• فروردین ۱۱, ۱۳۹۹

چگونه محتوای جذاب تری بنویسیم؟

چگونه محتوای جذاب تری بنویسیم؟

 

چگونه محتوای جذاب تری بنویسیم؟

نوشتن یک مطلب عمومی و سطحی کار ساده ای ست و فقط به کمی تحقیق و دانش ابتدایی درباره ی موضوع نیاز دارد. با این حال، مشتری شما که خودش صاحب کسب و کار است می خواهد خودش را از سایر رقبایی که دارد متمایز نشان دهد و نیاز دارد تا به مشتریانش توضیح دهد که چرا “او” گزینه ی صحیح برای انتخاب است؟

مشکل اینجاست که محتوا و مطالب خیلی زیادی از قبل در سطح وب وجود دارد و همین موضوع کار را برای نویسندگان سخت تر می کند تا مطلبی اوریجینال و اصل را تولید کنند. با اتخاذ کردن یک روش متفاوت برای تولید محتوا می توانید نظر مخاطبان خود را جلب کنید و ارزش را به آنها بیفزایید. در این پست، سه ایده مطرح می کنیم تا از حالت عمومی تر خارج شده و نگاهی عمیق تر به موضوعات تان بیندازید.

 

? از زاویه ای متفاوت بنویسید

بسیاری از افراد خلاق توصیه می کنند که برای نوشتن یک مقاله جذاب و خواندنی، ابتدا از موضوعات موردعلاقه خود شروع کنید. اما طبیعتا، همیشه قرار نیست درباره موضوعاتی که دوست داریم بنویسیم و در طول کار ممکن است با موضوعاتی مواجه شویم که هیچ علاقه ای به آنها نداریم، از این رو، باید یاد بگیریم که حتی اگر درباره موضوع کسل کننده ای می نویسیم باز هم این حس خستگی و جذاب نبودن را به خواننده منتقل نکنیم و او نباید ناامیدی ما را دریابد.
از زاویه ای که هرگز امتحان نکرده اید، تست کنید. گاهی اوقات ممکن است درباره موضوع خیلی تخصص نداشته باشید هیچ جای نگرانی نیست! حتی بهتر است بدانید که گاهی دانش محدود شما مفیدتر هم هست؛ چون می توانید ایده های جدیدی را ارائه دهید که شاید خواننده تاکنون آن جوانب را در نظر نگرفته باشد.

? محتوا را با شخصیت خود تلفیق کنید

شاید محتوایی که تولید کرده اید خالی از هر گونه اشتباه نوشتاری، دستور زبانی و کلامی باشد اما موضوع اینجاست که این لزوماً به معنی خوب نوشته شدن مقاله نیست! برای درخشندگی بیش تری محتوای خود آن را با قلم خود تلفیق کنید.در حالی که سعی می کنید تن کلام مناسب را بیابید به انتخاب کلمات، نحوه ی بیان و ساختار جملات تان با دقت توجه کنید زیرا نشان دهنده ی خود شماست تا در نهایت، همه منجر به ملاقات با مخاطبان تان شوند.

? فرمت های مختلف را تجربه کنید

با تست کردن انواع فرمت های مختلف و متنوع سعی کنید محتوای خود را به تلفیق مناسب برسانید. برای مثال اگر در نتیجه ی جستجو در اینترنت، درباره ی موضوع خاص به مطالب زیادی برخوردید که بررسی داده ها بود، سعی کنید از نحوه ی سوال “چگونه می توان …” استفاده نمایید. باور کنید که همین نحوه ی ارائه ی مطالب شما به طور متفاوت به تنهایی می تواند باعث ایجاد ایده های جدید یا موضوعاتی با مطالب عمیق تر شود.

 

[تعداد: 9   میانگین:  4.2/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar