• اسفند ۹, ۱۳۹۸

چگونه مشتریان را به تیم بازاریابی خود تبدیل کنیم؟

مشتریان می توانند از هزینه ی بازاریابی که صرف می کنید بکاهند! می پرسید چطور؟

راهکارهای این پست را بخوانید تا با تیم بازاریابی جدید خود بهتر آشنا شوید.

 

چگونه مشتریان را به تیم بازاریابی خود تبدیل کنیم؟

 

مشتریان

یک استارتاپ چطور می تواند بدون منابع ضروری برای دنبال کردن بازاریابی سنتی یا تلاش های ارتباط عمومی آگاهی از برندش را افزایش داده و مشتریان جدیدی جذب کند؟

سه ایده ی خوبی را که توسط Brendan Greenley کارشناس داده مطرح شده در این پست بیان می کنیم که با استفاده از توییترتان صورت می گیرد. این راهکارها به شما می گویند که چطور می توان مشتریان را به کانال بازاریابی موثر خود تبدیل کرد.

 

 

۱- به کاربرانی که محصولات شما را پیشنهاد می دهند، جایزه دهید

بازاریابی دهان به دهان، نه تنها موثرتر از سایر نوع های تبلیغات است بلکه واقعاً ارزان یا رایگان هم می باشد. پس باید اطمینان حاصل کنید از اینکه حداکثر تلاش خود را در این زمینه بکار بسته اید.

اگر محصول یا خدماتی دارید که رضایت مردم را جلب می کند افراد بسیاری آن را بهم پیشنهاد خواهند داد. اما حتی اگر کوچک ترین مشوقی را برای به اشتراک گذاشتن محصول تان به آنها ارائه دهید، مقدار این پیشنهادات به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت. بنابراین ارائه ی سرویس رایگان به مدت یک هفته، تخفیف ویژه یا محتوای منحصربفرد برای این دسته از کاربران موثر و باانگیزه نتیجه فوق العاده تری نیز می تواند ایجاد کند.

 

۲- پیشنهاد دادن محصول تان باید یک فرآیند ساده ای باشد

هرچه برای مشتریان پیشنهاد دادن شرکت و یا محصول تان را ساده تر کنید، پیشنهادات بیش تری را دریافت خواهی کرد. شما می توانید کاربران خود را به صفحه ی پیام توییتر pre-populated message ( اصطلاحاً به پیامی گفته می شود که از قبل در داخل کادری که شما پیام خود را می نویسید نوشته شده و با کلیک شما، پنهان می شود) لینک کنید تا آنها هم تنها با یک کلیک، پیشنهادات خود را ارسال کنند. فقط مطمئن شوید که در هر یک از این کانال های مورداستفاده، صفحه ی اصلی وب سایت خود را لینک کرده باشید.

البته اینکه شما پیام pre-populated قرار داده اید نباید باعث شود که مردم نتوانند آن را شخصی سازی کنند. بسیاری از کاربران متن توییتِ پیش فرض شده را ویرایش می کنند تا احساسات و هیجانات خود را راجع به محصول بیان کرده و یا بهتر به مخاطبان خود دست یابند. اینکه ببینید کاربران زمانی را برای تغییر متن توییت (و حتی تبدیل به یک پیشنهاد قدرتمندتر راجع به محصول شما) صرف می کنند خیلی هیجان انگیز است.

۳- موفقیت تلاش ها و اقدامات خود را بسنجید

اپلیکیشن رابط برنامه ای توییتر -API- به ما اجازه می دهد تا موفقیت توییت های انگیزشی را فراتر از تعداد فالوورهای حساب کاربری ارزیابی کنیم. این پیگیری می تواند حتی پس از حذف شدن توییت نیز ادامه یابد.

API توییتر، بینش قدرتمندی را می تواند در اختیار قرار دهد تا بدانیم که آیا تلاش های بازاریابی بر پایه ی توییتر، نتیجه بخش هستند یا خیر. همینطور اطلاعات مفید دیگری را برای بازاریابان جمع آوری می کند مثل زبان، لوکیشن و اطلاعات پروفایل کاربران توییتر.

طبق بررسی ها، بدست آمده که ۸۶ درصد این توییت ها، تا دو هفته پس از به اشتراک گذاری هم باقی می مانند. و اینکه شما بخاطر مشارکت شان به آنها هدیه داده اید هیچ نقشی در این زمینه بازی نمی کند!

در آخر، می توان نتیجه گرفت که توییت های انگیزشی یکی از راه های موثر برای بازاریابی دهان به دهان است که به دست هزاران نفر می رسد. کاربران واقعی اند (رفتارهای واقعی از خود بروز می دهند) صادق اند (توییت را حتی پس از پایان اعتبار و دریافت هدیه شان نیز حذف نمی کنند) بنابراین، منبع ارزشمندی در جذب کردن مشتریان جدید به شمار می روند.

 

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۳.۴/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar