– خلاصه کردن پیام تبلیغاتی
۳- متن تبلیغاتی

جهت قانع کردن مخاطب و ابراز رفتار مناسب برای خرید محصولی ست که تبلیغات برای آن صورت گرفته، گاهی هم برای تضمین مزایای محصول استفاده می شود. هنگامی که مصرف کنندگان محصول را دریافت می کنند پس از عنوان اصلی، شروع به خواند این پیام می کنند. این متن باید جذاب و زیبا نوشته شده باشد.

۴- نتیجه گیری

ما را در برگزاری بهترین همایش ها یاری کنید. خواهش مندم برخی از اطلاعات را ارسال بفرمایید. با ما برای چک کردن ماشین خود تماس بگیرید. نتیجه گیری تبلیغاتی خلق کردن متنی مناسب برای محصول، بدون توضیح مستقیم است، مانند پیام های تبلیغاتی درباره ماشین ها.

۵- تصاویر و نقشه ها

برای ابراز ایده خود و رساندن مفهوم خود به مردم ، بدون تلاش از جانب طراح، از تصاویر استفاده می شود. تصاویر مهمترین روش برای تبلیغات هستند، زیرا بدون قانع کردن و توضیحی توجه مردم را جلب می کنند. تصاویر می تواند ۹۰ درصد سخن شما را به مردم برسانند، برعکسِ یک متن که نمی دانید مردم آن را کامل مطالعه می کنند یا خیر!

[تعداد: ۱۶    میانگین: ۴.۱/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar