چگونه می توانیم کسب وکار بهتر بسازیم؟

کسب وکار بهتر ساختن آرزوی هر فردی در کشور است. دوست داریم درآمد بیش تری از کار خود بدست آوریم. این موضوع برای افراد که صاحب کسب وکار خودشان هستند نیز صدق می کند. در این پست می خواهیم چند نکته ای را به کسانی که می خواهند کسب وکار بهتر برای خودشان ایجاد کنند مطرح کنیم.

 

چگونه می توانیم کسب وکار بهتر بسازیم؟

 

کسب وکار بهتر

کسب وکار شما فوق العاده قابل تحسین و باارزش است. می پرسید چرا؟

 

  • پازل های جالبی را در اختیار شما قرار می دهد تا حل کنید، شما را وادار کرده و قدرت شما را افزایش می دهد.
  • هر روزتان را با کارکنان و مشتریان جذاب سپری می کنید.
  • محیط کارتان منشأ خلاقیت و نوآوری ست.
  • و اصلاً لازم به ذکر نیست که اهداف آینده تان، به شما انرژی می دهند.

 

وقتی تصمیم به راه اندازی کسب وکار می گیریم، یک بوم سفید را برای خودمان تهیه می کنیم. ما باید نوع کاری که قصد انجامش را داریم، مبلغ کرایه ای را که می گیریم، جایی که کار می کنیم و افرادی که کنارمان قرار می گیرند را انتخاب کنیم. بطور خلاصه اینکه این ما هستیم که تک تک اجزای ساختمان کسب وکار را انتخاب و یا خلق می کنیم. -از همان مرحله ی اولیه!

به همراه این فرصت فوق العاده، چیزهایی که برخی صاحبان کسب وکار می سازند، شگفت انگیز است!

بجای اینکه کسب وکاری بسازند که به آنها انرژی و انگیزه داده و هیجان بخشد؛ چیزی خلق می کنند که منشأ استرس، نگرانی و ضعف است.

هر از چند گاهی، خوب است که به خود یادآور شویم کسب وکار ما می تواند تبدیل به همان چیزی شود که می خواهیم. می توانیم روی پروژه های باارزش برای مشتریان بزرگ که به ما ارزش می دهند کار کنیم و یا انتخاب کنیم که برای آنها کار نکنیم! می توانیم انتخاب کنیم که برنامه هایی انگیزشی و قانع کننده برای کسب وکارمان داشته باشیم که در عین حال، به خودمان هم انگیزه دهد و یا انتخاب کنیم که چنین نباشیم!

کلید اصلی در اینجا، انتخابِ صحیح داشتن است.

 

ابتدا، باور سپس تصمیم

شما باید باور کنید (در سطح فکری و احساسی) که لایقِ یک کسب وکار بهتر هستید. کسب وکاری که از محدودیت هایی که اکنون با آنها روبرو می شوید دور باشد.

در مرحله ی بعد باید تصمیم بگیرید. باید تصمیم بگیرید کارهای موردنیاز را انجام دهید. این یعنی برنامه ای توسعه دهید که کسب وکارتان را از جایی که امروز هست راهنمایی کند تا به جایی که قصد دستیابی دارید.

البته که ارزشش را دارد!

مشاور کسب وکارهای موفق آقای Jim Connolly می گوید من هر روز با صاحبان کسب وکاری کار می کنم که این باور را دارند و تصمیم می گیرند. در مرحله ی بعد، بهبودی رخ می دهد. این بهبودی اوضاع نه فقط در کسب وکار، بلکه در کل زندگی شان! این نفس گیر است. شما هم- تک تک خوانندگان این صفحه نیز- لایق چنین اتفاقی هستید. پس به پیشرفت کم قانع نباشید!

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar