چگونه میزان مصرف کالا را بالا ببریم؟

cstland-sales3
چگونه میزان مصرف کالا را بالا ببریم؟

راه های افزایش مصرف کالا

استفاده از محصول را آسان‌تر کنید

بسته‌هایی که بتوان آنها را مستقیماً در یک ماکروویو قرار داد، استفاده را راحت‌تر می‌کنند. سرویس رزرواسیون می‌تواند به کسانی که باید هتل یا خدمات مشابهی را انتخاب کنند کمک کند.

 

ایجاد انگیزه

می‌توان انگیزه افزایش تواتر مصرف را ایجاد کرد. برنامه‌ای مانند سفرهای نیم‌بها برای مسافران پر سفر، می‌تواند مصرف را افزایش دهد. مسئله، ایجاد انگیزه‌ای است که مصرف را بدون ایجاد محملی برای تضعیف رقابت قیمتی، بالا ببرد. انگیزه‌های قیمتی، مانند “یکی بخر دو تا ببر” می‌توانند تأثیرگذار باشند، اما ممکن است مقابله‌به‌مثل قیمتی را دامن بزنند.

 

کاهش عواقب نامطلوب استفاده مکرر

گاهی اوقات دلایل خوبی وجود دارند که چرا یک مشتری از استفاده مکرر از یک محصول منع می‌شود. اگر بتوان به چنین دلایلی رسیدگی کرد، ممکن است استفاده افزایش یابد. برای مثال ممکن است برخی از آدم‌ها معتقد باشند شستشوی مکرر مو سلامت آن را به خطر می‌اندازد. محصول کم‌کالری، کم‌سدیم، کم‌چربی، بدون نیترات می‌تواند به‌شدت بازار را افزایش دهد. برندی که با تغییرات محصول همخوان شود، در بهترین جایگاه برای سرمایه‌گذاری در بازار رو به رشد قرار خواهد داشت.

 

ارائه پیام‌های یادآورانه

برای بعضی از زمینه‌های مصرف، شناخت یا یادآوری یک برند نیروی محرک است. آدم‌هایی که یک برند و موارد استفاده آن را می‌شناسد، ممکن است به مصرف آن در موقعیت‌های خاص بدون یادآوری فکر نکنند. برنامه ایمیل برای یادآوری تولد به مشتریان ممکن است آنان را به خرید ترغیب کند.

مراقبت ای روزمره، همچون معاینات دندانپزشکی یا روغن‌کاری‌ها به‌راحتی فراموش می‌شوند و یادآورانه ها می‌توانند تغییرات زیادی ایجاد کنند.

 

جایگاه برای مصرف منظم یا مکرر

باید دلیل ایجاد کرد. به‌روزرسانی‌ها و ارسال خبرنامه می‌تواند فوق‌العاده مفید باشد.

تصویر محصول می‌تواند از طریق کمپین جایگاه‌یابی از مصرف موردی به مصرف مرتب تغییر یابد. کمپین تبلیغاتی مرطوب‌کننده “دو-بار-در-روز” یک کلینیک و “روزانه-سه-لیوان-شیر” هر دو نشان‌دهنده تلاش‌هایی برای تغییر تصویر محصول موردنظر است. استفاده از برنامه‌هایی همچون باشگاه کتاب ماه، کلوپ‌های سی دی، کلوپ‌های دی‌وی‌دی و تحویل گل ماه یا میوه ماه می‌توانند خریداران اتفاقی را خریداران منظم تبدیل کنند.

 

یافتن موارد استفاده جدید

یافتن و استفاده از روش مصرف جدیدی برای یک برند، حتی می‌تواند یک کسب‌وکار سالخورده‌ را دوباره جوان سازد.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه شدیدی به رهبری و مدیریت کسب و کار دارم، و یکی از اساسی ترین ارکان موفقیت کسب و کار رو در ارتباط موثر میدونم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar