• اسفند ۳, ۱۳۹۸

چیزهایی که باید قبل از ترک محل کار بدانید

تصمیم به ترک محل کارتان گرفته اید؟

چیزهایی هست که باید قبل از اقدام به ترک بدانید

وقتی از کار خود ناراضی باشید، احتمال زیاد قدم بعدی شما جستجوی یک شغل دیگر است. چندین عامل مختلف هست که نارضایتی کارمند را فراهم می کند.

آمار SHRM.org در سال ۲۰۱۶ دریافت که رضایت شغلی در میان کارکنان ایالات متحده آمریکا در حال افزایش است. در میان این افزایش رضایت و تعهد شغلی کارکنان آمریکایی، برخی افراد هستند که بطور مرتب در حال تغییر شغل شان هستند.

قبل از اینکه با شغل خود بطور اساسی خداحافظی کنید برخی چیزها هست که باید از آنها آگاه شوید. این پست را همراهمان باشید تا با این موارد آشنا شویم.

چیزهایی که باید قبل از ترک محل کار بدانید

چیزهایی که باید قبل از ترک محل کار بدانید

۱- هدف خود را کشف کنید

کشف هدف تان برای خواستن چیزی در زندگی بسیار مهم است. چرا می خواهید یک حرفه ی کارآفرینی را دنبال کنید که مشخص نیست با احساسی که شغل فعلی شما در شما ایجاد می کند مرتبط باشد یا نباشد! بسیاری از مردم در جاهای مختلف به دنبال فرصت های جدیدی می گردند. درک کردنِ اینکه از شغل تان چه چیزی می خواهید؟” می تواند به شما کمک کند تا در حرفه ی جدیدتان متمرکز تر بمانید.

۲- پول، می تواند شادی موقتی به همراه آورد

اگر عملکرد خوب و بالایی در کار دارید، به رئیس تان بگویید که این بهترین خبری نیست که برای شان به ارمغان می آورید. آنها احتمالاً تاکتیک های مختلفی را بکار می گیرند تا شما را برای مدت طولانی که آنها می خواهند، در کنارشان حفظ کنند. یکی از این تاکتیک ها، قطعاً ترفیع است. تاکنون پیشنهاد ترفیع داشتید؟ اگر بله، آیا این پیشنهاد باعث شده تا تصمیم شما تغییر پیدا کند؟ می توانید در قالب کامنت در انتهای صفحه تجربه ی خود را با ما در میان بگذارید.

شما باید بدانید که پول، تنها خوشبختی و شادی موقتی برای شما هدیه می دهد و لزوماً سطح رضایت شغلی شما را تغییر نمی دهد. بنابراین، اگر هدف اصلی شما از یافتن شغل جدید، درآمد بیش تر است باید دوباره درباره ی تصمیم خود بهتر بیندیشید.

۳- همکاران شما مطلع هستند؟

همکاران شما در محل کار، کسانی هستند که روزانه با آنها تعامل دارید. برخی از آنها نیازی ندارند که درباره ی تصمیم شما برای جابجایی از جایگاه فعلی آگاه شوند. در مقابل، برخی دیگر مایلند که این تصمیم را برای بار اول از خودِ شما بشنوند. با اینکه رئیس شما احساس می کند که این وظیفه ی اوست که سایر اعضای تیم را از تصمیم شما باخبر سازد اما بعضی از همکاران نیز هستند که باید از سمت خودِ شما از این تصمیم آگاه شوند. این راهی ست که به شما کمک می کند تا رابطه ی خود را با این همکاران حتی خارج از محیط کاری نیز حفظ کنید.

۴- شما به لطف و رضایت رئیس فعلی خود نیاز دارید

برقراری ارتباط با کلمات خوب با رئیس فعلی تان، برای حرفه ی شما بسیار اهمیت دارد. زیرا ترک کردن شما لزوماً به این معنی نیست که هرگز با همکاران و رئیس خود روبرو نشوید! بنابراین، اگر شغل خود را ترک می کنید بهتر است در بهترین حالت صورت بگیرد. به اندازه ای که، رئیس فعلی شما هم ممکن است در حرفه ی شما حتی در آینده نقش داشته باشد و به عنوان یک وسیله در مسیر شما قرار بگیرد. همیشه سعی کنید با آنها دوست بمانید و ارتباط تان را حفظ کنید.

۵- از کارفرمای جدید خود تا چه حد شناخت دارید؟

بسیار مهم است که قبل از ورود به محل کار جدید، خودتان را با یک سری اطلاعات کافی و مناسب از کارفرما آماده کنید. قبل از اینکه تصمیم نهایی برای شغل فعلی خود بگیرید آیا دریافتید که کار کردن در چه محیطی برای شما احساس مطلوبی ایجاد می کند؟

در دنیایی که به ما این باور را القا کرده که سعی کنیم اعتماد کارفرمایان خود را جلب کنیم باید این نکته را هم بدانیم که کار کردن با چه کسی احساس خوبی را در ما ایجاد می کند.

۶- آیا برای پیشنهاد جدید، تجربه درستی دارید؟

بیش تر افراد، زمانی شغل فعلی خود را ترک می کنند که یک پیشنهاد فراتر از ظرفیت شان دریافت می نمایند. نتیجه این است که با عملکرد بسیار ضعیف در شغل جدید محبور به کناره گیری می شوند. که همه ی این اتفاقات، معمولاً منجر به افسردگی و کمبود عزت نفس کارکنان می شود.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar