چیزهایی که قبل از دیدار با کارآفرینان باید بدانید

چیزهایی که قبل از دیدار با کارآفرینان باید بدانید

 

کارآفرینان

کارآفرینان هرگز از صحبت کردن درباره ی امپراطوری که ایجاد کرده اند خسته نمی شوند! و همواره به دنبال کسی می گردند که از شنیدن صحبت های آنها خسته نشود!

اگر قرار است با یک کارآفرین دیدار داشته باشید. البته اگر خودتان کارآفرین نباشید شاید عادت های عجیب و غریب آنان شما را گرفتار خود کند. اما با همه ی اینها، دیدار و آشنایی با یک کارآفرین تجربه ی خوبی ست. اما چند مورد هست که باید قبل از این اتفاق، بدانید. در این پست، این موارد را بررسی می کنیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 

۱- آنها درباره کسب و کار، و توسعه فردی مطالب زیادی مطالعه می کنند

کارآفرینان به ندرت به جایی می رسند که از پیشرفت شخصی و حرفه ای خود راضی باشند. در نتیجه، قفسه ی کتابخانه ی آنها مملو از خاطرات مبتکران و نوآوران بوده و لیست بوک مارک در کامپیوترشان پر از لینک مقالاتی ست که درباره ی توسعه و پیشرفت فردی نگاشته شده اند.

۲- آنها گاهی اوقات زمان های بسیار سختی دارند

وقتی رئیسِ کسب و کار خودتان باشید هرگز “ترک کردن کار در محل کار برای شما وجود نخواهد داشت. همیشه چیزهایی هستند که باید به انتظار تکمیلِ شان بنشینید. و بسیار سخت است که زمان خالی را غیر از ساعات انجام فعالیت های روزانه بیابید.

۳- همه چیز را آنالیز می کنند تا ببینند که آیا ارزش زمان شان را دارد یا خیر!

بخاطر اینکه لیست انجام کارهای روزانه ی کارآفرینان هرگز خالی نیست؛ آخرین چیزی که آنها می خواهند داشته باشند، هدر دادن زمان برای انجام کاری ست که لذتی در انجامش نباشد! هر گزینه ای که در برنامه ی آنها نوشته شده کاملاً بررسی شده تا ارزش زمان آنها را داشته باشد. اگر می بینید که زمان شان را با شما سپری می کنند، پس واقعاً دلباخته ی شما شده اند!

 

۴- هرگز اهل برنامه ۸ تا ۲ ظهر نیستند!

صاحبان کسب و کار باید نقش های متعددی مثل بازاریابی، تولیدکننده ی محتوا، فروشنده، رهبر، خدمات مشتری و … را ایفا کنند. کسب و کار کارآفرینان هرگز نمی تواند در ساعات اداری جای بگیرد. آنها تا دیروقت ها بیدارند و در آخر روی لپتاپ به خواب می روند. در سپیده دم ها هم روی برنامه ی کسب و کار خود از خواب بیدار می شوند. معمولاً در نیمه های روز کمی استراحت می کنند تا دوباره شب ها را با بهره وری بیش تری به کار خود ادامه دهند.

۵- همیشه سوالات زیادی می پرسند!

کارآفرینان هرگز از یادگیری دست برنمی دارند. حتی اگر موضوع موردنظر هیچ ارتباطی با کسب و کارشان نداشته باشد!

آنها ذاتاً کنجکاوند و میلیون ها سوال می پرسند تا حدامکان دانشی را کسب کنند. به هنگام دیدار با یک کارآفرین، در واقع هم گنجینه ای از اطلاعات روبروی شما قرار می گیرد و هم کسی ست که شما را به چالش می کشد تا عادت کنید که همواره در حال یادگیری باشید.

۶- از سپری کردن زمان با افراد تنبل، لذت نمی برند

برای حفظ انگیزه ی شخصی خودشان، کارآفرینان دوست دارند اطراف خودشان را با کسانی که انگیزه و مهارت های زیادی دارند احاطه کنند. آنها دوست دارند ایده های خود را با افراد مبتکر، سایر صاحبان کسب و کار، هنرمندان و خلاقان به اشتراک بگذارند. آنها از سپری کردن زمان با افرادی که آنها را به سمت کارهای هوشمندانه هدایت می کنند لذت می برند. افراد تنبل دقیقاً خلاف این موارد عمل می کنند. آنها زندگی می کنند تا به همه چی دست یابند.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar