درس های کارآفرینی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا

دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا، انسانی ثروتمند و موفق در کسب وکار است که با کاندید شدن در ریاست جمهوری، وارد سیاست شده است.

 

درس های کارآفرینی از دونالد ترامپ

 

درس های کارآفرینی از دونالد ترامپ

 

اگر برنده ی انتخابات نباشم، کل این موضوع و جریانات را هدر دادن زمان در نظر می گیرم. –Donald Trump

 

چه شیفته ی شخصیت دونالد ترامپ باشید چه نسبت به او احساس تنفر در خود احساس کنید، او در انتخابات پیروز و رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا شده است. او می تواند گاهی جملات بسیار قدرتمندی را عنوان کند که در بالا نمونه ای از آن را می بینید. این نقل قول از دونالد ترامپ خلاصه ای جذاب از ذهنیتی ست که هر کارآفرین موفقی به آن نیاز دارد:

 

هرگز چیزی را با امیدِ اینکه بهترین و دومین چیز باشد آغاز نکنید!

 

چه چیزهای دیگری هست که می توانیم از دونالد ترامپ بیاموزیم؟ در کنار سیاست، چند درس کارآفرینی را می خوانیم که هر کارآفرینی می تواند از این بیلیونر بحث برانگیز یاد بگیرد. این مطلب آموزنده را با ما همراه باشید.

 

۱- بُردن، همه چیز است- هیچ مشارکت و همکاری در دنیای واقعی وجود ندارد

نسل جدید امروز برای شکست راه اندازی می شود. اعضای آن از مراحل اولیه آموخته اند که مشارکت و همکاری به تنهایی قابل قبول است اما در حقیقت، این موضوع در واقعیت اینطور نیست!

دونالد ترامپ هیچ چیز را با همکاری و مشارکت شروع نمی کند. او قصد کرد که در انتخابات ریاست جمهوری برنده شود و من به شما تضمین می کنم که هرگز مقری برای خودش به امیدِ اینکه یکی از برترین هتل های منطقه باشد ایجاد نمی کند.

باید باور کنید که دونالد ترامپ بخاطر بُرد به میدان آمده بود و به هیچ چیزی کم تر از آن قناعت نمی ورزید. او توسط رسانه ها و حتی افراد مشهور که به ظاهر نقش اساسی در نظرات مردم دارند مورد توهین و تمسخر قرار می گرفت. اما دیدیم که هیچ چیزی باعث نشد او از کارزار انتخاباتی به کناری کشیده و خودش را ببازد. این نگرشی ست که هر کارآفرینی باید به آن برسد.

 

۲- محصول و خدمات شما همه افراد را جذب نمی کند!

دونالد ترامپ می داند که قادر نیست همه ی افراد را به خود جذب کند. او حتی می داند که هرگز هم چنین توانایی را بدست نمی آورد.

همین موضوع بر همه ی محصولات و خدمات هم صدق می کند. همیشه کسانی هستند که موافق شما باشند و حمایت تان کنند در کنار آن، همیشه هم کسانی هستند که مخالف شما باشند. آیفون را درنظر بگیرید.

آن هم چنین است. کسانی هستند که به این دستگاه آیفون عشق می ورزند. در عین حال افرادی هم هستند که آن را خوار شمرده و در حال قانع کردن دیگران هستند تا ثابت کنند که اندروید بسیار بالاتر از آیفون است!

خب اپل چه کاری انجام داد؟

اپل تصمیم گرفت تا حد امکان بهترین محصول و خدمات را برای حامیان و طرفدارانش فراهم کند. او نگران این موضوع نبود که بتواند همه ی انسان ها را به خود جلب کند!

بنابراین، بازار و مخاطبان هدف خود را شناسایی کرده و برای فراهم کردن بهترین محصول و خدمات برای آنها تمرکز کنید. اگر تلاش کنید همه ی افراد را جذب کرده و برای همه خدمات ارائه دهید، همه ی تلاش تان را به باد داده اید!

اگر برای شناسایی بازار و مخاطبان هدف کسب و کار خود به راهنمایی و مشاوره نیاز دارید، متخصصان پدیده فکر مهتر را در کنار خود بدانید تا این مسیر را برای شما هموار کنند. از طریق این لینک در ارتباط باشید.

 

 

۳- اعتماد به نفس، بی پروایی، حکم همه چیز را دارد

دونالد ترامپ فردِ بی پروایی ست.

اگر به او بگویید که برنامه ی موردنظرش نتیجه ی خوبی نداشته و شکست می خورد، او به شما خواهد خندید!

او به واقع و عمیقاً باور دارد که پیروزِ میدان است. او بخشی از این پیروزی اش را مدیونِ بی پروایی و اعتماد به نفسش می باشد. اعتماد و باور به خود، صدردصد ویژگی قدرتمندی ست.

 

نویسنده: Jonathan Long

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۳.۹/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
امین فرین
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
امین فرین
مهمان
امین فرین

با سلام
تمام موارد موفقیت ابتدا داشتن شرایط مناسب ه
بهترین دانه تا در جای مناسب و شرایط مناسب نباشد هرگز ثمری ندارد
جواب هم این است که شرایط مناسب را خودت بساز و خلق کن و….
حال در جهان سوم مخصوصا ایران که گروهی متخصص تمام وقت دارن برای نابودی شرایط کار میکنن باید چه کرد
گروهی که تمام رشته های شما رو پنبه میکنن چه
پس موفقیت تابع سیاست و قدرت هم میشود