چگونه هزینه های شرکت را کاهش دهیم؟

چگونه هزینه های شرکت را کاهش دهیم؟

چگونه هزینه های شرکت را کاهش دهیم؟

 

ساده ترین راه افزایش درآمد، کاهش هزینه هاست.

برای شرکت شما دو راه کسب درآمد وجود دارد. راه اول افزایش فروش و دریافتی است. راه دوم کاهش هزینه هاست.

افزایش فروش نیازمند برنامه ریزی های زیاد، استراتژی و تغییراتی برای رسیدن به شرایط مطلوب می باشد. اما کاهش هزینه های شرکت شما راهکاری بسیار ساده است و تنها به صرف مقدار کمی وقت نیاز است. در اینجا چند راه کاهش هزینه را به شما نشان خواهیم داد که به ترتیب به موارد مهم ختم می شود:

۱- شرکت خود را به مکان مناسب تری انتقال دهید

مزیت استفاده از اینترنت این روزها باعث شده که دیگر نیازی نباشد محل قرارگیری شرکت شما در دسترسی به اتوبانها و یا خیابان های اصلی و مهم اداری باشد تا به موفقیت دست پیدا کنید. با تغییر محل قرارگیری شرکت می توانید تا حدود زیادی در اجاره بها صرفه جویی کنید.

بیشتر مواقع ، بخصوص در شهرهای بزرگ دورتر بودن از منطقه های اداری باعث پرداخت کمتر اجاره مناطق اداری و پرداخت کمتر مالیات می شود. گرچه این راه حل مناسب برای هر شرکتی نیست ولی برای شرکت هایی که مشتری حضوری و خدمات رسانی در محل شرکت ندارند بسیار مناسب است.

۲- از فضاهای داخل شرکت بهتر استفاده کنید

آیا قسمت هایی از فضای داخل شرکت خالی و بلا استفاده مانده است؟ اجاره دادن قسمت هایی از شرکت و یا استفاده مشارکتی از فضای شرکت هم می تواند بخشی از هزینه های شما را برگرداند. به علاوه باعث ایجاد خلاقیت بیش تر بین افراد شرکت می شود. چه بسا در آینده این خلاقیت ها باعث ایجاد فرصت های جدید کاری و یا مشارکت های سود آور بیش تری شود.

البته باید دقت کنید که آیا امکان و اجازه اجاره دادن قسمت هایی از شرکت را دارید یا خیر. حتی می توانید پیشنهاد همکاری را به صاحب ملک بدهید.

۳- همیشه دنبال مناقصه های جدید باشید

چه با فروشنده ، تولیدکننده و یا تامین کننده کار کنید همیشه باید در جستجوی مناقصه های جدید باشید. البته که زمان زیادی صرف آنها خواهد شد ولی در نهایت تاثیر زیادی در کسب و کار شما خواهد داشت.

با یک مثال واقعی مطلب را توضیح می دهم. کسب و کار من استارت آپی در حوزه زیبایی و سلامت بوده است که با یافتن تولید کننده و گرفتن سفارش بزرگ به موفقیت رسیده است. آنها فقط با دو شرکت تولید کننده تماس گرفته و بهترین را انتخاب کرده بودند.

در آن زمان یک روز کامل ارسال ایمیل و تلاش و وقت و تماس های مکرر باعث رسیدن من به تولید کننده ای بود که در هر محصول ۴۵ سنت قیمت کمتری داشت. حال با تعداد ۱۰۰۰۰ سفارش در هر دوره ۴۵۰۰ دلار صرفه جویی می شود. تنبل نباشید. تلاش بیش تر هزینه کمتری را به ارمغان می آورد.

۴- بطور مداوم هزینه آگهی و تبلیغات را بررسی کنید بسنجید و بهینه سازی کنید

آگهی های رسانه های اجتماعی ، اگهی ها بر مبنای کلیک را کاملا فراموش کنید چون اینها صرف هزینه بسیار هستند و نتیجه ندارند. من در شرکتم با بسیاری از برندها درباره تبلیغات صحبت می کنم و جالب اینکه از هر ده شرکت پول خود را هدر می دهند چون هیچ وقت کافی برای بررسی و مقایسه و ارزیابی تبلیغات به منظور بهره وری انجام نمی دهند.

تغییر تصویر در تبلیغات و استفاده تصادفی از آنها، جدا کردن گزینه های ناکارآمد و تلاش پیوسته برای بررسی و گزینش تبلیغات موثر که منجر به نتیجه خوبی برای کسب وکار است از روش های مناسب کاهش هزینه برای تبلیغات می باشد. کم کردن هزینه بازدید از آگهی ها و افزایش تغییرات به فروش ما کمک کرده و هزینه نبلیغات را کاهش می دهد.

 

نویسنده: Jonathan Long

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar