چگونه می توان در محل کار خود پیشرفت کرد؟

چگونه می توان در محل کار خود پیشرفت کرد؟

 

بهترین کارکنان، بیش ترین زمان خود را برای کمک به مشتری و همکاران خود صرف می کند تا موجب موفقیت و سربلندی فردی و تیمی شود. اما بدست آوردن دستاورد و موفقیت برای دیگران، باید با پاداش ویژه ی آن همراه شود و این برای اطمینان یافتن از اینکه نسبت به سایرین برجسته هستید و بخاطر دستاوردهای تان شناخته شده اید ضروری ست. در این پست، مواردی مطرح می شود که باعث موردتوجه قرار گرفتن کارتان شده و راه شما را برای دستیابی به درجات بالاتر ساده تر می نماید. با ما همراه باشید.

برنامه ریزی صحیح

اگر شما واقعاً و بطور مداوم قصد دارید بر روی حرفه ی خود متمرکز باشید باید از هرگونه اسراف و هدر رفتن جلوگیری کنید. بعلاوه، ثابت شده است که یک استراحت ۱۰ دقیقه ای تمرکز و بهره وری شما را افزایش می دهد. استرس زیاد هم برای خودتانو هم برای عملکرد شغلی تان مضر است و خسته شدن، روند شما را آهسته تر کرده و از کیفیت کارتان هم می کاهد.

خب پس بهتر است یک نفس عمیق کشیده و سپس به سمت پروژه ی بعدی یا دیگر علایق تان پیش بروید. می توانید جدیدترین پست وبلاگ محبوب تان را مطالعه کرده و یا بر سر تیم فوتبال موردعلاقه ی با همکارتان کل بیندازید. هر کاری را که انتخاب می کنید مطمئن باشید هیچگونه ارتباطی به کارتان نداشته باشد.

در ایده و تلاش، اولین نفر باشید

قبل از اینکه مسائل و مشکلات توسط اطرافیان تان شناسایی شود، مراقب آنها باشید. زودتر به محل کار برسید و دیرتر خارج شوید. وقتی شما نشان می دهید که بخشی از تیم هستید و فقط بصورت انفرادی فعالیت نمی کنید، رئیس و همکاران تان، شما را به عنوان یک رهبر و کسی که “تغییر” را با خود به همراه دارد خواهند دید. برای مثال پیشنهاداتی را برای بهبود گردش کار یکپارچه ارائه دهید. این مخصوصاً وابسته به تکنولوژی های جدید و ابزار افزایش بهره وری می باشد.

بخشی از شخصیت خود را نشان دهید

با ایجاد ارتباطاتی درون محیط کار که به شناسایی یکدیگر کمک می کند و شما را در خاطرشان ثبت می کند جنبه های شخصیتی خود را بروز دهید. نیازی نیست که در محل کار خود سعی کنید با همه ی افراد “بهترین” باشید. همینکه در یک محیط کاری پرازدحام، افراد بیش تری شما را بشناسند و شما تاثیر مثبت روی آنها ایجاد کرده باشید مزایای عظیمی خواهد داشت. جزئیاتی از شخصیت خود را به همکاران تان نشان دهید و برای تصویر شخصی و حرفه ای خود، رنگ هایی اضافه کرده و به آن جلا ببخشید. سعی کنید درباره ی افرادی که با آنها کار می کنید اطلاعاتی داشته باشید. اما دقت کنید که لازم نیست خیلی آشنا و دوست باشید؛ زیرا ممکن است روابط حرفه ای شما را به عقب براند.

همه ی ما در دوره های خودمان با اشخاص متملق و چاپلوسی مواجه می شویم که وقتی رئیس در نزدیکی فرد قرار می گیرد قابل شناسایی نمی شوند. شما جزو این دسته افراد نباشید. یاد بگیرید که به خوبی گوش دهید و همدلی کنید. یک بازخورد سازنده ارائه داده و آماده باشید که یک بازخورد خوب هم از دیگران دریافت کنید.

خوشبختانه این موارد می توانند به شما در بالا رفتن پله های ترقی شرکت تان کمک کنند. یک عضو ضروری از سازمان خود باشید تا شاهد رشد خوب تان گردید. اما هرگز فراموش نکنید که هیچ چیزی نمی تواند جایگزینِ سخت کوشی شود!

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar