چگونه می توان یک تیم منسجم ساخت ؟

چگونه می توان یک تیم منسجم ساخت ؟

 

چگونه می توان یک تیم منسجم ساخت؟

Kari Granger ، مربی تیم اجرایی و رهبری در کلورادو، زمانی که به مدت ۱۲ سال در آکادمی نیروی هوایی بود درس هایی را درباره ی تشکیل تیم یاد گرفت. در این پست، به سه مورد از اصلی ترین آنها اشاره می کنیم. امیدوارم موردتوجه تان قرار بگیرد.

موضوع اصلی را بشناسید

برای اینکه گروهی را سرِ غیرت بیاورید، لازم است بدانید که چوب خط هر یک از آنها را چه چیزی ایجاد می کند. برخی از آنها دوست دارند در جایی که حضور دارند تفاوت ایجاد کنند. برخی فقط به دنبال این هستند که برای خانواده شان راحتی و آسایش مالی فراهم کنند. Granger می گوید:” زمانی که تصمیمی را اتخاذ کرده و اقدامات لازم را انجام دهید آنچه را که در ذهن هر عضو اساساً مهم هست را درمی یابید.”

 

به اهداف آنان حالت دهید

تیم شما به هدف نیاز دارد. اما این بدین معنی نیست که قرار باشد هریک از اعضای تیم نقش شان را در رسیدن به آن بفهمند. این شغل شماست که به آنها نشان دهید. به گفته ی Granger : آنها نیاز دارند که ببینند شخصاً برای رسیدن به این آینده ی موردنظر مهم هستند.”

 

مسئولیت پذیری را کم کم القا کنید

به کارکنان بیاموزید که برای نتایج کلی که شرکت بدست می آورد هم احساس مسئولیت داشته باشند. Granger می گوید: “افراد را مسئول وظایف فردی خودشان قرار دهید، اما با آنها مکالماتی درباره ی اینکه “از کجا می دانند که در جهت هدف کلی سازمان پیش می روند” داشته باشید.

 

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar