• فروردین ۱۶, ۱۳۹۹

کارآفرینان موفق آخر هفته ها را چگونه سپری می کنند؟

کارآفرینان موفق با کسانی که واقعاً موفق اند تفاوت دارند. اما واقعیت این است که اگر قصد موفقیت فوق العاده دارید باید برای کار کردن هم اشتیاق داشته باشید. زیرا سوالی که جهان امروز را به خود مشغول کرده چنین است: چگونه می توان کارهای بیش تری را در زمان کم تر انجام داد؟

 

کارآفرینان موفق آخر هفته ها را چگونه سپری می کنند؟

 

 

کارآفرینان موفق

بسیاری از مردم، آخر هفته ها را به چشم زمانی برای استراحت و تفریح می بینند اما کارآفرینان موفق دیدگاه متفاوتی درباره ی این تعطیلات آخر هفته دارند. اینکه کارآفرینان موفق پایان هفته های خود را چگونه سپری می کنند در ادامه می بینیم و نام می بریم:

 

۱- صبح زود از خواب برمی خیزند

مدیرعامل شرکت اپل، Tim Cook گفته که هر صبح حتی در آخر هفته ها ساعت ۳:۴۵ دقیقه از خواب برمی خیزد. این یک ذهنیت کاملاً اشتباه است که بخاطر تعطیل بودن، تا لنگ ظهر را روی رختخواب خود سپری کنید. کارآفرینان موفق همواره سحرخیزند زیرا از ارزش زمان به سختی آگاهند و می دانند که نباید آن را هدر دهند و این موضوع اصلاً به چندشنبه بودن ربطی ندارد!

۲- مطالعه می کنند

شما هرگز نمی توانید قدرت مطالعه را نادیده بگیرید. با مطالعه و گسترش دانش و بینش تان خصوصاً در آخر هفته ها بهتر می توانید به وظایفی که از هفته ی بعد باید به انجام برسانید نزدیک شوید.

۳- زمانی را صرف تأمل کردن می کنند

به قول سقراط، زندگی که پژوهش و تحقیق نباشد، ارزش زندگی ندارد! و افراد موفق، این فلسفه را دنبال می کنند. از آخر هفته ها برای نگاه به گذشته استفاده کنید و ببینید چه چیزهایی به کارتان آمده چه چیزهایی ناکارآمد بودند. با بازتابِ کارهای هفتگی تان، می توانید روی بهبودی هایی که نیاز دارید تمرکز کنید.

۴- به دنبال علایق خود می روند

کارآفرینان موفق می دانند که دویدن به سمت موفقیت لزوماً بدین معنی نیست که باید علایق و تفریحات خود را فراموش کنند. آخر هفته ها به شما فرصتِ خلاق بودن می دهد. پس آخر هفته های خود را به کارهایی که دوست دارید وقف کنید.

۵- ارتباطات شان را قطع می کنند

افراد موفق می دانند که در زمان های پوچ یا به اصطلاح مُرده و ناکارآمد، باید تلفن ها را کنار بگذارند و دیگر ایمیل ها را چک نکنند. زیرا آخر هفته ها بهترین و ایده آل ترین زمان برای جستجوی زمان استراحت و تفریح است هر چقدر هم کم باشد!

۶- با خانواده خود ارتباط برقرار می کنند

ایام هفته شاید زمان کافی را برای کارآفرینان موفق فراهم نکند تا بتوانند با خانواده و دوستان خود سپری کنند. بنابراین، آخر هفته ها بهترین زمان برای انجام صله رحم و دیدارهاست.

 

۷- به وضعیت بدنی خود توجه می کنند

ورزش کردن قوای تازه به مردم می بخشد. نه تنها باعث تقویت ذهن می شود بلکه باعث می شود ذهن تان از همه چیز پاک شده و ایده های جدیدی را برای شروع هفته ی جدید پذیرا باشد.

 

۸- افراد موفق، محرک می سازند

کارآفرینان موفق به دنبال چیزهای متوسط نمی گردند! با حرکت و ادامه دادن، همیشه روی بهترین و عالی بودن تمرکز می کنند. پایان هفته های کاری، بهترین زمان برای این است که روی اهداف خود مجددا تمرکز کنید.

 

۹- برای هفته آینده برنامه ریزی می کنند

Jack Dorsey که در توییتر مشغول به کار است از روز دوشنبه تا جمعه (که همان ایام هفته ی ما را بدون درنظر گرفتن پنجشنبه و جمعه شامل می شود) ۱۶ ساعت کار می کند. اما او از اینکه روز شنبه را واقعاً آزاد است اطمینان حاصل می کند و از یکشنبه هم برای برنامه ریزیِ هفته آتی خود استفاده می کند.

 

شما آخر هفته ی خود را چگونه سپری می کنید؟

 

[تعداد: 12   میانگین:  3.2/5]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar