چگونه کسب و کار خود را ارتقا دهیم؟

ارتقای کسب و کار

 

ارتقای کسب و کار

اگر رشد کسب و کارتان، کندتر از آنچه که باید باشد است، این پست، مخصوص شماست.

برای اینکه کسب و کارتان را بهتر پیش ببرید، دو نکته هست که باید به شدت روی آنها تمرکز کنید. در اینجا، آنها را در قالب دو سوال خواهید دید که در ادامه، به ارائه ی پاسخ برای آنها هم اقدام خواهیم کرد. پس با پدیده فکر مهتر همراه باشید:

سوال اینجاست:

با کسب و کارتان، می خواهید به چه چیزی دست یابید؟

آیا مایل به پرداخت هزینه ی آن هستید؟

 

با کسب و کارتان می خواهید به چه چیزی دست یابید؟

بسیاری از صاحبان کسب و کار با توجه به چیزی که با کسب و کارشان می خواهند دست یابند از وضوح کافی برخوردار نیستند. وقتی از آنها چنین سوالاتی می پرسید آنها پاسخ هایی نظیر “من یک شرکت سودآور می خواهم، من یک مشاوره پررونق می خواهم، من می خواهم به راحتی بازنشسته شوم” ارائه می دهند. و چنین پاسخ هایی واقعاً اطلاعات خاص و جدیدی به فرد منتقل نمی کند.

چالشی که در مقابل این افراد قرار می گیرد چنین است: بدون آگاهی از هدف نهایی کسب و کارتان، شما هیچ راهی برای سنجش و اندازه گیری آن ندارید!

 

عدم وضوح درباره چیزی که بطور ویژه به دنبال دستیابی آن هستید یعنی برای شما فوق العاده راحت است که تصمیمات بلندمدت ضعیف اتخاذ کنید. این همان چیزی ست که صاحبان کسب و کار سخت کوش چرخ های خود را بچرخانند.

 

همانطور که یک گفته ی قدیمی هست “وقتی شما ندانید به کجا می روید، هر مسیری می تواند شما را به سمت خودش جذب کند.” در نتیجه، می توانیم صاحبان کسب و کار سختکوشی را بیابیم که با هزینه ی زیادی از مسیر خارج شده اند.

کلید اصلی این است که خاص باشید. خب چطور پاسخ را بیابید؟

یک راه بسیار خوب برای اینکه دقیقاً تمرکز کنید و بدانید از کسب و کارتان چه می خواهید، این است که این سوال را از خودتان بپرسید:

اگر کسب و کار من در همه راه ها “کامل” باشد، شبیه چه چیزی خواهد شد؟

 

سپس، شروع کنید به ارائه ی پاسخ به این سوال، با جزئیات تمام:

از کلمات مبهم دوری کنید و از واژه های دقیق و ویژه استفاده نمایید. تا حد امکان از اعداد هم در پاسخ خود بکار برید. برای مثال، چیزهایی شامل مواد زیر:

می خواهید چه چیزی از درآمد و سودها تولید کنید برای سال آینده، سه سال، ۵ سال و ۱۰ سال

از کسب و کارتان چه چیزی می خواهید بدست آورید

می خواهید کسب وکارتان چه چیزی بفروشد

حتی شاید بخواهید نوع مشتری که می خواهید را هم توصیف کنید. موقعیت کسب و کارتان در کجا باشد بهتر است. مطمئن باشید هر چیزی که برایتان اهمیت دارد را درنظر بگیرید.

وقتی به یک تصویر واضح از آنچه واقعاً از کسب و کار خود می خواهید دست یابد، بدست آوردید، زمان پاسخ دادن به سوال دوم فرا رسیده است.

آیا تمایل دارید هزینه آن را پرداخت کنید؟

شما به ندرت می توانید صاحب کسب و کاری پیدا کنید که سخت کوش نباشد. البته این چیزی نیست که این سوال درباره ی آن صحبت کند.

سوال در این باره است که آیا ما برای انجام همه ی کارهای موردنیاز آماده هستیم تا یک تصویر واضح و واقعی از آینده ی کسب و کارمان ایجاد کنیم. این سوال از ما می خواهد که اگر آماده هستیم از وضعیت آسودگی خود برون آییم.

موفقیت از ما می خواهد تا از قبل، بهایش را بپردازیم. سخت کوشی به تنهایی کافی نیست. اگر سخت کوشی کلید اصلی موفقیت بود همه ی اجداد ما میلیونر بودند!

خب حالا که یک تصویر واضح از آنچه می خواهید ایجاد شده و تصمیم برای آنچه که نیاز است اتخاذ شده، زمانِ اقدام فرا رسیده است.

بهترین جا برای شروع، نگاه کردن به فعالیت ها و سرمایه گذاری های کسب و کار فعلی تان است. سپس، هر چیزی را که شما را به سمت هدف تان هدایت نمی کند از میان بردارید.

اینجا، نقطه ی آغاز یک استراتژی موفق است. اگر همچنان برای ایجاد استراتژی مطلوب کسب وکارتان نیاز به راهنمایی دارید، می توانید با کارشناسان مجموعه پدیده فکر مهتر از طریق این لینک مشورت نمایید.

 

 

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar