چگونه موفقیت مالی کسب وکار خود را با اعداد تضمین کنیم؟

موفقیت مالی کسب وکار دغدغه ی فکری شما هم هست؟

می خواهید به دنبال راه هایی بگردید تا آینده ی مالی خودتان و کسب وکارتان تضمین شود؟

 

چگونه موفقیت مالی کسب وکار خود را با اعداد تضمین کنیم؟

 

موفقیت مالی کسب وکار

بدون پیگیری کردن چند معیارِ مالی در کسب وکارتان، هرگز نخواهید فهمید که چقدر باید برای چه چیزی صرف کنید! بهتر است بدانید که همیشه زمان برای دستیابی به سود بیش تر وجود دارد. اما قبل از آن، لازم است ۷ فاکتور مالی را برای خود ایجاد کرده و درنظر بگیرید. در این پست، با این ۷ عامل آشنا می شویم:

 

۱- جریان نقدینگی

جریان نقدینگی، با کم کردن هزینه های اجرایی از پولی که شرکت شما در طول فعالیت های تجاری تولید می کند ایجاد می شود. شامل کم شدن از درآمد خالص و تنظیم آن برای سرمایه در گردش و مطالبات و موجودی می باشد. اکنون زمان آن رسیده که نگاه واقعی را از نزدیک به درآمدها و مخارج خود داشته باشید.

۲- درآمد خالص

نزدیک ترین و مرتبط ترین مورد به جریان نقدینگی، درآمد خالص شماست که به آن دستاورد خالص و سود خالص نیز گفته می شود. این مورد، در نتیجه ی کم شدن تمام هزینه های تان ایجاد می شود. مثلاً کم شدن مالیات از درآمدتان! سود خالص، شاخص خوبی ست برای اینکه بدانید در حال کسب پول و یا از دست دادن آن هستید!

۳- حساب سود و زیان

آگاهی از میزان سود و ضررِ شرکت تان، به شما اجازه می دهد تا برای دستاوردها طرح ریزی کرده و برنامه های واقعی برای آینده درنظر بگیرید که می تواند کوتاه و یا بلندمدت باشند.

۴- میزان فروش

می گویند “تولید فروش” دلیلِ راه اندازی شدن کسب وکارهای کوچک توسط بسیاری از کارآفرینان است. همچنین این مورد، در لیست اعداد ضروری هم جای می گیرد. نگاه عمیق به فروش امر مهمی است چون یک شیبِ ساده، می تواند نشانه ی خطر برای یک مشکل باشد! به همین ترتیب، بسیار هم مهم است که وقتی فروش بالا باشد هم به آن نگاه کنید. همینطور، واکنش سریع به افزایش فروش به شما این اجازه را می دهد تا تعیین کنید که برای نگهداری این سطح از رشد به چه چیزی نیاز دارید.

۵- قیمت اصلی

Petri ، معتقد است که این عدد، خصوصاً برای صاحبان رستوران ها و سایر خرده فروشان بسیار اهمیت دارد، می گوید:

“صاحبان کسب وکارهای کوچک اول دقیقاً باید بدانند که خرید کالاها چقدر برای آنها هزینه می برد و سپس، برای فروش این کالاها و خدمات، به چه چیزهایی نیاز دارند تا بتوانند سود کسب کنند.” سپس تأکید می کند که از تمام هزینه های سربار مثل خدمات رفاهی، حقوق و دستمزد و مالیات اطمینان حاصل کنید.

۶- بودجه ناخالص

که البته سود ناخالص هم می گویند و به همان “قیمت اصلی” مرتبط است. این مورد به شما می گوید که چقدر پول می ماند پس از هزینه ی واقعی کالای شما که قیمت فروش کاسته شده است. اگر این هزینه کم باشد و برای پوشش هزینه های سازمان (مثل بازاریابی، حقوق، کرایه و …) شما کفایت نکند می توان نتیجه گرفت که به اندازه ی کافی زیر بار محصولات و خدمات تان نمی روید!

۷- کل سرمایه گذاری

اعداد موجودی خود را بطور هفتگی بررسی کنید تا مطمئن شوید که بطور تدریجی رو به افزایش نباشد. چون این ممکن است نشان دهنده ی اشکال در پروسه ی فروش داشته باشد. با پیگیری موجودی خود بطور منظم می توانید با شناسایی به موقع مشکلات، از اثرات منفی آنها اجتناب کنید. برخی از این موارد شامل هزینه ذخیره سازی، کاهش سود و اتلاف منابع می باشد.

آگاهی از اعداد مالی ضروری شاید به اندازه ی محاسبه کردنِ فروش عظیمی که داشتید؛ هیجان انگیز نباشد! اما مطلع بودن شما از آنها به شما آرامش خاطر خواهد داد.

 

 

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar