چگونه قبل از مصاحبه استرس خود را کاهش دهیم؟

قبل از مصاحبه استخدامی چطور استرس خود را کاهش می دهید؟

 

چگونه قبل از مصاحبه استرس خود را کاهش دهیم؟

 

قبل از مصاحبه

وقتی موضوع به استخدام و یافتن کار مناسب مربوط می شود، باید اطمینان حاصل کنید برای همه چیز آماده هستید. مثلاً از سابقه و تجربه خود برای مخاطب خود بگویید، حساب کاربری خود در لینکداین معرفی کنید یا لیست کسانی که با شما در لینکداین ارتباط دارند را به کسی که با شما مصاحبه می کند ارائه دهید. جستجوی کار در انواع شرکت ها باعث افزایش مهارت شما شده و همینطور آمادگی شما را برای دیگر مصاحبه ها بیش تر می کند.

اما طبیعتاً استرسی هست که میزان آن در افراد مختلف، بطور متفاوت نمود پیدا می کند. راه های فراوانی وجود دارد که قبل از مصاحبه استرس شما را کم می کند و باعث موفقیت می شود. در این پست ببینیم چطور می توان قبل از مصاحبه این استرس را به حداقل رساند. ابتدا:

مکان مصاحبه را با دقت مشخص کنید

دقیقه ۹۰ دنبال مکان مصاحبه یا شماره تلفن نباشید! از طریق اینترنت مکان مورد نظر را شناسایی کنید.

دقیقاً چند روز قبل این کار را انجام دهید. برنامه ای جهت جستجوی سایت شرکت ها نصب کرده و آدرس دقیق همراه با شماره تلفن را در یک کاغذ یادداشت کنید. این کار بهترین روش برای استفاده از زمان است. از نقشه های گوگل هم می توانید برای یافتن آدرس کمک بگیرید. اگر نتوانستید از نقشه استفاده کنید؛ بصورت حضوری مکان مورد نظر را بیابید. نام کسی را که قرار است با شما مصاحبه کند یاد گرفته و حفظ کنید.

به هیچ عنوان نام او را فراموش نکنید! نام فردی که با شما مصاحبه می کند و سِمت او در شرکت را حتماً به یاد داشته باشید.

 

زمان مصاحبه را تنظیم کنید

تمام ساعت های مصاحبه را تنظیم کنید تا در صورت اجرای مصاحبه برنامه های قبل با برنامه های جدید تداخل پیدا نکند. همیشه یک زمان اضافه برای مصاحبه های خود قرار دهید تا دچار کمبود زمان نشوید! همچنین اجازه ندهید صحبت شما با مخاطب بیش تر از زمان تعیین شده به طول انجامد. با دقت زمان خود را کنترل کنید.

قبل از خروج از منزل به آینه نگاه کنید، لباس ها و حتی ماشین خود را قبل از حرکت کردن چک کنید تا در طول راه مشکلی پیش نیاید. مطمئن شوید موهای سرتان مرتب است و لباس های تمیزی بر تن دارید. برای خوردن صبحانه از کیک هایی با طعم نعناع استفاده کنید. البته قبل از مصاحبه ها از لبنیات استفاده نکنید.

قبل از رسیدن به مکان موردنظر هم موبایل خود را خاموش کنید. همه می توانند صدای لرزش گوشی شما را حس کنند پس صدای لرزش موبایل می تواند تمرکز شما را به هم بریزد. قبل از مصاحبه از خوردن قهوه خودداری کنید.

برخی دیگر از راهکارهایی که طبق بررسی ها، نتایج مثبت در کاهش استرس قبل از مصاحبه استخدامی دارند شامل زود رفتن به محل مصاحبه است. البته تاکید می شود که خیلی زود در آنجا حاضر نشوید! فقط کمی زودتر.

از دو شب قبل، خواب خوبی را تجربه کنید. یعنی شب ها زودتر به خواب بروید و هر کاری که لازم است تا خوابِ راحتی تجربه کنید را در پیش بگیرید. البته درباره ی غذا و خوراکی ها هم متذکر می شوند که غذاهای سبک بخورید تا سیریِ بیش از حد اذیت تان نکند. در کل پیشنهاد می شود مصاحبه ها را برای صبح ها برنامه ریزی کنید.

سعی کنید کل مصاحبه را با آرامش بنشینید تا فردی با اعتماد به نفس به نظر برسید. در چنین حالتی راحت تر می توانید خودتان را برای کارفرما و مصاحبه کننده ارائه دهید.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar