• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

چگونه با نوشتن پست در صفحه اول موتور جستجو قرار بگیریم؟

صفحه اول موتور جستجو شایستگی هر کسی را ندارد! شما برای جای گرفتن در صفحه اول موتورهای جستجو چه کار خاصی انجام دادید؟

 

چگونه با نوشتن پست در صفحه اول موتور جستجو قرار بگیریم؟

صفحه اول موتور جستجو

۱- تاثیرگذارترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید

گوگل در هر ثانیه پاسخگوی بیش از ۴۰.۰۰۰ جستجوست و این واقعاً گیج کننده است!

اگر می خواهید در رقابت بین رقبای تان پیروز شوید و سرافراز بیرون بیایید می بایست کلمات کلیدی ویژه و عبارت هایی را هدفبندی کنید که مشتریان بالقوه در جستجوهای خود بکار می برند.

برای افزودن اطلاعات خود در خصوص کلمات کلیدی و سئو اینجا کلیک کنید.

۲- کلمات کلیدی را بطور طبیعی بین پست ها، ترکیب کنید

وقتی که تصمیم کلمات کلیدی خود را گرفتید زمان آن رسیده که بلاگ پستی را بنویسید روی یکی از کلمات کلیدی متمرکز شده است. راجع به موضوعات بلاگ خود طوفان ذهنی با تیم خود راه بیندازید و موضوعی را انتخاب کنید که مخاطبان هدف شما را درگیر سازد.

در طول فرآیند طوفان ذهنی، شخصیت های خریداران، انگیزه ها، چالش ها، علایق و … آنها را در ذهن خود نگاه دارید. ترجیحاً موضوعی را انتخاب کنید که به لحاظ احساسی نیازها، روحیات و تمایلات مشتریان را نشان دهد.

همانطور که پست را می نویسید، کلمات کلیدی و متغیرهای طبیعی نیز باید بطور منظم در طول پست تکرار شوند. کلیدواژه ی اصلی شما باید در موارد زیر خودش را جای دهد:

  • عنوان
  • هدینگ و ساب هدینگ
  • در صورت امکان، در آدرس URL
  • متن آلت تصویر (موتورهای جستجو نمی توانند تصاویر را بخوانند)
  • توضیحات متا
  • در طول مطلب

دقت کنید که شما برای انسان ها مطلب می نویسید نه برای موتور جستجو! سعی کنید با سبک نوشتاری طبیعی خوانندگان را به مطالعه علاقمند سازید و از علایق و نیازهای آنها استفاده کنید.

۳- به تاثیرگذاران متصل شوید

همانطور که مشغولِ پست بلاگ خود می شوید، از لینک شدن به سایر بلاگ ها و مقالات ترسی نداشته باشید. لینک شدن به وب سایت های مناسب یا مشهور نه تنها مواد اضافی جدیدی را برای مطالعه به خوانندگان جهت گسترش دانش شان پیشنهاد می دهد، بلکه به گوگل و سایر موتورهای جستجو نشان می دهد که شما تحقیق خود را به پایان رسانده اید.

هیچ چیزی بیش تر از پست های بلاگی که آمار تحقیقی از وب سایت های موثر درون خود جای داده، مطلب شما را تقویت نمی کند. آمار و اطلاعات قانع کننده به شما کمک می کند تا استدلال قانع کننده تری هم ایجاد کنید.

 

۴- برای ایجاد پست های طولانی تر تلاش کنید

در عصر دامنه ی توجهِ کوتاه (بطور میانگین برای انسان ها ۸ ثانیه) شاید فکر کنید که پست های کوتاه تر، باید آغاز به کار کنند. اما موضوع اینجاست که موتورهای جستجو پست های بلاگ طولانی تر و عمقی تر را ترجیح می دهند.

هرچه پست بلاگ تان طولانی تر باشد، احتمال ظاهر شدن آن در صفحات موتور جستجو بیش تر است. پست های طولانی برای کلمات کلیدی شما، رتبه های بهتری را جذب خواهند کرد.

خوب فکر کنید: هرچه محتوای بیش تری روی صفحه قرار بگیرد، نشانه های بیش تری در آن برای موتورهای جستجو ایجاد می شود تا دریابند که موضوع پست شما راجع به چیست. پیشنهاد می شود که بطور میانگین، حداقل ۳۰۰ کلمه پست بنویسید. درازای پست شما به کلمات کلیدی زیادی را به موتور جستجو می دهد و کمک می کند تا بفهمد که موضوع حرف تان چیست.

نکته ی منفی و نگران کننده ی پست طولانی، این است که بترسید خواننده آن را رها کند. شما می توانید با نوشتن محتوایی قابل اسکن (که در مقاله ای مجزا به توضیح محتوای قابل اسکن خواهیم پرداخت) و خوانا خواننده را درگیر جملات و پاراگراف های خود نمایید. جمله ی طولانی و پُرگو را به دو جمله متناسب تفکیک کنید. پاراگراف های خود را حداکثر در دو الی سه خط حفظ کنید.

 

[تعداد: 9   میانگین:  3.3/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar