چگونه مدیریت کسب وکار خود را بهبود ببخشیم؟

مدیریت کسب وکار خود را با آگاهی از برخی نکات و رازها در جهت بهبود و توسعه پیش ببرید.

 

چگونه مدیریت کسب وکار خود را بهبود ببخشیم؟

 

مدیریت کسب وکار

مدیریت هر کسب و کار در هر مکان و زمانی کار آسوده ای نیست و به برنامه ریزی صحیحی نیاز دارد. اما مدیریت و برنامه ریزی بدون تلاش حاصل نمی گردد امور فراوانی نیاز است تا مدیریت کار و زندگی را به راحتی پیش ببرید. فهرست های بسیاری را تهیه کنید تا با برنامه ریزی درست اجرا شوند در این پست فهرست مهمی از رازهای موفقیت و مدیریت کسب وکارها را بازگو خواهیم کرد.

فهرست اهداف، فهرست وظایف

همان طور که از قبل شنیده اید زندگی و کار بدون هدف مقصدی پوچ دارد. تعیین اهداف باید هر ساله صورت گیرد و با تلاش عملی شود اهداف بزرگ خود را به بخش ها و اجزاء کوچک تقسیم کنید تا پیشبرد آن ها آسوده گردد. فهرست اهداف مربوط به آینده دور است اما فهرست وظایف برای آینده نزدیک است وظایفی که می خواهیم روزانه یا هفتگی عملی شوند. فهرست وظایف یک روز بعد را تهیه کنید و به آن عمل نمایید تا با برنامه ریزی درست کسب و کارتان را مدیریت نماید.

 

فهرست ارتباطات، فهرست هزینه ها

ارتباط درست یکی از نقاط قوت هر کسب وکار به شمار می رود. هر چه قدر کسب وکارتان ساده باشد نمی توانید آن را به تنهایی پیش ببرید، پس به افرادی نیاز دارید تا با اعتماد کامل ارتباط موفقی را برای تان دست و پا کنند. در حد امکان ارتباطات خود با دیگران را به شکل دوره ای کنترل کنید حتی اگر در حال حاضر به ارتباط با دیگر شرکت ها نیاز ندارید آن را بدون خبر رها نکنید. فهرست هزینه ها گاهی از ذهن برخی شرکت ها پنهان می ماند، اما کسانی که می خواهد در کار به ثروت دست پیدا کنند و روز به روز پیشرفت کنند نباید فهرست هزینه ها را نادیده بگیرند. پنهان شدن فهرست هزینه ها باعث می شود بیش تر از حد هزینه کنید و ضررهای مالی شرکت فقط نصیب شما می شود. اول هر ماه فهرستی برای هزینه های شرکت تهیه و در آخر هر ماه آن را کنترل نمایید تا به هزینه های غیر ضروری منجر نشود.

 

فهرست ابزار مهم، فهرست تغییرات مورد نیاز

در زندگی و کار هر فردی ابزاری مهم و ضروری لازم است تا راحتی ما را فرآهم آورد. در عصر جدید تکنولوژی معمولا ابزار مورد نیاز ما مانند رایانه ها، برنامه های کامپیوتری یا نرم افزارهای گوشی هستند، برخی از شرکت ها نیز مواد اولیه تولید یا دستگاه های تولید را برای پیشبرد کار خود لازم دارند. فهرستی را تهیه و به بررسی این ابزار بپردازید.

در ماه چند درصد هزینه ها را به چنین ابزاری اختصاص می دهید؟ مصرف اینترنت کارکنان شما چند درصد است؟ میزان فعالیت مفید کارکنان از کسب و کار و ابزارهای مورد نیاز چند درصد است؟ تمام این سوالات در کسب و کارتان تاثیر دارد. فهرست تغییرات نیز یکی از فهرست های مهم در زندگی همه مردم است. گاهی تغییرات در محیط کار، منزل و حتی برای ظاهر خود افراد مورد نیاز هستند. شاید تصور کنید تغییرات کوچک در زندگی ما تاثیر نمی گذارد اما هر چیزی در زندگی جایگاهی دارد، پس فهرستی برای تغییر هم در نظر بگیرید.

 

فهرست ایده ها، فهرست نقشه ها برای آینده

ایده های نوآور همیشه باعث تحول و دگرگونی جهان است. برای این که ایده مفید و قابل اجرا باشد باید خوب مورد بررسی، بازبینی و آزمایش قرار بگیرد. برخی از ایده ها ناگهانی به ذهن ما می رسند مثل وقتی که خواب هستیم و یا وقت غذا خوردن و … ایده ای به ذهن ما می رسد اما تمام این ایده ها به مراحل گوناگونی نیاز دارد تا مورد بررسی قرار بگیرد. ممکن است شنیده باشید که نمی توانیم آینده را پیش بینی کنیم، اما آیا این سخن به این معناست که دست بسته بنشینیم و برنامه ریزی خاصی برای آینده نداشته باشیم؟ بدون شک خیر. فهرست اهداف با فهرست پیش بینی آینده کسب و کار متفاوت است، فهرست اهداف به تمرکز روی جوانب شخصی کسب وکار می پردازد در صورتی که فهرست طراحی برای آینده روی اتفاقاتی که قرار است اتفاق افتد متمرکز می شود. مانند صدور برنامه جدید و اجرای آن برنامه در کسب و کار، فهرست پیش بینی آینده با چنین کیفیتی برای وظایف ما ضروری است، پس آن را به بهترین نحوه اجرا کنید.

 

فهرست اورژانسی، فهرست آرزوها

هنگام نقشه کشیدن برای کار و زندگی، همیشه جایگاهی برای مراحل اورژانسی و منفی هم جای دهید. چه عواقبی منتظر کسب و کار و زندگی ماست؟ بدترین احتمالات را نیز در فهرست خود جای دهید هر کسب و کاری خطرهای خود را دارد. آیا شکست کسب و کارتان امکان پذیر است؟ چند درصد از موفقیت کسب و کارتان مطمئن هستید؟ این سوالات به حل مشکلات تان کمک می کند. از آرزوها و رویاهای خود دست نکشید حتی اگر با خود می اندیشید که رسیدن به آن ها بعید است. بدون رویا و آرزو تحقق یافتن شان سخت پیش می رود. فهرستی از آرزوها و رویاهای خود تهیه کنید این آرزوها را سالیانه بنویسید تا با ورود سال جدید مطمئن شوید به آن ها دست پیدا کرده اید یا خیر.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar