چگونه مشتریان بیش تر جذب کنیم؟

جذب مشتریان بیش تر کار راحتی نیست! با استفاده از تکنیک ها و رعایت نکات مهم می توان قدمی در بهبود وضعیت نهاد.

 

چگونه مشتریان بیش تر جذب کنیم؟

 

مشتریان بیش تر

خدمات شما خیلی بهتر از سایر ارائه دهندگان در حوزه ی کاری تان است. سوالی که پیش می آید چنین است: با اینحال، چرا مشتریان بیش تری به سمت شما نمی آیند؟

مسئله ی اینکه خدمات عالی ارائه دهید به تنهایی کافی نیست! گفتن اینکه شما خدمات عالی دارید به مردم هم کافی نیست!

برای جذبِ مشتریانی که به لحاظ کمی و کیفی مطابق شما باشند به رویکرد بهتری نیاز دارید. برخی از این ایده ها توسط مشاور بازاریابی Jim Connolly در این پست ارائه می شود که امیدواریم مفید باشد.

۱- فرآیندِ گفتنِ مردم درباره ی شما به دوستان شان را راحت تر کنید

برخی از سرویس ها واقعاً راحت تر از مابقی هستند. در نتیجه این سرویس ها، از قدرت کلمات (دهان به دهان) برخوردار می شوند در صورتی که رقبای خوب شان از آن بی بهره اند! علت آن این است :

کسب وکارهایی که به بهترین نوع به بازار عرضه می شوند فهمیده اند که اگر قرار باشد جمله ای گسترش یابد؛ مشتری به کمک نیاز دارد. در حالیکه بقیه به شدت کار می کنند، خدمات عالی ارائه می دهند و در نهایت متعجب اند از اینکه چرا مشتریان کمی دارند!

 

۲- پادکست، بلاگ، خبرنامه و … انتشار دهید

با پاسخ دادن به سوالات مرتبط، دانش خود را به نمایش بگذارید. مشتری بالقوه ی خود را در حال تعجب اینکه دانش شما چقدر است باقی نگذارید! بخاطر داشته باشید: کارهایی که انجام می دهید، بلندتر از حرف های تان صحبت می کنند.

این رویکرد به شما مزایای بیش تر و ارزشمند می دهد. همینطور اگر بطور مداوم و مرتب به پاسخ دادن سوالات مشغول باشید قابل اطمینان بودن خود را نیز ثابت کرده اید. انجام همه ی اینکارها در ذهن مخاطب، -حتی قبل از اینکه حرفی به میان بیاید- اعتماد ایجاد می کند.

 

۳- دستاوردهای خود را برجسته کنید

اگر پاداش و جوایزی دارید، رسانه های قابل توجه شما را بازگو کرده اند، یا دستاوردهای معینی دارید آن را مثل یک راز نزد خود نگاه ندارید! آنها را در جایی قرار دهید که مشتری بالقوه بتواند ببیند تا در نتیجه مشتریان بیش تر دسترسی داشته باشند. در اکثر وب سایت ها، حتی در وب سایت پدیده فکر مهتر نیز این موارد در بخش “درباره ما” گنجانده می شوند. برخی از کسب وکارها تمایلی به اینکار ندارند و آن را تظاهر می پندارند؛ این حس کاملاً قابل درک است اما شما باید به خودتان از چشمان مخاطب نگاه کنید. او هیچ چیزی راجع به شما نشنیده است. او به تازگی وارد وب سایت شما شده و به سرعت یک تصویر کلی از شما در ذهنش ایجاد می کند. آنها درک نمی کنند که شما با قید نکردن دستاوردهای خود فروتنی صرف کرده اید. آنها فقط تصویری را از شما می سازند.

امیدواریم که این ایده ها، باعث شوند وضعیت بهتری را در کسب وکار خود ایجاد کنید.

 

 

[تعداد: ۱۴    میانگین: ۳.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar