چگونه هنگام خرید بر ترس های مشتری غلبه کنیم؟

غلبه بر ترس های مشتری یکی از اسطوره های فروش موفق است. فرآیند خرید معمولاً با شک، تردید و ترس همراه است. وظیفه فروشندگان کاهش ترس مشتری به هنگام خرید می باشد. مردم به فروش شما فکر نمی کنند بلکه به خرید محصول دلخواه خود اهمیت می دهند.

 

چگونه هنگام خرید بر ترس های مشتری غلبه کنیم؟
غلبه بر ترس های مشتری

 

ترس های مشتری

ترس یکی از مشکلات مردم برای خرید است برای از بین بردن ترس چه راهکارهایی را پیشنهاد می دهید؟ فرض کنید نمایشگاه ماشین های لوکس را در سطح شهر برپا کرده اید و توقع دارید مردم برای خرید به شما مراجعه کنند، اما بدون تحقیقات نمی توانید هیچ یک از ماشین های خود را به فروش برسانید. با انجام تحقیقات مطمئن شوید مشتریان به چه رنگ و مدل هایی از ماشین علاقه مندند و دریابید که آیا کیفیت و قیمت ماشین با سلیقه مشتری سازگار خواهد بود یا خیر! هر قدم از فروش مانند داستانی هیجان انگیز است که می تواند مشتریان شما را چند برابر کرده و یا اعتماد آن ها را سلب نموده و فراری سازد. فرض کنید صبح یک روز آفتابی به نمایشگاه ماشین می روید و مدیر فروش شما را به نشستن دعوت می سازد، آیا شما از طریق بازی با کاغذ که مدیر فروش انجام می دهد تصمیم به خرید گرفته و به توافق می رسید؟

این معادله برای اکثر مردم لذت بخش نیست مردم ترجیح می دهند بعد از دیدن و سنجیدن هر آن چه درباره کیفیت و زیبایی یک ماشین است تصمیم بگیرند و اقدام به خرید کنند. در این پست چند نوع ترس را که هنگام خرید باید بر آن ها غلبه کنید عنوان می نماییم. امیدوارم مفید باشد.

در مورد پرداخت هزینه بیش از حد نگران هستید

ترس پرداخت هزینه در معامله های بزرگ همیشه دردسر ساز است. تصور کنید بدون انجام هیچ تحقیقی درباره محصول ابزاری را خریداری کرده و پول آن را بپردازید، برخی از مدیران فروش با کشف نقطه ضعف مشتری سعی می کنند او را گول بزنند و محصول را چند برابر قیمت واقعی به او قالب کنند. قبل از خرید به تمام جزئیات محصول/خدمات دقت کرده و همه موانع را مورد ارزیابی قرار دهید تا نه از پرداخت هزینه و نه از خرید کردن واهمه ای داشته باشید.

 

نگران و ناامید بودن

اکثر مشتریان نگران هستند که پس از خرید محصولات در کوتاه مدت، محصولات/خدمات کارایی لازم را از دست بدهند. ما محصولی را خریداری می کنیم تا باعث سهولت بخشیدن به کار ما گردد و شرکت ها نیز محصولی را تولید می کنند تا به فروش برسانند و درآمدی کسب کنند، پس شرکت باید سعی داشته باشد محصولی را عرضه کند تا احساس ناامیدی مشتری را پس از خرید محصول و کارکرد آن در کوتاه مدت از بین ببرد.

 

نگران آن چه مردم می گویند هستید

شما محصولی که خریدید را دوست دارید یا خیر؟

مردم فقط درباره خرید ما قضاوت نمی کنند. ما طبق احساسات خود سرمایه گذاری نمی کنیم پس تحت تاثیر خانواده، دوستان و گزینه های دیگری از مردم نباشید. محصول خریداری شده شما باید انتظارات خود و اطرافیانتان را که از آن محصول استفاده می کنند برآورده سازد. اگر انتظارات شما برآورده نشده اعتبار آن شرکت زیر سوال خواهد رفت و شما به عنوان بک مدیر فروش در نظر دیگران حرفه ای جلوه نمی دهید. برخی شرکت ها با کاهش فروش محصولات خود مدیران فروش خود را مقصر دانسته و حقوق آن ها را کاهش می دهند یا موجب اخراج آن ها می شوند، اما مدیر آن شرکت به این موضوع فکر نمی کند که چرا مردم دیگر رقبتی به خرید محصول شما ندارند؟

 

درک ترس مشتری

مدیران فروش باید ترس های مشتری و مردم از خرید را درک کنند. برای درک مشتری خود و ساختن اعتماد و اطمینان بیش تر راهکارها و پیشنهاد هایی را برای خرید به او عنوان کنید. هرگز به مشتری نگویید خانواده شما محصول را خریداری کرده اند و از آن رضایت کامل دارند در این صورت مشتری با خود می اندیشد که شما برای قالب کردن محصول خود به او دروغ می گویید. مردمی که برای خرید به سراغ خرده فروشان می روند نیز باید رسید های معتبر فروشگاه برای اطمینان از سلامت و کیفیت کالا را دریافت کنند، رسید های معتبر یکی از راه های رفع نگرانی مشتری خواهد بود. شما با ارائه دادن اسناد معتبر کالا به مشتری نگرانی های او را برطرف می سازید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar