چگونه طرح توسعه محتوا برنده ایجاد کنیم؟

طرح توسعه محتوا

چگونه طرح توسعه محتوا برنده ایجاد کنیم؟طرح توسعه محتوا

بسیاری از بازاریان، بر این باورند که ” طرح توسعه محتوا ” زمانی آغاز می شود که محتوا جاری شده باشد. اما حقیقت این است که “ارتقا” باید زودتر از این و به موازات تولید آغاز شود، و بیشتر کار ارتقا می بایست قبل از پیاده سازی آماده شده باشد. در این مطلب یک چارچوب طرح توسعه محتوا را برای کمپ های بعدی شما مورد بررسی قرار می دهیم.

برنامه ریزی

 

یک طرح توسعه خوب با تحقیقات مخاطبان و توسعه پیام های هدفمند آغاز می شود.

تحقیق در مورد مخاطبان

اگر شما زمان و بودجه مناسب دارید، انجام تحقیق و تجزیه تحلیل مخاطبان خیلی می تواند مفید باشد. مراحل برنامه ریزی ما معمولا شامل بحث در مورد این است که ما قصد داریم برای چه اشخاصی محتوا تولید کنیم و آنها چه نیازی دارند. ما با استفاده از اطلاعات قبلی و اطلاعاتی در مورد آنچه که شبکه های اجتماعی در اختیار ما قرار می دهند، بینش خود را نسبت به مشتریان بهبود می بخشیم.

مخاطبان را با توجعه به ارزش محتوایی که دریافت می کنند دسته بندی می کنیم. برای مثال، ممکن است یک گروه تازه به بازاریابی آنلاین روی آورده باشد و بخواهند مهارت های خود را در این زمینه ارتقا دهند. اما گروه دیگر ممکن است نیازی به آموزش چیز جدید نداشته باشد و تنها به اشتراک گذاری مطالب خوب برای دیگران مشغول هستند. این بخش می تواند به پایه و اساس تاثیرگذاران اشتراک گذاری پیام تبدیل شود.

پیام رسانی

قبل از اینکه شما شروع به ایجاد محتوا کنید، می بایست مشخص کنید که با هر بخش از مخاطبان خود قصد دارید چه ارتباطی برقرار کنید. (توسعه اشخاص می تواند بسیار مفید باشد). تفکر کنید که هر بخش چه منفعتی از دریافت مطالب شما بدست می آورند. از خودتان سوال کنید که چه چیزی افراد را تشویق به اشتراک گذاری مطالب شما می کند؟ و زمانی رو صرف کنید که متوجه شوید چرا مطالب شما را اشتراک نمی گذارند.

اگر شما یک تیم از یک شرکت هستید، این فرآیند می تواند خیلی بیشتر از یک ورزش ذهنی باشد و اسناد فیزیکی تهیه شود. اگر شما یک تیم هستید، ایجاد یک محتوای قابل اشتراک گذاری می تواند بسیار مفید باشد.

در جدول زیر مثال هایی را ملاحظه می فرمایید که ممکن است شما در هر مرحله بپرسید:

 

طرح توسعه محتواهنگامی که شما به سمت بخش مخاطب و پیام مربوط به آن می روید، اعتماد بیشتری نسب به تولید محتوا خواهید داشت. شما می دانید که دقیقاً چرا و چگونه کسب و کار شما برای افرادی که برای شما اهمیت دارند، می تواند مفید باشد. و این دانش می تواند شما را برای تصمیم گیری های مهمتر در مورد محتوا راهنمایی کند.

۲ هفته قبل از راه اندازی

طرح توسعه محتوا

همانطور شما در حال تولید محتوای واقعی هستید، می بایست لیستی از افراد و وب سایت هایی که قصد اشتراک گذاری دارید را نیز تهیه کنید. دسته بندی مخاطبان که در قبل انجام دادید پایه و اساس اینکار است. برای هر بخش لیستی از تاثیرگذاران با میزان تاثیر بالا و متوسط تهیه کنید.

همینطور که پیش می روید، توجه داشته باشید که چگونه قصد دارید با تاثیرگذاران ارتباط برقرار کنید (ایمیل، شبکه های اجتماعی، و غیره)، آیا می خواهید با یک مکالمه رسمی شروع کنید و یا با یک برخورد گرم ارتباط را شروع کنید.

حجم لیست

برای اینکه بدانید چه میزان حجم لیست خود را از تاثیرگذاران پر کنید، می بایست اهداف خود را از پوشش و یا به اشتراک گذاری مطالب مشخص کنید. انتظار دارید چه تعداد از افراد در مورد شما مطلب بنویسند؟ این عدد را بر میزان پاسخ توسعه خود تقسیم کنید. حاصل نشان دهنده تعداد افراد مورد نیاز شما برای ارسال مطالب است.

بازاریابان محتوا خوب، اغلب با لیست بزرگی از تاثیرگذاران شروع می کنند و سپس آنرا محدود می کنند و مناسب ترین را برای دستیابی به اهداف و چشم انداز انتخاب می کنند. اینکار زمان بر ولی ارزشمند است.

درگیرشدن قبل از راه اندازی

در مرحله بعد، نگاهی به لیست تاثیر گذار خود بیاندازید و قبل از انتشار مطالب خود، یک هدف برای تعامل با هر فرد یا وب سایت در نظر بگیرید. برای افرادی که تمایل به برخورد سرد با شما دارند، می توانید یک پست ارسال کنید و یا با استفاده از @ به آنها اشاره کنید. این حداقل موجب می شود که اسم شما در ذهن وی باشد.

برای تاثیرگذارانی که تمایل به ارتباط بیشتر دارند، شما می بایست بیشتر تعامل داشته باشید. آنها را در شبکه های اجتماعی رصد کنید و مطالبی که نوشته اند را تفسیر کنید، برای آنها استفاده از @ و تنها اشاره کردن کافی نیست. سعی کنید در ارتباط با آنها گوش به زنگ یک فرصت باشید تا از طریق پست وبلاگ و یا سایر مطالب با آنها گفتگو کنید. اگر شما زمان و منابع کافی در اختیار دارید، سعی کنید با آنها در دنیای واقعی همچون کنفرانس ها و رویدادها از نزدیک ملاقات داشته باشید.

یک هفته قبل از راه اندازی

 

 

 

 

هفته قبل از انتشار محتوا می بایست هفته شلوغی برای شما باشد. این هفته زمانیست که شما می بایست پیش نویس پست های رسانه های اجتماعی، پیش نویس نامه توسعه دهندگان و پیام خود برای مخاطبان را آماده ارسال کنید. همچنین شما ممکن است تبلیغاتی برای شبکه های اجتماعی در نظر داشته باشید که می بایست آنها را در صف انتشار قرار دهید.

پیش آزمون محتوا

یکی بهترین کارهایی که قبل از انتشار مطلب می توانید انجام دهید، این است که محتوا را با تاثیرگذاران آزمایش کنید. قطعا شما قبل از انتشار مطلب مشورت های خوبی از آنها دریافت می کنید که به اشتراک گذاری مطالب شما منجر خواهد شد.

شما می توانید بصورت استراتژیک تاثیرگذاران خود را مورد هدف قرار دهید و از آنها بخواهید که در آزمون شرکت کنند ولی توصیه می شود برای این امر از داوطبان کمک بگیرید.

در این خصوص حتما زمان کافی در اختیار تاثیرگذاران برای بررسی و اظهار نظر قرار دهید.

ایمیل توسعه دهندگان

شما می بایست برای هر بخش از مخاطبان، دو طرح پیش فرض آماده کنید. این طرح های پیش فرض می بایست عناصر و استاندارد های لازم برای ارسال ایمیل را دربر بگیرند، و همچنین می بایست بصورت شخصی سازی شده باشند.

برترین تاثیرگذاران شما (۵ یا ۱۰ گزینه اول از افراد یا سایت ها) می بایست طرح های پیش فرض کاملا خصوصی سازی شده داشته باشند. برای اینکه زمان خود را مدیریت کنید آنها را از پیش آماده کنید. برای شخصی سازی این مورد می توانید به مکالمات قبلی خود رجوع کنید.

روز راه اندازی

 

روزی که محتوا شما انتشار یافت، هدف شما می بایست این باشد که تا می توانید آن را به اشتراک بگذارید. به این معنی که پست خود را در جوامع مجازی قرار دهید، تبلیغات خود را اجرا ، و توسعه را آغاز کنید.

توسعه دهندگان

همانطور که شما از طریق توسعه دهندگان در حال انجام اینکار هستید و شروع به ارسال پیام کردید، شما شاهد نتایج این الگوها خواهید بود. اطمینان حاصل کنید که الگو ها بهتر از دیگران کار می کنند. وقتی که این اتفاق افتاد، بدها را از دور خارج کنید، با آنهایی که خوب هستند پیش بروید، و در ادامه شاید نیاز به تغییر نیز داشته باشید.

شما ممکن است در همین بین ارتباطات بهتری در سایر گروه ها پیدا کنید. در صورت پیدا شدن این موارد، سعی کنید نیرو و زمان خود را روی بخش های بهتر سرمایه گذاری کنید. لیست خود را افزایش دهید و توسعه دهندگان را بیشتر کنید.

مدیریت و پاسخ

برای مدیریت نظراتی که در مورد محتوای به اشتراک گذاشته شما ایجاد می شود، خود را در دسترس قرار دهید، نظرات زیبا را بازتاب دهید، و به سوالات آنها پاسخ دهید. این به شما کمک می کند تا با مخاطبان خود ارتباط بهتری برقرار کنید و همچنین بتوانید محتوا خود را تقویت کنید.

هفته راه اندازی

پرداخت های اجتماعی

با دقت شبکه های اجتماعی را زیر نظر بگیرید و ببینید در کدامیک، در طول روز کار بهتر انجام می شود، روی آن کانال سرمایه گذاری و پیام رسانی کنید. اگر متوجه شدید که در همه جا با شکست مواجه شدید، عنوان مطالب را مورد بازبینی قرار دهید و معیار های مختلف را ارزیابی کنید.

رسانه های اجتماعی

به اشتراک گذاری مطالب ادامه و نظرات خوب افراد در مورد مطالب خورد را بازتاب دهید. توجه ویژه ای به تاثیرات عمده زمان مناسب اشتراک گذاری در ساعات غیر اوج داشته باشید. ارسال مجدد در یک زمان مناسب می توانید ترافیک بیشتری برای وب سایت شما به همراه داشته باشد.

برد آسان

مطمئن شوید که مقالات شما بصورت هفتگی در قالب خبرنامه به ایمیل مخاطبان ارسال می گردد. مطمئن شوید که در bookmark و subreddite سایت های اجتماعی قرار گرفته اید. این ها عوامل ساده برای افزایش ترافیک وب سایت شما هستند.

اصلاح لینک ها

اگر محتوای شما ویژگی های ویروسی شدن را داشته باشد، این شانس را دارید تا مردم آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. با استفاده از جستجو تصویر معکوس، و با استفاده از ابزار Fresh Web Explorer و یا سایر تکنیک ها به اصلاح لینک های خود بپردازید و آنها را امن کنید.

در حال اجرا

همینطور که جریان بازدید به راه افتاد، به تولید محتوای خود ادامه دهید. با استفاده از ابزار مختلف، مواردی را که بازدید کنندگان به اشتراک می گذارند را ذخیره کنید. و با ارسال پیامی از آنها تشکر و قدردانی کنید.

با استفاده از لیست هایی که در شبکه های اجتماعی تهیه کرده اید، با تاثیرگذاران برای ادامه همکاری تلاش کنید. این شانس وجود دارد که اگر آنها در این کمپین مهم تلقی گردند، در ادامه نیز تلاش بیشتری داشته باشند. هر چه بیشتر شما بتوانید روابط ایجاد کنید بهتر است.

بر رسانه های اجتماعی، ایمیل سرویس ها، و بطور کلی وب سایت ها جهت فرصت های مجدد اشتراک گذاری نظارت داشته باشید. شما ممکن است در این راستا موارد مناسبی برای مطالعه پیدا کنید و یا به منبع جدید دستیابی پیدا کنید.

خلاصه پروژه

بعد از اینکه کمپین شما به پایان نزدیک شد، زمانی را برای بررسی معیارهایی مانند، میزان اشتراک گذاری، تعداد بازدید، و میزان مکالمات در نظر بگیرید. مواردی که برای دفعه بعد می خواهید مد نظر داشته باشید را بررسی کنید.

همچنین شما می بایست به لیست تاثیرگذاران خود مراجعه کنید. ممکن است برخی از تاثیرگذاران که شما آنها را در ردیف متوسط قرار داده بود، در ردیف اول قرار داشته باشند. لیست خود را با توجه به نتایج بدست آمده از کمپ ساماندهی کنید، این امر برای کمپ بعدی بسیار تاثیر گذار و مهم است.

طرح توسعه محتوا

طرح توسعه محتوا

 


کمپ های محتوا شما به چه صورت پیش می رود؟ شما همواره می توانید برای برنامه ریزی و اجرا در زمینه تولید محتوا برای کسب و کار خود از طریق کلیک بر اینجا با کارشناسان و متخصصان پدیده فکر مهتر در تماس باشید.

 

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
وردپرس پنج
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
وردپرس پنج
مهمان
وردپرس پنج

مطلب بسیار مفیدی بود.. ممنون بابت انتشار این مطلب