کارآفرینان چطور می توانند در روزهای پرمشغله آرامش را برگردانند؟

استراتژی هایی که در این پست گردآوری شده را انجام دهید تا سالم تر، شادتر و سازنده تر شوید.

آرامش کارآفرینان در روزهای پرمشغله

بنیانگذار بودن می تواند یک کار دشوار باشد. مسائل ممکن است از بیرون بسیار امیدوار کننده و خوشایند به نظر برسند؛ اما کارآفرینان هوشمند می دانند در کنار احساس خوشایندی که صاحب و مدیر کسب و کار بودن دارد؛ کارآفرینی  می تواند فوق العاده استرس زا نیز باشد.

این بدان معنی نیست که کارآفرینان باید دست از تلاش بردارند. اکثر کارآفرینان در مورد آنچه که انجام می دهند، بسیار پر شور هستند و اشتیاق دارند؛ آنها شرایط خود را با یک کار معمولی از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر معامله نمی کنند. یا به این معنا نیست که آنها باید برنامه های هیجان انگیز و دیوانه وار خود و خواسته هایی را که یک اکوسیستم فعال و پر سر و صدای تازه کار  از آنها دارند، نادیده بگیرند. با این حال چنین عواملی می توانند به تدریج در سلامت روانی و جسمانی عوارض خود را نشان دهند.

 

درباره ی نحوه ی استفاده از زمان فراغت خود خاص عمل کنید

اگر شما هم مثل اکثر کارآفرینان باشید، احتمالاً یک برنامه ریز و زمانبندِ وسواس و حساس برای تمام روز خود هستید. اما، اگر همه چیز در محیط راه اندازی پویا باشد، بسیار بعید است که شما حتی ۱۵ دقیقه زمان فراغت داشته باشید. همچنین ممکن است کارهای زیادی را برای یک روز فهرست کرده باشید تا آنها را در « زمان آزاد » خود انجام دهید  اما عمدتاً در انجام آنها ناموفقید.

در نتیجه، از اتلاف وقت به تنگ می آیید و تلاش می کنید تا راهی برای این مسئله بیابید.

به منظور جلوگیری از این مسئله، برای وقت آزاد پیش بینی نشده برنامه ریزی کنید. هنگام طراحی زمانبندی برای یک روز، پنج دقیقه را صرف فهرست نمودن چیزهای لذت بخشی کنید که می خواهید در زمان اضافی خود انجام دهید – و سپس آنها را انجام دهید.

برنامه ی شما ممکن است شامل این موارد باشد: “خواندن مقاله ای در مورد رشد و پیشرفت خیالی و کذایی در حین نوشیدن یک فنجان قهوه”؛ “رفتن به کافی شاپ برای نوشیدن اسپرسو” ‘ یا “تماشا کردن یک قسمت از نمایش مورد علاقه در تلویزیون یا در کامپیوتر”. چنین برنامه ریزی خاصی در شما انگیزه ایجاد می کند تا زمانی را برای فعالیت های لذت بخش در نظر بگیرید.

 

یک سرگرمی را دنبال کنید

کوهپیمایی،  نقاشی کشیدن، آواز خواندن، ساخت تاج محل با کبریت و یا حتی ساخت اریگامی! زمان صرف شده برای دنبال کردن یک سرگرمی می تواند روح بخش و با ارزش باشد. یکی از چنین موارد را انتخاب کنید و زمانی را برای آن تنظیم نمایید. حتی Warren Buffet  نیز یک آلت موسیقی شبیه به گیتار  را در اوقات فراغت خود می نوازد!

واگذاری و اتوماسیون کردن کارها

شاید در زمان راه اندازی کسب و کارتان تمایل و اشتیاق شما برای اینکه همه ی کارها را شخص خودتان انجام دهید زیاد باشد. انجام این کار نه تنها به لحاظ جسمی و ذهنی ضروری نیست، بلکه بر کسب و کار شما نیز تاثیر منفی می گذارد. ممکن است در رویارویی با هر فعالیت کسب و کاری ماهر نباشید، و ضروری است این موضوع را به عنوان یک کارآفرین تشخیص دهید. بنابراین، افرادی را پیدا کنید تا بتوانید انجام کارها را به آنها محوّل کنید. به توانایی های آنها اعتماد کنید و وقت و انرژی خود را برای پیدا کردن راه جدید به منظور ارتقای کسب و کارتان متمرکز نمایید.

در همان زمان، تکنولوژی را به کار گیرید تا زندگی راحت تری داشته باشید.  هزاران ابزار وجود دارد که می توانید برای انجام راحت تر حسابداری، برنامه ریزی، ایجاد محتوا، اتوماسیون بازاریابی، CRM و … استفاده کنید. این ابزارها را برای بی نقص کردن و آسان کردن فعالیت های کسب و کارتان به کار گیرید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar