چگونه نتایج بازاریابی را با استفاده از لیست بهبود بخشیم؟

نتایج بازاریابی را از طریق لیست نوشتن می توان بهتر کرد! می پرسید یعنی چه؟

 

چگونه نتایج بازاریابی را با استفاده از لیست بهبود بخشیم؟

نتایج بازاریابی

 

آیا تاکنون تعجب کردید از اینکه چرا بسیاری از مقاله ها، پست های بلاگ، ویدیو و خبرنامه ها پیرامون یک لیست از ایده ها ایجاد می شوند؟

البته آنها خیلی محبوب اند. مردم واقعاً آنها را دوست دارند و خیلی راحت می توان علت آن را دریافت.

 

محتواهایی که براساس لیست هستند حجم زیادی از ایده و پیشنهاد را وعده می دهند. بنابراین وقتی  ۱۰ عادت صاحبان کسب وکار موثر و موفق را می بینیم انتظارِ یک بررسی عمیق از موفقیت های تبلیغاتی نداریم!

ما انتظارِ ایده داریم و امیدواریم که حداقل یکی از این ایده ها به طریقی به کارمان بیاید. اگر چنین شود، سه چهار دقیقه ای زمان را که صرفِ مطالعه ی آن کردیم برمی گردد.

اینگونه پست ها و مقالات که معمولاً با یک عدد در تیتر آغاز می شوند، اصطلاحاً لیست محور نامیده می شوند. مثل مقالاتی چون:

 

آیا بازاریابی شما، با محتوایی که لیست وار تهیه شده ترکیب است؟

اگر چنین نیست، پیشنهاد می کنیم که چندبار تست کنید.اگر می خواهید تعداد افرادی که در شبکه های اجتماعی دست می یابید را افزایش دهید لیست را انتخاب کنید. لیست ها برای به اشتراک گذاری فوق العاده هستند که باعث می شود ایده آل به نظر برسند. خوانندگان جدیدی که کارهای شما را از طریق محتوای لیستی می بینند این فرصت برایشان پیش می آید که با جزئیات کارهای شما نیز آشنا شوند. سایرین هم شبکه های اجتماعی شما را دنبال می کنند. یعنی همان جایی که لیست های به اشتراک گذاشته ی شما را می بینند.

در مبحث بازاریابی ایمیل، وقتی قرار باشد نرخ باز شدن ایمیل ها را افزایش دهید لیست ها می توانند خیلی مفیدتر هم باشند.

بازاریابی ایمیلی که برای خط عنوان، لیست داشته باشد می تواند نرخ باز شدن ایمیل را بطور گسترده ای افزایش دهد.

می پرسید چرا؟

 

 

چون بسیاری از صاحبان کسب وکارهای کوچک در نوشتنِ متن فروش و تبلیغات تخصص کافی ندارند. همینطور خط های موضوعی که برای بازاریابی ایمیل شان استفاده می کنند حتی کم تر از حدانتظار است.خطوط عنوان که ضعیف نوشته شده باشند نرخ باز شدن ایمیلِ کمی هم دارند. در این صورت اصلاً مهم نیست که پیام شما چقدر خوب است، زیرا مردم بسیار کمی آن را می بینند.

حالا، آیا باید منحصراً روی استفاده از لیست تمرکز کنیم؟

نه نباید!

درست است بسیاری از کسانی که در یوتیوب فعالیت می کنند ویدیوهایی براساس لیست بندی ایجاد می کنند و حتی بسیاری از وب سایت ها هستند که میلیون ها خواننده دارند که بطور ویژه از پست ها و مقاله های لیست محور استفاده می کنند. اما با این حال، اینکه بطور انحصاری روی استفاده از لیست تمرکز کنید، -برای کسب وکارهای کوچک-  اصلاً خوب نیست. باید خیلی کم و به ندرت از آن استفاده کنید.

برای مثال: می توانیم این پست را بصورت لیست بنویسیم:

  • این می تواند در شبکه های اجتماعی خیلی بیش تر به اشتراک گذاشته شود.
  • نسخه ی ایمیلِ پست، می تواند توسط مردم بسیار زیادی، گشوده شود.

چرا لیست باید بخشی از بازاریابی شما باشد؟

  • گاهی اوقات شما به چیزهای بیش تری درباره ی موضوع پیشنهاد دهید
  • سایر مواقع، مشکلات ممکن است روی خوانندگان شما تاثیر بگذارند و شما باید آن را بیابید.
  • گاهی اوقات هم شما واقعاً می خواهید یک ایده ی سودمند به اشتراک بگذارید اما اگر آن را به یک لیست بشکنید می بینید ایده ناکارآمد می شود.

 

اگر تاکنون از پست های لیست محور، مقاله ها، ویدیوها و پادکست ها یا خبرنامه ها استفاده نکرده اید، آن را تجربه کنید تا در نتایج بازاریابی خود شاهد اتفاقات جذابی باشید. انواع مختلف لیست را امتحان کنید. سپس فیدبک را اندازه گیری کنید. به اشتراک گذاری ها، نرخ بازدیدها، فروش ها و عوامل مرتبط را بسنجید.

بطور خلاصه، اگر از محتوای لیست محور استفاده نکنید فرصت های زیادی را از دست داده اید!

 

 

[تعداد: ۸    میانگین: ۴.۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar