چگونه می توانید هنگامی که حس انجام کاری را ندارید، کار کنید؟

چگونه می توانید هنگامی که حس انجام کاری را ندارید، کار کنید؟

 

 

حس انجام کاری را ندارید؟

واقعاً چگونه می توانید هنگامی که حس انجام کاری را ندارید کار کنید؟

اتلاف وقت را کنار بگذارید و کار را شروع کنید.

هر فردی روزهایی را تجربه کرده است که حس کار کردن ندارد، اما هنوز هم کارهایی وجود دارد که باید تکمیل شوند و کارفرمایان هر روز انتظار بهره وری یکسان از کارمندان خود دارند. همچنین، مولد بودن و انجام همه چیز بسیار رضایت بخش است  و هیچ کس نمی خواهد وقتش را برای هیچ هدر دهد. بنابراین، هنگامی که احساس می کنید نمی خواهید کاری را انجام دهید، پیاده سازی پیشنهادات زیر کمک خواهد کرد تا کار خود را انجام دهید.

قبل از شروع به خودتان جایزه بدهید. انگیزه هنگام شروع یک کار جدید بسیار مهم است. بنابراین، سطح دوپامین (هورمون انرژی بخش مغز) را با پاداش دادن به خود با یک دسر لذیذ و یا قهوه مورد علاقه تان و یا با یک ویدیو کمدی کوتاه افزایش دهید.

فضای کاری خود را سازماندهی کنید. اطمینان حاصل کنید که فضای کاری شما قبل از آغاز وظیفه ی جدید سامان داده شده است. در غیر این صورت، تمام برگه ها و لوازم غیر ضروری را بیرون بریزید. به این ترتیب، شما تمرکز خود را هنگام شروع کار از دست نخواهید داد.

 به موسیقی گوش دهید: سعی کنید استراحت کنید و ذهن خود را آماده و تازه سازید. به موسیقی کلاسیک یا جاز گوش دهید تا روح خود را تسکین بخشید. همچنین، اگر می توانید، پنجره را باز کنید تا هوای تازه وارد محیط شود. اکسیژن به مغز  شما کمک می کند تا بهتر کار کند.

کار را کم کم انجام دهید: وظیفه اصلی را به وظایف کوچک تر تقسیم کنید. این امر  به شما کمک می کند تا  کار خود را بهتر مدیریت کنید و در نتیجه، می توانید دستیابی های خود را  با انجام یک به یک کارها بسنجید. همچنین تکمیل وظایف کوچک تر به ایجاد انگیزه برای شروع قسمت بعدی کار و در نهایت اتمام کل کار کمک می کند.

کار را با دوستان تان انجام دهید. انگیزه ی خود را با همکاری با افراد دیگر بالا ببرید.  روزهای مدرسه را به یاد بیاورید که مطالعه گروهی را با همکلاسی های خود انجام می دادید. همین مطلب در کار نیز صادق است. اگر یک هم تیمی یا یک همکار دارید که می تواند به شما ایده و یا انگیزه دهد، پس با وی کار کنید.

موفقیت خود را تصور کنید. چشمان خود را برای چند دقیقه ببندید و در مورد موفقیت آتی خود رویاپردازی کنید. مطالعات ثابت کرده اند که این کار حقیقتاً می تواند انگیزه شما را افزایش دهد. بنابراین، شما می توانید کار خود را با عزم بیش تر شروع کنید.

فقط آن کار را انجام دهید. همانطور که Nike می گوید:” فقط آن کار را انجام دهید”. هر چیز دیگری را که در اطراف شماست نادیده بگیرید، فراموش نکنید که شروع یک کار، نصف کار است! بنابراین از اتلاف وقت پرهیز کنید و بر روی آن کار تمرکز کنید. در سریع ترین زمان ممکن کار را شروع کنید؛  متوجه خواهید شد که شروع کار در واقع بسیار ساده تر از چیزی است که فکرش می کنید.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar