• اسفند ۳, ۱۳۹۸

کارآفرینان موفق و تاثیرات قهوه روی عملکردشان

کارآفرینان موفق عادت های زیادی داشتند که در مقالات متعدد به مطالعه ی آنها پرداختیم. در این پست هم می بینیم که مصرف کافئین و نوشیدن قهوه در عملکرد افراد و کارآفرینان چه تاثیری ایجاد می کند. امیدوارم مفید واقع شود.

 

کارآفرینان موفق و تاثیرات قهوه روی عملکردشان

 

 

کارآفرینان موفق

۱- عملکرد ذهنی را بهبود بخشیده و هشیاری را افزایش می دهد

نویسنده ی پزشکی، Stephen Braun گفته که کافئین، گیرنده های آدنوزین را مسدود می کند یعنی ترکیبی در مغز که موجب خواب آلودگی می شود. به همین دلیل است که بسیاری از ما وقتی کافئین مصرف کنیم، کم تر احساس خستگی بدست می آوریم.

در مصارف کم تر، گفته که کافئین عملکرد ذهنی را بهبود بخشیده و هشیاری را افزایش می دهد. البته قابل ذکر است که کافئین همه ی افراد را به یک نوع تحت تاثیر قرار نمی دهد. پاسخ شخصی بدن شما به کافئین می تواند کاملاً با شخص دیگری که می شناسید متفاوت باشد. عوامل دیگر در پاسخ شخصی، دوز مصرفی، وزن، سن و حتی کیفیت خوابِ شماست.

 

۲- روی کیفیت خواب شما تاثیر دارد

در دوزهای کم تر، کافئین نباید روی برنامه های خواب شما اثر بگذارد. اما اگر مقدار زیادی را مصرف کنید احتمالاً به هنگام خوابیدن در شب دچار مشکل می شوید. متأسفانه اینکار چرخه ی ناسالمی را در خوابیدن به اندازه ی کافی، تحمل استرس و عملکرد ضعیف در محیط کار ایجاد می کند. در طولانی مدت می تواند حمله ی عصبی را منجر شود.

مصرف بیش از حد کافئین می تواند به ناراحتی در شکم، عصبانیت شدید و تپش قلب منجر شود.

فقط خودِ شما هستید که می توانید بدانید چه چیزی برای خودتان مفید است اما با اینحال، بهتر است آگاه باشید از اینکه خواب شما می تواند تحت تاثیر منفیِ مصرف کافئین قرار بگیرد.

 

۳- نیروی اراده را در شما بهتر می کند

تا اینجا، طبق نتیجه گیری قبلی دریافتیم که قدرت اراده ی شما در طول روز، هرچه بیش تر به تصمیم گیری بپردازیم تحلیل می رود. این می تواند یکی از دلایلی باشد که بیل گیتس برای پوشیدن یک نوع لباس روزانه شهرت دارد. او هیچوقت درباره ی اینکه چه لباسی بپوشد در هر صبح نمی اندیشد بدین ترتیب قدرت اراده ی خود را برای اتخاذ کردن تصمیمات بزرگ تر ذخیره می کند.

قهوه قدرت اراده ی شما و کنترل شخصی را خصوصاً زمانی که خسته هستید تقویت می کند. تصمیم گیری های عظیم وقتی که خسته اید، اصلاً کار هوشمندانه ای نیست. زیرا احتمالِ اینکه ارزش های خود را به خطر بیندازید، در مذاکرات تسلیمِ فشارها شوید و یا در زمان های نامناسب، پروژه های جدید اتخاذ کنید خیلی بیش تر می شود. کارآفرینان موفق تمامی جوانب را درنظر می گیرند.

۴- نوشیدن قهوه در زمان اشتباه، منجر به افزایش فشار خون و سطح ادرنالین می شود

کارآفرینان موفق هم همیشه در حال رویارویی با چالش ها هستند و خود را در خطر می بینند. یک ذهنیت قوی داشتن، پیش نیاز همه ی چیزهاست زیرا حتی بهترین مردم هم دچار استرس و ناامیدی می شوند. در چنین شرایطی، نوشیدن قهوه بدترین زمانی ست که می توانید بدن خود را با کافئین پر کنید. زیرا فشار خون و سطح آدرنالین را افزایش می دهد. مصرف کافئین در چنین شرایط، باعث خستگی بیش تر می شود.

وقتی در شرایط پراسترس و عصبی قرار دارید نیاز نیست که مجدداً خودتان را با کافئین مملو سازید. نوشیدن قهوه با وجود همه ی مزایایی که دارد برای این شرایط اصلاً مناسب نیست!

 

۵- به یادگیری سریع تر شما کمک می کند

بسیاری از کارآفرینان، مصرف کنندگان نیرومند محتوا هستند، خواه مقاله باشد، پست بلاگ باشد و یا مجلات کسب وکار، پادکست و ویدیو! این اطلاعات به نوآوری، تصمیم گیری و اجرای ایده های نوین در کسب وکارشان کمک می کنند. دقیقاً مثل خودِ ما که در وب سایت پدیده فکر مهتر، به ارائه ی مقالات و مطالب کاربردی و بروز دنیای تجارت می پردازیم.

بسیاری از کارآفرینان هدف شان این ست که مهارت های جدیدی را یاد بگیرند و با تکنولوژی ها آشنا شده و درک بهتری از جایی که شرکت شان بین سایرین در همان صنعت قرار دارند بدست آورند. – یک یا دو فنجان قهوه می تواند همان چیزی باشد که برای رسیدن به توجه کامل چیزی که می خواهید دست یابید نیاز دارید.

 

[تعداد: ۷    میانگین: ۴/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar