چگونه فروش خود را افزایش دهیم؟

 • فروش خود را افزایش دهیم برنامه ای برای فروش تنظیم کنید

برنامه دادن به کارمندان و فروشندگانی که پیش شما کار می کنند باعث می شود که فروش بهتر و بیشتری داشته باشید.  به نظر شما چرا بسیاری از شرکت ها به کارکنان خود برنامه ی فروش می دهند؟ یا با فرستادن کارکنان به سفر یا دادن مبلغی پول؛ از آنها می خواهند به ترویج فروش کمک کنند؟

 • کارکنان خود را به فروش بیشتر تشویق کنید

در پایه و اساس برای ترویج فروش؛ خدمات و محصولات جدیدی را برای مشتریان خود ارائه دهید.
قرار دادن محصولات جدید در کنار محصولات قبلی فروش شما را بیشتر نمی کند! ولی اگر می خواهید فروش بیشتری داشته باشید باید مشتری را قانع کنید که خرید این محصول چه منافع و فوایدی برای شما دارد. هر چیزی را که درباره ی محصول می دانید؛ به مشتری بگوئید.
در بیشتر اوقات هنگام خرید از یک مکان؛ محصولی نظر شما را جلب می کند و شما در خریدن یا نخریدن آن کالا دچار تردید می شوید. وقتی فروشنده در مقابل شما ایستاده و از شما می پرسد که چه چیزی را مد نظر دارید. با دیدن تردید در شما؛ پیشنهاد می کند که ۱ هفته ی بعد دوباره به آنجا بروید. زیرا هفته ی آینده حدود ۲۰ درصد تخفیف برای اجناس خود در نظر گرفته اند.
حتما اگر می خواهید تخفیفی برای محصولات خود بگذارید مشتریان خود را باخبر کنید. با این کار باعث می شوید که خریدار بار دیگر پیش شما باز گردد و ممکن است دوستان خود را نیز با خود بیاورد.
به یاد داشته باشید که می توانید با تلفن و یا ایمیل تخفیفات خود را به مشتریان اطلاع دهید.

 • خریداران خود را طبقه بندی کنید

باید بین خریداران دائمی و خریداران معمولی فرقی بگذارید که خریداران دائمی شما آن را درک کرده و قدر دان شما باشند.
به کارکنان خود پاداش دهید. ما همه در جریان پاداش دادن شرکت های بزرگ به کارکنان شان هستیم ولی قانونی وجود ندارد که به ما بگوید این جریان وجود ندارد!
حتی در کارهای هر چند کوچک حتی مثل پول دادن در جشن تولد کارکنان خود؛ دادن عینک های مجانی به کارکنان خود و …
چرا بعضی از شرکت های بزرگ در مقابل خرید به کارکنان خود عینک هدیه می دهند؟
خریدارانی که به خرید محصول اصلی می پردازند و عینک هدیه می گیرند عینک ها را امتحان می کنند و یا به کس دیگری می دهند و آن شخص دیگر از عینک خوشش می آید و همان عینک و یا محصول دیگری را خریداری می کند. و یا با تعریف کردن از آن محصول باعث می شوند کسانی دیگر از شما خرید کنند.


مقالات مرتبط


 

[تعداد: ۵    میانگین: ۳/۵]

درباره نویسنده

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

  مطالب مرتبط

  4 نظر

  نظر بدهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *