• فروردین ۱۵, ۱۳۹۹

چگونه پروژه جدید کارآفرینی ایجاد کنیم؟

پروژه ی جدید کارآفرینی در راه است …

 

چگونه پروژه جدید کارآفرینی ایجاد کنیم؟

 

کارآفرینی

 

پروژه ی جدید کارآفرینی را چطور پیدا می کنید؟ پس از یافتن، از کجا شروع می کنید؟

در ابتدا، بفهمید که کدام ایده جذاب است و شما را تبدیل به صاحب کسب و کاری راضی و خوشحال می کند.

به عنوان یک کارآفرین، شما همیشه هزاران ایده را در سر خود دارید. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام ایده را پیاده سازی کنید همیشه یک چالش است. کلید تصمیم گیری درباره ی اینکه کدام ایده به واقعیت تبدیل شود  بستگی به علاقه ی شما دارد. کسب و کاری را شروع کنید که هر روز از کار کردن روی آن لذت ببرید.

یک نقص کُشنده برای کارآفرین شدن- صرف زمان برای تمرکز روی یک ایده خاص نیست!  شما توانایی و یا زمانِ کار بر روی ایده های متعدد را در یک آن ندارید. هر چند برخی افراد که به موضوع چند وظیفه ای -انجام چند کار بطور همزمان- معتقدند، کسب و کارهای متعددی را به یکباره شروع می کنند که می توانند به کابوس تبدیل شوند.

اگر شما یک کارآفرین جوان از نسل امروز باشید، بخش مهمی از پازل می تواند پیدا کردن یک کسب و کار برای شروع -برای پرهیز از ایجاد شغل- باشد. برای Brent Thomas و Jack Pantalena، این مسئله منجر به الهام بخشی برای بازی نهایی آنها یعنی، Millennials ، شد –

توماس و Pantalena برای شروع، سه اصل زیر را به کار گرفته اند، در ادامه باهم می بینیم:

 

۱- بازخورد مخاطبان را بسنجید.

یک ایده ی جدید به ندرت باید مخفی نگاه داشته شود. واکنش مخاطبان بسیار با ارزش تر از پنهان کاری بالقوه است، به ویژه هنگامی که در مراحل اعتبار سنجی تشخیص یکی از ایده های خود هستید تا روی آن کار کنید.

چند سوال کلیدی که باید در زمان سنجش مخاطبان در نظر گرفت عبارتند از:

  • واکنش اولیه ی آنها در مورد ایده های شما چه بوده است؟
  • آیا آنها سوال می پرسند و یا تلاش می کنند تا گفتگو  را به سمت یک موضوع جدید بکشانند؟
  • آیا آنها سوالات را پیگیری می کنند و یا فقط آرزوی موفقیت در کار برایتان دارند؟

هر مخاطب می تواند یک مشتری بالقوه باشد، و واکنش آنها را می توان برای کمک به محدود کردن تمرکز بر روی یک پروژه به کار گرفت.

اگر مقدار قابل اطمینانی از علاقه برای یک ایده بدست آورده باشید، زمانش رسیده تا یک نمونه اولیه ایجاد کنید. نمونه اولیه یک نمایش زنده ی حداقل از کاری است که محصول شما انجام خواهد داد. در مورد Millennials  (بازی)، توماس درباره ی کنار هم قرار دادن اولین دسته ی  نمونه با تصاویر گوگل، کاغذ و نوار صحبت می کند. اگرچه کارت های ساخته ی آنها یک پیش نویس بسیار خشن بودند، اما با کارت های نمونه می توانستند بازی کنند و آنها به دوستان و خانواده نشان دهند، و واکنش های این افراد بود که سازندگان را به ادامه دادن به کار با این ایده تشویق می کرد.

 

۲- به یک “همه کارهتبدیل شوید

داشتن یک مهارت اولیه مانند برنامه نویسی، بازاریابی و یا فروش  بخشی از مهارت های پایه و اساسی یک کارآفرین در کارآفرینی ست. اینها مهارت هایی هستند که منجر می شوند تا همه ی ما کارآفرین شویم، اما تنها داشتن یک مهارت، برای موفقیت کافی نیست!

هنگامی که پروژه خود را شروع می کنید، باید مشتاق به داشتن مهارت و کنترل ایده های خود و حرکت دادن آن در مسیر درست باشید. خوشبختانه با وجود منابعی مانند یوتیوب و دیگر منابع موجود در اینترنت، توانایی یادگیری هر جنبه ای از پروژه بعدی امکان پذیر است. کارآفرینان باید مشتاق به مقابله با هر گونه مانعی باشند که شرکت با آنها مواجه می شود؛  از طراحی وب سایت گرفته تا بازاریابی، تولید و حتی حمل و نقل.

 

۳- اجازه ندهید رقابت شما را بترساند.

فقط به خاطر اینکه یک ایده هم اکنون وجود دارد، به این معنا نیست که به درستی اجرا شده است. هر بار که از یک محصول، بخشی از فن آوری یا عدم وجود فناوری ناامید می شوید، باید آن را به عنوان فرصتی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین ببینید.

کسب اطلاعات بیش تر در مورد رقابت و قادر بودن به بیان اینکه چرا شرکت شما برتر خواهد بود، بسیار مهم است. بر روی جنبه ای که شرکت تان روی آن تسلط خواهد داشت، تمرکز کنید. این جنبه می تواند خدمات به مشتریان، سهولت دسترسی و یا تجربه کاربر باشد. به عنوان مثال، GigTown، استارتاپی که مردم را قادر می سازد تا نوازندگان محلی را به روشی مانند Uber رزرو کنند، روی ایجاد یک تجربه ی کاربری بی نظیر، تمرکز دارد.

هر چند مغز شما احتمالا پر از ایده است، اما کارآفرینان واقعی می دانند که چگونه این گام ها را بردارند، بر طبق آنها طبقه بندی را انجام دهند، و در نهایت ایده ای را بیابند که می خواهند روی آن کار کنند. همه ایده ها برابر نیستند، و مقیاس پذیری استارتاپ شما می تواند در مراحل اولیه تعیین شود. اگر ایده ای برای یک کسب و کار و کارآفرینی دارید، زمانش رسیده تا گام های راه اندازی را بردارید!

البته در ادامه ی این صحبت ها و قبل از مراحل بعد، مطالعه ی مقاله از کجا بدانیم که محصول جدید راه اندازی کنیم یا محصولات قبلی را توسعه دهیم را به شدت پیشنهاد می کنیم.

 

 

نویسنده: Nathan Resnick

کارآفرین سریالی

مدیرعامل Sourcify- بازاری برای یافتن بهترین کارخانه های دنیا

 

[تعداد: 7   میانگین:  5/5]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar