چگونه می توان با مشتریان کم، درآمد بیش تر بدست آورد؟

درآمد بیش تر نداشتن ، پایگاه مشتری کوچک تر، مخاطبان هدف کم تر و سایر عوامل بدین معنی نیست که نتوانید درآمد خود را افزایش دهید!

 

چگونه می توان با مشتریان کم، درآمد بیش تر بدست آورد؟

 

 

درآمد بیش تر

 

از ریاضیات استفاده کنید

چه تعداد مشتری فعال در اختیار دارید؟

برای هر هزار مشتری، -برای مثال، هر ۱۰۰ دلار محصول یا خدماتی که در هر سال ارائه می دهید درآمد بیش تر بدست آورده و هر ۱۰۰۰ دلاری که می فروشید به شما یک میلیون دلار درآمد سالانه برای شما فراهم می آورد.

شاید زیاد به نظر برسد اما ۱۰۰۰ دلار سالانه کم تر از ۱۰۰ دلارِ ماهانه یا ۲۵ دلار هفتگی ست. پس دریابید که در چه مواقعی به مشتریان متوسط نیاز دارید. انجام اینکار باعث می شود تا دوباره روی استراتژی و تاکتیک های کسب وکارتان تمرکز کنید.

شاید شما سرویس ها و محصولاتی گران قیمت تر ارائه می دهید یا شاید هم از پایگاه مشتری کوچک تری برخوردار باشید اما محاسبات و ریاضیات می تواند محک های خوبی را برای کارتان ارائه دهد.

 

پیشنهادات خود را شخصی سازی کنید

وقتی شما بدانید که چقدر و چه مواقعی به مشتریان نیاز دارید تا خرید کنند باید اطمینان حاصل کنید از اینکه خدمات و محصولاتِ کافی برای مشتریان در اختیار دارید تا به تعداد مخاطبان هدف برسد.

سپس پیشنهادات ویژه محدودی را برای مشتریان درنظر بگیرید. می توانید گزینه ها و خدمات انحصاری یا قرارداد ویژه و محصولاتی که برای مدت خاصی در دسترس هستند را پدید آورید.

برای افزایش فروش تان، -خواه آنلاین باشد خواه حضوری- تشویق کردن را فراموش نکنید.

 

 

مثلاً مک دونالد، با استفاده از تکنیکِ “سیب زمینی شده رو با … دوس داری؟” خیلی به سود زیادی دست یافت و محبوبیت و نتایج بهتری کسب کرد.

 

مطلب پیشنهادی: روش های جدید برای افزایش فروش!

با محتوای جالب، شکاف ها را پر کنید

Carol Roth کارآفرین و کارشناس کسب وکار می گوید: یکی از دلایلی که شرکت ما به موفقیت زیادی با مشتریان دست یافت این بود که اصلاً به دنبال پول و خرید کردنِ صِرفِ آنها نبودیم بلکه محتوای خیلی جذابی هم برایشان تولید می کردیم.

اینکار باعث می شود تا مشتریان بیش تر با شرکت و محصولاتش درگیر شوند. ایمیل های شما را باز می کنند و در شبکه های اجتماعی به تعامل با شما می پردازند. بدین ترتیب، وقتی شما پیشنهادات تان را ارائه بدهید، احساس مزاحمت نمی کنند.

 

مطلب پیشنهادی: نکاتی برای تعامل بهتر با مشتریان در سطح شبکه های اجتماعی

 

با توجه به نوع کسب وکاری که دارید، می توانید از رویدادهای آموزشی، آنلاین و آفلاین گرفته تا فیلم های یواشکی از پشت صحنه بهره ببرید. نکته ی اصلی این مورد، افزودنی و چاشنی هایی ست که به تجربه ی مشتری اضافه می کنید و از این حیث که “آنها دوست دارند از چه چیزی آگاه شوند” برخوردار می شوید.

 

به آنها یادآوری کنید

خواه یک ایمیل اتومات یادآوری کننده باشد خواه یک تماس تلفنی یا پیام، گاهی اوقات دریافت چیزهای بیش تر از مشتری هم به سادگیِ “یادآوری برای درخواست” یا “درخواست مجدد” می باشد.

اگر یک پیشنهادی دارید که محدوده ی زمانی دارد، اجازه دهید درباره ی آن آگاه شوند اما اگر نخریدند، پس از گذشت نیمی از زمانِ پیشنهاد، دوباره به آنها یادآوری کنید. سپس وقتی رو به اتمام هم هست دوباره یادآوری کنید.

اگر سرویس تمیزکاری منزل دارید و مشتری شما، می تواند ماهی یکبار از سرویس تان استفاده کند -اما می بینید که هر ۶ هفته با شما تماس می گیرد- زودتر با آنها تماس بگیرید تا اغلب به رزرو کردن آن بپردازند و یا سعی کنید آنها را با یک زمانبندی دقیق روی تقویم بطور ماهانه تنظیم نمایید.

همه ی این فعالیت ها بطور کلی می تواند درآمد بیش تر را به سمت شما هدایت کرده و نتایج بهتری را به ارمغان بیاورند.

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۳.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar