چگونه یک ایمیل بدون نقص ارسال کنیم؟

ایمیل بدون نقص

یافته های جدید به موضوعاتی اشاره دارد که بازاریابان با استفاده از آنها می توانند به نتایج بهتری دست یابند، ارسال ایمیل بدون نقص یکی از آن موارد است. پس با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

ایمیل بدون نقص

یک ایمیلِ کامل و بدون نقص بیشتر شبیه افسانه های اساطیری ست، یعنی باید به وجودش شک کرد! اما بازاریابان، همچنان به دنبال آن هستند.

Jerry Jao مدیرعامل شرکت بازاریابی اقرار کرد که هیچ چیزی با عنوان کامل بودن در بحث ایمیل وجود ندارد! همینطور بیان داشت که: بازاریابان با طراحی و ارسال پیام های به موقع، شانس بیشتری برای نزدیک شدن به مشتری دارند. جری ادامه می دهد: فکر نمی کنم چیزی به عنوان ایمیل کامل و بدون نقص وجود داشته باشد! اما به نظر من؛ بازاریابان با بالابردن خصوصی سازی و شخصی سازیِ بیشتر (در ایمیل ها) می توانند مشتریان و مخاطبان اصلی خود را بیابند و نتایج بهتری کسب کنند.

بازاریابان با بالابردن خصوصی سازی و شخصی سازیِ بیشتر (در ایمیل ها) می توانند مشتریان و مخاطبان اصلی خود را بیابند و نتایج بهتری کسب کنند.

 

Retention Science، این نکات را ارائه می دهد تا بیشترین شباهت را به فرستنده های اساطیری داشته باشیم:

  • مختصر و کوتاه بگوئید

اینکه بازاریابان توانایی طولانی نوشتن دارند دلیل بر این نیست که حتماً برای مشتری طولانی بنویسند!

تیترهایی که از ۶ الی ۱۰ واژه تشکیل شده اند ۲۱% و تیترهایی که از ۱۱ الی ۱۵ واژه ایجاد شده اند ۱۴% کلیک می شوند!

مختصرگویی بسیار مهم است. بیشتر افراد با تلفن همراه خود ایمیل شان را چک میکنند و چشم آنها به دنبال مطالب کوتاه می گردد! مطالبی که بدون حاشیه زیاد، به موضوع اصلی پرداخته اند از جذاب ترین مطالب خواهند بود.

البته این نکته هم قابل توجه است که تیتر نباید تا حدی کوتاه باشد که برای خواننده ابهام ایجاد کند! برخی مطالب جهت رعایت کوتاه نویسی، باعث می شوند که خواننده موضوع اصلی را درک نکند! پس آگاه باشید که در حین کوتاه و خلاصه گویی، اصل موضوع را به صورت شفاف انتقال دهید.

 

  • سؤال صحیح بپرسید

تحقیقات نشان می دهد که نشانه گذاریِ روی تیترها، تا ۹% افزایش کلیک شدن را به همراه دارند! این مطالعات ثابت کرد که تیترهایی که با علامت سؤال (؟) همراه هستند ۴۴% بیشتر از تیترهایی که علامت تعجب دارند مطالعه شدند.

حالا سؤال اینجاست که چه نوع سؤالی مطرح شود تا این میزان بازدید را به دست آورد؟ جِری به شما بازاریابانی که به دنبال کسب نتایج بهتر هستید پیشنهاد می کند که سؤالاتی در قالب عناوین شخصی طرح کنید مثل: روز تولد همسرتان را فراموش کردین؟

 

  • اهمیت زمانِ ارسال

شرط ایمیل های تبلیغاتی موفق، فقط داشتن محتوای خوب نیست! بلکه زمان و ساعتی که شما ایمیل را ارسال می کنید نیز حائز اهمیت است. زمان ارسال ایمیل شما، نقش قابل توجهی در نوع رفتار خواننده خواهد داشت. منظورِ ما از زمان، علاوه بر روز و ساعت مشخص، به تاریخ و ماه نیز اشاره دارد. به عنوان مثال، در اوایل شروع تابستان و دیگر تعطیلات تا ۳۰% افزایش بازدید از ایمیل های تبلیغاتی صورت گرفته است.

اما بخاطر داشته باشید که خواننده/مشتری همیشه حق انتخاب بیشتری دارد.

 

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar