چگونه یک وب سایت خوب طراحی کنیم ؟

وب سایت خوب بسازیمچگونه یک وب سایت خوب بسازیم ؟

اینکه امروز چگونه یک وب سایت خوب بسازیم نکته ی بسیار باارزشی ست که لزوماً هر کسی که صاحب کسب و کار است از اهمیت آن آگاه نیست!

تاکنون فکر کرده اید که با اینکه شما خودتان فرد کسل کننده ای نیستید، پس چرا وبسایت تان کسل کننده است؟ وبسایت شما در حال حاضر در میان میلیون ها وب سایت در گمنامی به سر می برد. شما به تعداد بازدیدها نگاه کرده و متوجه می شوید که وبسایت تان حتی به اندازه ی تشکیل یک تیم فوتبال (که ۱۱ نفر هستند) هم خواننده جذب نمی کند. خواندن آن در شب شما را به خواب می برد، و این امر به این دلیل است که در حین نوشتن آن خواب آلود بوده اید!

اجازه ندهید که وبسایت های خواب آلود به خواب بروند. اکنون زمان عمل است!

 افزودن اندکی چاشنی به وب سایت به آن سختی نیست که به نظر می رسد. در واقع، همه ی چیزهایی که لازم است در مورد وبسایت نویسی بدانید، در مدرسه ابتدایی آموخته اید.

بهترین سخنور

به تازگی به گروهی از دانش آموزان کلاس سوم در مورد وبلاگ نویسی تدریس می کردم و، برای ارائه ی مفهوم، به دو دانش اموز یک توپ و یک نوشته دادم. نوشته مکالمه ای کوتاه در مورد حیوانات خانگی بود و قرار بود هنگام انتقال بحث، توپ از یکی از سخنرانان به دیگری منتقل شود. آنها اصول اولیه وبلاگ نویسی را می آموختند، و من می خواستم آنها یک نکته را به طور خاص درک کنند و آن این بود: این همه چیز در مورد تنها، شما نیست!

هیچ کس مکالمه یک طرفه را دوست ندارد. در واقع، بهترین سخنوران آنهایی هستند که می دانند چگونه افراد جدید را در ترکیب معرفی کنند و به طور فعال مردم را کنار هم جمع کنند. این امر در وبلاگ نیز صدق می کند. اکنون شما می دانید که چگونه جذاب باشید، چگونه گوش دهید و چگونه به اشتراک بگذارید. حال زمان اینست که این مهارت ها را در کلمات نوشته شده اعمال کنید.

شروع بسیار جذاب مکالمات = تیتر بسیار جذاب

اینکه تجار و افراد وارد بر کسب و کار در کلاس های شبکه ای شرکت می کنند دلیل دارد! اگر اولین کلماتی که از دهان تان خارج می شود، جذاب نباشد، در اولین حرکت تیر شما به خطا خواهد رفت. اعداد، سوالات، احساسات، اطناب و اختصار مهم هستند. گاهی اوقات اهمیت محتوا کمتر و اهمیت تیتر بیشتر است، همان محتوا با تیتری متفاوت ممکن است مبهم باشد. برای تمرین، نوشتن نسخه های متعدد را امتحان کنید و به تاثیرگذاری آنها از نظر یک تحلیلگر تیتر امتیاز دهید.

داستان را در گفتگو تمرین کنید

در یک مهمانی، همه معمولاً در اطراف فرد قصه گو جمع می شوند. یک داستان خوب باعث می شود مردم بخندند و گریه کنند و در نهایت، اعتماد را به قصه گو جلب می کند. با این حال، تولید کنندگان محتوا داستان ها را کمتر استفاده می کنند و یا، حداقل، آنها را ارزان می فروشند. به طور خاص، داستان شما باید آنچه که می خواهید خوانندگان بدانند را “نمایش” دهد نه اینکه فقط به آنها بگوید! زندگی خانوادگی، زندگی کاری خود، خبر و رسانه های دیگر را برای پیدا کردن داستان مربوط به موضوع خود بکاوید. آمار و داده ها برای نشان دادن تخصص شما در یک موضوع، بسیار مفید هستند، اما پیگیری آنها به یک شکل سریع برای بانشاط کردن شان (من گفتم سریع – اما نه به این معنی که در ابتدا شروع کنید!) باعث می شود که نتوان پیام تان را نادیده گرفت!

دیگران را به صحبت کردن تشویق کنید

صحبت کردن سرگرم کننده است، اما گوش دادن می تواند مشکل باشد. از مشخصه های یک مکالمه خوب اینست که هر فرد حدود ۵۰ درصد از زمان را صحبت کند. آیا تلاش می کنید تا از کسانی که با آنها گفتگو می کنید، سوال بپرسید؟ آیا شما یک دوره فعالیت توصیه می کنید، و از خوانندگان درخواست می کنید که به شما بگویند آن دوره چگونه طی شد؟ آیا شما نظرات و تجارب آنها را می پرسید؟ در پایان، به خاطر داشته باشید که، وب سایت شما باید پیرامون اهداف کلیدی شما و نیازهای آن بچرخد. خود را به عنوان توانمندساز مکالمه تصور کنید، و از آن الهام بگیرید.

پیاده سازی این پیشنهادات سخت نیست، اما برای کامل شدن نیاز به تلاش آگاهانه دارید. کارشناسان و مشاوران پدیده فکر مهتر را در این مسیر به خاطر بسپارید تا موفقیت تان حتمی گردد. سپس اثرات تحول در وب سایت و بهبودی روابط با مشتری را نظاره گر باشید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar