کارآفرین واقعی چگونه فکر و عمل می کند؟!

کارآفرین واقعی

کارآفرین واقعی چگونه فکر و عمل می کند؟!

کارآفرین بودن به معنای این است که بتوانید موقعیت هایی را ببینید که دیگران نمی توانند ببینند. یک کارآفرین رئیسی به غیر از مشتریان خود و یا بازار ندارد. و می تواند زندگی خود را بسیار بیشتر از هنگام کار کردن برای دیگران، کنترل کند. برخی می گویند که کارآفرینان آموزش دیده اند، اما من می گویم کارآفرین واقعی با چیزی متفاوت در درونش متولد می شود. و آن طرز فکر صحیح است!

اگر می خواهید کارآفرین واقعی باشید یا می خواهید در هر پست و موقعیتی که هستید موفق شوید باید کمی در طرز فکر قبلی خود تجدید نظر کنید و متفاوت تر و بهتر بیندیشید.

در زیر چند راهکار و توصیه ارائه می شود که امیدوارم با به کار بستن آنها زندگی و کسب و کار خود را به سوی بهتر شدن هدایت کنیم.

۱.بپذیرید هیچ کسی به جز خودتان نمی تواند به شما کمک کند

برخی از کارآفرینان معتقدند که کسی از راه می رسد و در حل مسائل به آنها کمک می کند. اگرچه که برخی افراد می توانند کمک کنند، اما برای اینکه ببینید چه کسی بزرگترین سهم مسئولیت را در نجات شما دارد، بهتر است نگاهی به آینه بیندازید. بله درست است این خود شما هستید که می توانید بیشترین کمک را به خودتان بکنید. ما همیشه نمی توانیم روی کمک دیگران حساب کنیم؛ چرا که، خواهی نخواهی، هر کسی مشکلات خاص خود را دارد که با آنها درگیر است. کارآفرین واقعی کسی است که به خودش و توانمندی هایش متکی باشد نه دیگران!

۲. برای استفاده بهینه از وقت برنامه ریزی داشته باشید

زمانی که در اختیار داریم بسیار محدود است. برای استفاده حداکثری از وقت باید برنامه ریزی داشته باشیم. بهترین روش اینست که یک شبانه روز را به سه قسمت تقسیم کنیم. هشت ساعت برای کار هشت ساعت برای تفریح و خانواده و هشت ساعت برای خواب. کارهایی را که قرار است انجام دهیم ابتدا اولویت بندی کنیم. و طبق اولویت و فوریت شان انجام دهیم.

برای مطالعه بیشتر:

ویژگی های کارآفرینان موفق که باعث موفقیت آنها شده چیست؟

۳. طبق استعدادها و علایق خود کار کنید

پیش از آنکه بخواهید کاری را شروع کنید ابتدا شروع به کشف علایق و استعدادهای خود نمایید. قطعا علاقمندی به حرفه تأثیر چشمگیر و غیر قابل توصیفی بر موفقیت شغلی افراد می گذارد. اگر به شغل خود علاقه داشته باشید هنگامی که صبح از خواب بر می خیزید، با انرژی بسیاری آماده ی رفتن به محل کارتان می شوید و این علاقه و انرژی موجب خواهد شد از کار کردن لذت ببرید. و در نتیجه به سرعت پله های موفقیت را طی کنید. به قول معروف اگر کاری را انتخاب کنید که به آن علاقه مندید، حتی یک روز هم در طول تمام عمرتان کار نخواهید کرد. یک کارآفرین واقعی کارهایش را با علاقه انجام می دهد. و با آغوش باز تمام دشواری ها و چالش ها را پذیرا می شود.

۴. به سلامتی خود اهمیت بدهید

چند کارآفرین می شناسید که ورزش را ترک می کنند. زیرا آنها مجبور هستند “کار خود را انجام دهند؟” متاسفانه باید بگویم بسیاری از کارآفرینان و اغلب ما اینگونه هستیم. و این کاری بسیار اشتباه است. برای اینکه کارها و امورات خود را بهتر انجام دهیم. در وهله اول باید، باید و باید که جسم و روح سالمی داشته باشیم. اگر به اندازه کافی روحیه نداشته باشیم یا اگر بیماری جسمی داشته باشیم هرگز نمی توانیم در کسب و کار رشد کنیم. استرس و افسردگی، رژیم غذایی ناسالم و … همه و همه  کسب و کار را به خطر می اندازند. استراحت، آرامش، ورزش و رژیم غذایی مناسب گزینه های ضروری برای سلامتی هستند. یک کارآفرین واقعی به خوبی می داند که سلامتی ثروت واقعی اوست.

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۶/۵]

درباره نویسنده

Avatar

علاقه ای که به مترجمی دارم باعث شد دریچه ی عظیمی به رویم باز بشه و با مباحثی آشنا بشم که به نظرم نقش اصلی رو در تشکیل شخصیت و موفقیت افراد (زندگی شخصی و کسب و کار) داره. امیدوارم همه بتونیم ضامن موفقیت خودمون باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar