کارآفرینان مجرد در کنار ایجاد کسب و کارشان چطور به دنبال عشق باشند ؟

کارآفرینان مجرد

 

 

کارآفرینان مجرد

کارآفرین شدن کار ساده ای نیست! در کارآفرینی مسیر شما پر از فراز و نشیب خواهد بود. گاهی در مورد خودتان هم دچار تردید می شوید که آیا مسیر درستی را انتخاب کرده اید یا خیر! با کارآفرینی زندگی شما هم متفاوت خواهد بود بجای آنکه زمان خود را با دوستان و خانواده صرف کنید مدام با دوستان کاری و یا مقابل سیستم سپری خواهید کرد.

به هر حال، هزاران دلیل و مدرک و بهانه کنارهم انباشته می شوند تا از ادامه دادن شما جلوگیری به عمل آورند. اما شما باید قادر باشید به آنها بی توجهی کنید. باید بتوانید کار خود را ادامه دهید. زیرا شما انجام این کارها را دوست دارید!

نمی توان قبول نکرد که کارآفرینی یک جاده ی تنهایی ست! این جاده ی تنهایی بیش تر باعث تنهایی می شود اگر شریک، همسر و یا عشقی را در کنارتان نداشته باشید. به قول podcaster Gwen Elliot که می گوید: “من دوست دارم کسی را داشته باشم که به او اعتماد کنم، به او تکیه کنم و همه ی چیزهای عالی و چالش هایی را که در طول روز به هنگام ساخت کسب و کارم با آنها مواجه شدم را در پایان روز برایش تعریف کنم! اما الان، فقط با خودم به گردش می روم. با خودم تنهایی به سفر می روم و تنهایی به موزیک هایی بی همتا گوش می دهم!”

ایجاد کسب و کار، یک کار تمام وقت و ۲۴ ساعته ست. از طرفی، به عنوان یک انسان مجرد هم طبیعتاً دوست دارید با عشق زندگی تان روبرو شده و آشنا شوید؛ که این کار هم به نوبه ی خودش تمام وقت است! بله. هر دوی اینها، دو مورد از مهم ترین و باارزش ترین اتفاقات زندگی هر فردی ست. سوالی که پیش می آید این است: چطور می توانیم به عنوان یک کارآفرین جوان و مجرد به هر دو (رونق کسب و کار و یافتن عشق زندگی) دست یابیم؟ یا حداقل کاری کنیم که کمی به تعادل برسند؟

شما کسب و کار و راه های موفقیت آن را می شناسید، ما امروز در این پست با یک سری توضیحات از جنبه ی کارآفرینی به شما خواهیم گفت که چطور پروژه های شخصی زندگی خود را بهبود بخشید! پس با پدیده فکر مهتر همراه باشید.


بازار هدف

وقتی شما یک کارآفرین هستید امکان و احتمال دوست و عشق یابی شما کمتر می شود. کارآفرین بودن برای شما مثل یک شغل منظم در یک شرکتی که محل قرار با همکاران تان است نیست! شما به عنوان یک کارآفرین آنها را استخدام می کنید و هیچ دوست یابی ای هم در کار نیست!

در سایر موارد، شما برای مدیریت کسب و کارتان لزوماً به دفتر کار نمی روید. شما از همان منزل هم می توانید کارهای خود را به پیش ببرید. تا اینجا مشخص شد که چنین کارآفرینی نهایت گفتگویش با همان سگ خانگی اش است! و هیچ سرگرمی دیگری جز کار برایش نیست.

ما همه ی اینها را گفتیم تا بگوئیم که شما باید کمی خودتان را مجبور کنید بیش تر از کار به دنبال چیزهای دیگری در زندگی تان هم باشید. البته گاهی اوقات، کارآفرینان مجرد احساس می کنند که لازم است درباره ی زندگی اجتماعی شخصی شان کمی استراتژیک تر برخورد کنند. اما معمولاً زمان کافی برای این کارها ندارند، یا مشغله ی زیاد را بهانه می کنند، شاید هم گمان می کنند که ایجاد نوع رابطه ای دیگر آنها را از کار بازمی دارد و …

با این حال، ما قصد داریم کاری کنیم که اولویت اصلی شما کار باشد و به همان میزان هم خواستاریم تا موفقیت در زندگی شخصی را نیز تجربه کنید.

احتمالاً برخی کارهای انفرادی را در طول روز یا هفته انجام می دهید (مثل، پیاده روی، کوهنوردی، سینما و … ) اگر می خواهید با افراد بیش تری ملاقات کنید و درگیر این نباشید که باز تلفن همراه تان در کجا جا مانده! کمی از منطقه ی راحتی خود دور شوید.

چطور می توانید این فعالیت های انفرادی (که در بالا ذکر شد) را تبدیل به شرایط اجتماعی کنید؟

اگر قصد دارید برنامه ای را برای کسب و کارتان بنویسید به یک گروه نویسندگی خلاق ملحق شوید.

اگر دوست دارید کوهنوردی را در برنامه ی هفتگی خود قرار دهید به یک گروه کوهنوردی ملحق شوید و همواره لبخند را روی لب های خود نشانده و با همه سلام علیک کنید.

گروه های اجتماعی زیادی وجود دارند که برای حرفه ای ها و متخصصین هر رشته و تخصص طراحی شده اند. مثل وب سایت www.Ivy.com این وب سایت به عنوان یک “دانشگاه اجتماعی” لوکیشن های مختلفی را در سراسر کشورش دارد. رویدادهای این مجموعه توسط متخصصانی که در امور تفریحی نظرات مشابهی دارند برنامه ریزی می شود. می توانید از چنین موقعیت هایی برای خود استفاده کنید اما همواره به یاد داشته باشید که نباید به عنوان قرار ملاقات جهت دوست یابی به آنها بنگرید! تنها بر روی ایجاد رابطه های دوستی خوب و گسترده کردن شبکه ی اجتماعی خود تمرکز کنید. زیرا با این ارتباطات جدیدی که ایجاد کردید فرصت آشنا شدن با فرد خاص و ویژه ی خودتان که خواستار خود شماست (نه کارتان) را افزایش می دهید.

زمان

البته که یکی دیگر از محدودیت ها در تلفیق کردن کارآفرینی و دوست یابی “زمان” است. دیدار و آشنا شدن با یک شخص جدید هم از شما زمان می طلبد.

دو راه برای اینکه این اتفاق را مدیریت کنید وجود دارد:

۱- یک دلال ازدواج استخدام کنید. دلال ازدواج کسی ست که در مراسم های رسمی و غیررسمی می تواند کلیه ی ارتباطات شما را سازماندهی کند.

۲- به این فرآیند هم به همان شیوه ای که به چرخه ی فروش در کسب و کارتان می نگرید نگاه کنید. در کسب و کار شما برای انجام یک معامله به ۱۰ قدم نیاز هست.

احتمالاً شما قبل از اینکه با این شخص باارزش دیدار کنید به ۱۰ قرار ملاقات نیاز دارید. سعی کنید از این فرآیند لذت کافی ببرید.

“طرح کسب و کار” برای قرار ملاقات

مشاور من، یک شرح گسترده با جزئیات کامل از مرد ایده آلی که برای من لازم است نوشته بود. در مرحله ی بعد، خودم توصیف دیگری را درباره ی کسی که در باورهایم به او نیاز دارم را نوشتم.

این تمرین، چیزی بیش تر از تحلیل کسب و کار نبود! تنها نکته اش این بود که به درون خودم اشاره داشت. اگر شما هم این کار را انجام دهید به یک تصویر واضح و مشخص از هدف تان (که در اینجا شریک و همسر شماست) دست خواهید یافت. مرحله ی بعدی این است که منابع در دسترس را مرور کنید و یک نگاه اجمالی داشته باشید (چرخه ی شبکه ی اجتماعی، جلسات غیررسمی و …) سپس، فضاهای خالی ایجاد شده و کمبودها را برای دست یابی به نتیجه ی مطلوب کامل کنید.

کارآفرینان مجرد نیازمند این هستند که شکیبایی عاطفی بیش تری را دارا باشند. در عین حال، می دانید که زمین جای قشنگی ست تا شریک واقعی خود را بیابید پس دست از کار نکشید!

علاوه بر این، شما قبلاً در کسب و کارتان درس های زیادی آموخته اید! می دانید که هر روز باید با چهره های مختلف سودجویی روبرو شوید. تحت فشارهای زیادی قرار می گیرید اما همواره می دانید که باید در فراز و نشیب ها تنها به خودتان متکی باشید. امیدواریم کارآفرینان موفقی باشید که در زندگی شخصی و خانوادگی خود نیز به موفقیت های چشمگیری دست یافته اند.

 

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar