چگونه می توانیم تندرستی کارکنان را افزایش دهیم؟

تندرستی کارکنان

تندرستی کارکنان

?آیا در محل کار، از ما قدردانی می شود؟
? از کجا بدانیم که به خوبی قدردانی می شویم؟
? قدردانی شدن چه تاثیراتی روی فرد بر جای می گذارد؟

? مطالعه تندرستی و سلامتی سال ۲۰۱۵ اخیراً توسط O.C. Tanner منتشر شد که تعدادی حقایق مربوط به ارتباطات بین احساس قدردانی و تندرسی را آشکار می سازد.

این بررسی ۲۳۶۳ نفره از سراسر دنیا، دریافت که هرچه مردم ِبیش تری، در محل کار احساس قدردانی  شدن را تجربه کنند، احساسات بهتری را در سایر بخش های زندگی خود هم خواهند داشت.
از کم استرس بودن گرفته تا تمایل به دنبال کردن علایق فردی (خارج از دنیای کار) وقتی افراد احساس کنند شرکتی که در آن مشغول به کارند، از آنها به خوبی قدردانی می کند، تندرستی، بهره وری، سودآوری و احساس هدفمند بودن شان افزایش می یابد.
بیش از سه چهارم این کارکنان قدردانی شده، در خارج از محل کار به دنبال احساسات خودشان رفته اند. در حالیکه کمی بیش از نیمِ کارکنان ناراضی (قدردانی نشده) فقط به تعادل زندگی و کار دست یافته اند.

خب جای شگفتی هم نیست ۸۹ درصد از کارکنانی که گفتند احساس می کنند در محل کار، به خوبی قدردانی می شوند، از شغل خود هم رضایت دارند. نه تنها سطح رضایت در بین کارکنانی که از آنها به خوبی تقدیر می شود زیاد است، بلکه ۸۰ درصد آنان معتقدند که کار کردن، چیزی فراتر از یک زندگیِ ساده است. در حالیکه تنها ۵۱ درصد از کارکنانی که موردتقدیر واقع نمی شدند بدین طریق فکر می کردند.

برای اینکه بدانید چطور می توان تندرستی کارکنان را افزایش داد اینفوگرافی زیر را چک کنید:

 

cstland-infographiy

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar