چگونه نیروی بهره وری کسب وکار را افزایش دهیم؟

افزایش نیروی بهره وری کسب وکار را چطور باید انجام داد؟

 

چگونه نیروی بهره وری کسب وکار را افزایش دهیم؟

 

نیروی بهره وری کسب وکار

افزایش نیروی بهره وری در کسب وکار ، کار راحتی نیست. گاهی برایمان جای تعجب است که هیچ نیرو و انرژی برای ادامه دادن کارمان در خود نمی یابیم. اگر احساس می کنید نیروی بهره وری تان کاهش یافته بدانید مشکل شما جسمی نیست بلکه انرژی درون هر انسان ریشه در احساسات روحی او دارد. با انجام عادت های اشتباه روزانه باعث شکست کسب وکار خود نشوید! اگر می دانید انرژی درونی خود کاهش یافته و دچار رکود شده اید این مطلب را بخوانید تا راهکارهای که ارائه دادیم مفید واقع شود.

 

اهداف کوچک، ساعت

معمولا شب ها و چند دقیقه قبل از خواب انسان ها کارها و اهداف کوچکی که برای روز بعد در نظر گرفته اند انجام می دهند. دقیقا این چند دقیقه که قبل از خواب یاد تمام اهداف خود می افتید دقایق مهمی به شمار می روند. در این دقایق باید اهداف کوچک و دقیقی برای خود وضع نمایید تا قادر به انجام آن ها باشید. هیچ گاه هدفی را دنبال نکنید که نتوانید آن را عملی کنید. از ساعت خود برای مشخص کردن اهداف خود بهره ببرید ساعت خود را تنظیم کنید تا زمان شروع اهداف را به شما یادآوری کند. حتی اگر هدف قبل را به اتمام نرساندید به سراغ هدف بعدی بروید دنبال کردن این روش چه در کسب وکار چه در زندگی اجتماعی درون شما اشتیاق خلق می کند تا خودتان را به چالش بکشید مطمئناً در آینده ارزش زمان از دست رفته خود را بهتر می دانید و اهداف نیمه تمام خود را بهتر اجرا خواهید کرد.

 

کارهای پر اهمیت، نشستن طولانی مدت

اگر کسب وکاری دارید و هر روز باید پشت کامپیوتر بنشینید به شما پیشنهاد می کنیم برای شروع ابتدا کارهای بزرگ و سنگین را شروع کرده و به پایان برسانید زیرا انرژی درونی اول صبح بیش تر است. بعد از اتمام کارهای خود می توانید به سراغ کارهای سبکی چون چک کردن ایمیل ها یا کنترل شبکه های اجتماعی بروید. هیچ گاه کارتان را با کارهای سبک شروع نکنید، زیرا باعث خستگی و تنبلی می شود. نشستن طولانی مدت پشت کامپیوتر فقط به شما احساس خستگی نمی دهد بلکه انرژی شما را از بین خواهد برد. با از بین رفتن نیروی بهره وری خود دیگر قادر به ادامه کار نبوده و فقط به کامپیوتر نگاه کرده و خمیازه می کشید. حتی ممکن است به درد های عضلانی دچار شوید بعد از شروع هر کاری چند دقیقه قدم بزنید تا ذهن شما بازتر شده و با انرژی بیش تری کار خود را دنبال کنید. قدم زدن بعد از هر کار مهارت ها را نیز در افراد افزایش می دهد.

 

تمرکز الکترونیکی، موبایل و پیام های ایمیل

هنگامی که در اینترنت مشغول کار هستید خود را کنترل نمایید تا سراغ کار دیگری نروید و فقط روی کار خود تمرکز داشته باشید، کارهایی که به کار کنونی شما مربوط نیستند را وارد کار نکنید. با توجه کردن به چنین کارهای کوچکی زمان خود را از دست می دهید بدون این که کار اصلی را به پایان برسانید. موبایل شما یک ابزار شخصی بوده و به کسب و کارتان مربوط نمی شود. پس هنگامی که کار می کنید خود را سرگرم بازی یا چک کردن ایمیل های شخصی نکنید. وقت لازم را در ساعت های استراحت خواهید داشت تا به کارهای شخصی خود برسید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar