چگونه می توان به راحتی فرهنگ سازمانی را تغییر داد؟

تغییر فرهنگ سازمانی

تغییر فرهنگ سازمانی

یک چیزی که همیشه در کسب و کار، ثابت است “تغییر” است. بله می دانید منظورم چیست. یعنی ما همیشه در حال تغییر هستیم و این یک اتفاق خوشایند و خوب است. بدون تغییر، ما رشد نمی کنیم. و اگر رشد نکنیم معمولاً راکد مانده و رو به مرگ پیش می رویم. تغییر دادن سازمان تان کارِ سختی ست. می توان این کار را کرد اما به سرعت و با به خطر نینداختن موفقیت حاصل نمی شود. اما بدانید که در نهایت مردم تغییر را قبول خواهند کرد. در این پست راه هایی را برای تغییر فرهنگ سازمانی بیان کردیم که سعی شده تاحد امکان بدون دردسر باشند. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

وضعیت را برای تغییر ایجاد کنید

اگر افراد نسبت به چیزی که هست خوشنود و راضی باشند “تغییر” نمی تواند روی دهد. قدرت جبر سازمان، چیزِ وحشتناکی ست زیرا باعث می شود که سرعت وفق شدن با تغییر در اقتصاد سخت تر شود که آن هم بخاطر تکنولوژی مخرب یا برخی نیازهای غیرمنتظره و ضروری برای تغییر می باشد.

برای حمایت از تغییر، رهبر باید سازمان را متقاعد کند که وضعیت فعلی امور، ناپایدار، خطرناک یا مضر برای موفقیت های طولانی مدت شرکت است. اگر افراد باور نکنند که این تغییر ضروری ست با چنگ و دندان با شما مبارزه خواهند کرد.

یک چشم انداز واضح از وضعیت مطلوب بیان کنید

احتمالاً بسیاری از ما تاکنون برای شرکت هایی کار کرده ایم که در آن به نظر می آمد، استراتژی، ساختار و چارت سازمانی همیشه در یک وضعیت پایدار و ثابت می مانند. اما این خسته کننده و سخت است که قرار باشد مسیر شرکت هر بار که مدیر یک کتاب جدید درباره ی کسب و کار می خواند مدام تغییر کند. نیاز برای تغییر باید به خوبی اثبات شده باشد. توسعه دادن یک چشم انداز ساده و واضح درباره ی اینکه این تغییر موردنظر شبیه چیست و اینکه به چطور ساختاری نیاز دارد باعث خواهد شد که افراد به حمایت از آن بپردازند حتی اگر از نظرشان ناخوشایند به نظر برسد!

گام های بعدی واضح را در مسیر وضعیت مطلوب ایجاد کنید

درک کردنِ اینکه “چرا سازمان به تغییر نیاز دارد” و همینطور “توانایی تجسم کردن یک شرکت پایدار” نه تنها توانایی مقابله شدن با چالش های کسب و کارهای نوظهور بلکه پیشرفت در واقعیت های فردا نیز ضروری ست. اما همه ی اینها، برای ایجاد یک تغییر پایدار کافی نیست. برای یک تغییر فرهنگ درست، باید یک برنامه ی منطقی و منظم داشته باشید تا تغییر را وارد زندگی خود نمایید.

این مراحل بعدی باعث می شود تا سازمان شما خودش را با ارزش ها و تمرین های ضروری برای فرهنگ جدید وفق دهد. وقتی در حال توسعه ی این مراحل هستید مطمئن شوید که افراد با تغییر مأنوس شده باشند. تغییر فرهنگ، کمی مانند بالارفتن از کوه است. نمی توانید به سرعت و باعجله خود را به قله برسانید. باید هر از چند وقفه ای بایستید و اجازه دهید که سازمان تان با آب و هوای جدید سازگار شوند. دوستان عزیز برای کسب راهنمایی های بیش تر، مشاوره با کارشناسان پدیده فکر مهتر را خدمت شما پیشنهاد می کنم. از طریق این لینک

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar