• اسفند ۸, ۱۳۹۸

کارآفرینان چطور می توانند روی ارتباطات ضعیف سرمایه گذاری کنند؟

کارآفرینان چطور می توانند روی ارتباطات ضعیف سرمایه گذاری کنند؟

 

همه ی ما در شبکه های اجتماعی دوستان و فالوورهایی داریم که تاکنون هیچ وقت با آنها به طور حضوری زمانی را سپری نکرده ایم! نه با آنها به دانشگاه رفته ایم و نه با آنها کار کرده ایم. اما همچنان آنها را در لیست های خود داریم. بسیاری از ما، هیچ کاری با این مخاطبان و ارتباطات نداریم. تقریباً آنها مثل مخاطبان آنلاینی هستند که نام و نام خانوادگی، شماره های تماس و آدرس شان را داریم اما در عین حال، نه به خوبی آنها را می شناسیم و نه سروکاری داریم!

البته اگر بخواهیم درست استفاده کنیم، این ارتباطات ضعیف می توانند شرکای مرجوعی قدرتمند یا حتی مشتریان مستقیم در چشم انداز به اشتراک گذاشته شده ی ما باشند. حداقل می توان آنها را صرفاً به عنوان کاراکترهای کمکی در زندگی درنظر گرفت.

مطالعه ی اخیر John Hopkins دریافت که تنها یک مورد از هر ۶ شغل جدید که در این بررسی مشارکت داشته اند از طریق ارتباطات قوی مثل دوستان، همکاران و یا اعضای خانواده یافت شده اند. ۸۳ درصد باقی از روابط به اصطلاح “ضعیف” نشأت گرفته اند.

این روابط ضعیف و بی دوام دستیابی به اطلاعات درست را در زمان درست پیشنهاد داده اند.

چه کسی از شناخته شدن لذت نمی برد؟ چه کسی به دیگران اجازه نمی دهد تا در اطلاعات محرمانه شان قرار بگیرد؟

به همین دلیل است که ارتباطات لینکداین، دوستان فیسبوکی، توئیتری، اسنپ چت و فالوورهای اینستاگرامی ما که هرگز آنها را ملاقات نکردیم روی ما مانور می دهند. حتی قادرند به بزرگ ترین دوستان و متحدان شرکت ها تبدیل شوند.

 

ارتباط آنلاین با مردم به تنهایی اثر مثبت روی کسب و کارتان ندارد! می بایست آنها را به مکالمات واقعی تبدیل کنید. از طریق تماس های تلفنی، گفتگوهای تصویری و جلسات حضوری، باید خودتان، شرکت و برندتان را به ارتباطات جدید در دنیای واقعی دعوت کنید.

تبدیل تعاملات آنلاین به مکالمات دنیای واقعی نیازمند کمی کار و تلاش است. اما ایجاد ارتباطاتی از طریق همین روابط ضعیف می تواند در نتایج طولانی مدت سودمند باشد. باید اساسی را پایه ریزی کنید و ابتدا شخصی سازید.

پس از رسیدن به ارتباطات جدید در دنیای واقعی، شاید دریابید که این افراد بطور مستقیم شخص مناسبی برای خدمات تان نیستند! اما اگر علاقه ی خودشان را در مراجعه با برخی مشتریان ابراز کردند، باید سیستمی را برای ماندن در برابرشان طراحی کنید.

 

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۸/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar