• فروردین ۱۵, ۱۳۹۹

کارآفرینان موفق استارتاپ چه ویژگی هایی دارند؟ (۲)

 

 

successful-entrepreneur

 

کارآفرینان موفق استارتاپ

در ادامه مقاله کارآفرینان موفق استارتاپ، به سوالات دیگری می پردازیم که یک کارآفرین موفق استارتاپ می بایست به آنها پاسخ دهد. با ما همراه باشید تا به پاسخ این سوالات برسیم.

۴-اگر من برای دریافت یک وام بانکی برنامه ریزی نکنم، چه نیازی به نوشتن طرح کسب وکار است؟

هدف اصلی از طرح کسب و کار این است که راهنمای مالک یا مدیرعامل در موفقیت کسب وکار باشد. آماده سازی این طرح برای درنظر گرفتن تمام جنبه های کسب و کار در مقابل مشکلات احتمالی است. به عنوان مثال تمام هزینه های ماهانه مشخص شده اند و در طول زمان درآمدی نیاز است که علاوه بر پوشش هزینه ها، سودی نیز داشته باشد. طرح کسب وکار یک ابزار مدیریتی حیاتی است که شرایط را قبل از بروز مشکلات پیش بینی می کند.

۵-چگونه میتوانم هزینه های راه اندازی و هزینه های دیگر را مشخص کنم؟

کار عاقلانه این است که قبل از شروع کسب و کار، هزینه های راه اندازی را مشخص کنید. بسیاری از کارآفرینان کم تجربه، تمام پس انداز خود را صرف راه اندازی کسب وکارشان می کنند و یا مبلغی را قرض می گیرند که این کار درستی نیست.

وب سایت ها و مراکز کسب و کار زیادی وجود دارند که دستورالعمل ها و برگه هایی برای کمک به تعیین هزینه کسب و کار ارائه می کنند. هر آیتم در برگه بودجه پیشنهادی باید تحقیق شود. نزدیک ترین هزینه ها به واقعیت را میتوان از شرکت های آب و برق، اتحادیه های صنفی و یا سایر شبکه هایی که دیگران تجربه استفاده از آنها را دارند، بدست آورد.زمانی سرمایه گذاری شما بر روی یک استارتاپ قابل توجیه است که تمام اطلاعات هزینه ای را برآورد کرده باشید.

۶-چه چیزهایی نیاز است در مورد صورت های مالی بدانید؟

آنچه در صورت های مالی باید بدانید:

-ترازنامه: شرایط مالی کسب و کار را در یک نقطه زمانی نشان می دهد.

-صورت سود و زیان: ضرر یا سود کسب و کار را در طول یک دوره از زمان نشان می دهد.

-جریان وجوه نقد: وضعیت نقدینگی را در طول یک دوره از زمان نشان می دهد.

شما باید یک درک پایه ای از هریک از این اظهارات داشته باشید. زمانی که این اظهارات را در دورهای مختلف مقایسه می کنید، میتوانید نقاط خاص و حیاتی در کسب و کارتان را شناسایی کنید.

یک حسابدار این اظهارات را برای شما آماده خواهد کرد. نرم افزارهای زیادی نیز وجود دارند که با ورود اطلاعات منظم فروش، خرید، پرداخت، حقوق و دستمزد و… این اظهارات را تدوین می کنند.

میتوانید از یک مشاور برای درک این اظهارات استفاده کنید و یا آنکه می توانید در کارگاه های آموزشی تجزیه و تحلیل صورت های مالی شرکت کنید.

۷-چرا تجزیه و تحلیل جریان نقدی ماهانه مهم است؟

چرخه کسب و کار جریان نقدی با صورت های مالی سود و زیان متفاوت است.حتی اگر صورت سود و زیان، درآمد مبتنی بر سود را نشان دهد، ممکن است جریان نقدی، برای همان دوره منفی باشد.

تجزیه و تحلیل جریان نقدی ماهانه می تواند نشان دهد که آیا کسب و کار شما پول نقد کافی برای پرداخت هزینه های عملیاتی دارد یا خیر. به این معنا که ممکن است گاهی با کمبود پول نقد، برای پرداخت هزینه به سرمایه های اضافی یا ذخایر نقدی اضافی نیاز پیدا کنید.از طرفی مازاد وجوه نقد، میتواند برای پرداخت بدهی های پیشین و یا توسعه کسب و کارتان، صرف شود.

به هرحال با یک طرح جریان نقدی ماهانه، میتوانید نیازهای نقدی و زمان مورد نیاز آن را تعیین کنید.

طرح جریان نقدی ماهانه یک ابزار مدیریتی است که به واقعیت نزدیک است. پول نقد کافی بسیار مهم است. اگر پیش بینی جریان نقدی ماهانه شما، مکررا کمبود پول نقد را نشان می دهد، باید نوع محصولات و خدماتی که ارایه می کنید، قیمت گذاری، روش های فروش و … را بررسی کنید.

۱۵ سوال استارتاپی! *قسمت اول*

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
Avatar

لیلا منافی

کسب و کار دیروز، قوی سفید امروزست... و کسب و کار امروز، قوی سیاه فرداست... برای صعود، کافی است قوی سیاه را باور کنی! کارشناس مهندسی صنایع

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar