چگونه مسائل مالی استارتاپ ها را حل کنیم؟

مسائل مالی استارتاپ و کسب وکارهای کوچک نقش عظیمی در توسعه و ادامه ی مجموعه شان دارد. استارتاپ ها قوانین مالی متفاوتی نسبت به کسب وکارهای بزرگ دارند. باید از این دام های مالی رایج دوری کنید.

 

چگونه مسائل مالی استارتاپ ها را حل کنیم؟

 

مسائل مالی استارتاپ

شرکت های استارتاپ در مقایسه با کسب وکار های مشهور و شرکت های متوسط تا بزرگ، بسیار متفاوت هستند. بزرگ ترین دارایی کارآفرینان جدید یادگیری از دیگران در صنعت است، و یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که می توان مرتکب شد این است که در هنگام تامین مالی اولیه تحقیقی انجام نشود.

از این چهار دام مالی رایج که می توانند هزینه ی بسیاری را برای کسب وکار جدید شما به همراه داشته باشند دوری کنید.

۱- غلو کردن و یا دست کم گرفتن سرمایه ی لازم برای اداره ی  کسب وکار

نوشتن طرح کسب وکار منسجم می تواند در ایجاد یک برنامه ی مالی مناسب برای یک استارتاپ، مفید باشد. بخشی که بسیاری از مردم در آن اشتباه می کنند غلو کردن و یا دست کم گرفتن مقدار سرمایه ی مورد نیاز برای حفظ جریان کسب وکار است.

غلو کردن در مقدار سرمایه ی مورد نیاز برای شروع، می تواند سرمایه گذاران و وام دهندگان را از شما دور کند. در حالی که، دست کم گرفتن مقدار سرمایه مورد نیاز برای حمایت از استارتاپ نیز می تواند به یک فاجعه ی قریب الوقوع منجر شود. اگر در نحوه ی ایجاد یک برنامه کسب و کار و یا برنامه ی مالی مردد هستید ، مشاوران کسب وکار در مجموعه پدیده فکر مهتر می توانند به شما در ایجاد این برنامه ها کمک کنند.

 

۲- عجله برای سرمایه گذاری های دوره ای کوچک

داشتن سرمایه گذاران بالقوه ای که علاقه مند به سرمایه گذاری در شرکت نوپای شما هستند می تواند هیجان انگیز باشد، اما قبل از آن نگاهی به پیشرفت خود داشته باشید. مطمئن شوید که به درستی همه سرمایه گذاران بالقوه را قبل از دریافت پول از آنها، مورد بررسی قرار داده اید. این افراد در ازای سرمایه گذاری خود چه چیزی از شما دریافت می کنند؟

حقوق صاحبان سهام چقدر است؟

همکاری با سرمایه گذاران با تجربه و همچنین افرادی که مایل به کمک به شما در دوره های بعدی سرمایه گذاری هستند، امری عاقلانه است.

 

۳- عدم انجام تحقیقات و جستجو

در مسائل مالی ، هنگامی که زمان جستجوی تامین مالی سنتی (در صورت وجود) فرا می رسد، شما همچنان برش کار ویژه ی خود را دارید. بسیاری از تامین کنندگان مالی شبیه فروشندگان عمل می کنند تا مشاوران! آنها عمدتا می خواهند وام خود را به شما بفروشند و حساب ها و خدمات مالی بیش تری را به شما پیشنهاد دهند. اکثریت قریب به اتفاق آنها در مورد وضعیت شما آگاهی ندارند و یا مشاوره واقعی ارائه نمی دهند.

Tobias Robinson ، صاحب  binaryoptions  که یک پلت فرم آموزشی سرمایه گذاری است، می گوید : “بررسی Better Business Bureau  و یا بررسی های Yelp شروع خوبی برای جستجوی شرکای مالی بالقوه است، اما عاری از خطا نیست، زیرا کسب وکارها می توانند تعطیل شوند و دوباره با نام های جدید شروع به کار کنند. بهترین انتخاب برای مصرف کنندگان از این قرار است:  آگاهی یافتن در مورد چیزهایی که باعث خوب یا بد شدن یک شریک مالی می شود، در نظر گرفتن علائم هشدار دهنده و در صورت وجود هر گونه شک و تردیدی- رفتن به سراغ یک تامین کننده ی دیگر . .

در مورد انواع مختلف سرمایه گذاری های در دسترسِ شرکت های استارتاپ و کارآفرینان اطلاعات کسب کنید. سپس، در مورد بانک و یا وام دهنده ای که علاقه مند به همکاری با آنها هستید، آگاهی بیش تری به دست آورید.

 

مطلب پیشنهادی: چگونه به جذب منابع مالی برای کسب وکارمان بپردازیم؟

 

۴- عدم مدیریت درست منابع

همه ی حرفه ای ها  باید سعی کنند هوشمندانه تر کار کنند نه سخت تر! در برخی موارد، برای رسیدن به پول، نیازی به قرض گرفتن پول بیش تر وجود ندارد. اگر سرمایه ی کمی دارید، منابع موجودی را که هم اکنون دارید، مدیریت کنید. فهرستی از هزینه های ماهانه شرکت تهیه کنید و مشخص کنید که کدام بخش ها را می توان بدون تاثیر گذاری بر کسب وکار حذف کرد. در این فرایند، ممکن است اخراج چند کارمند و یا ایجاد یک طرح کسب و کار جدید ضروری باشد.

مطلب پیشنهادی: چگونه کسب وکار خود را با بودجه کم گسترش دهیم؟

 

در نهایت باید گفت که پرهیز از گرفتن وام اضافی و یا وارد کردن سرمایه گذاران جدید- مگر آنکه واقعا مجبور شوید-  یک قانون کلی خوب در مسائل مالی است. داشتن اعتبار خوب و منابع منسجم کافی نیست. شما باید در هنگام شروع یک کسب وکار جدید،  دانش لازم برای کسب و کار را به منظور حفاظت و رشد دادن دارایی های تان داشته باشید. در مورد انواع وام و وام دهندگانی که با آنها کار می کنید محتاط و هشیار باشید، و همه گزینه های مالی خود را قبل از هر اقدامی خوب بسنجید.

 

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar