کارهایی که باید قبل از ۳۰ سالگی انجام دهیم

کارهایی که باید قبل از ۳۰ سالگی انجام دهیم

کارهایی که باید قبل از ۳۰ سالگی انجام دهیم

من جزو آدم هایی هستم که معتقدم هرگز دیر نیست! مثلاً هرگز برای سفر کردن و دیدن یک کشور خارجی دیر نیست. شروع یک حرفه ی جدید و یا آموختن یک مهارت جدید! برای هیچ یک از اینها هرگز دیر نیست. اما اگر قرار باشد کمی صادقانه صحبت کنیم بسیاری از چیزها هستند که باید تا قبل از ۳۰ حتما انجام داده و به اتمام برسانید. دلیل آن هم این است که شما در حال سپری کردن انرژی، زمان، آزادی و … ی خود هستید.

من به بیش از ۳۰ سالگی ام رسیده ام. به گذشته برمی گردم و به کارهایی که انجام دادم و انجام ندادم می خندم. از هزاران لیستی تهیه کرده بودم تا به انجام برسانم در اینجا مواردی را ذکر می کنم تا شما قبل از سی سالگی قطعاً آنها را انجام دهید. به قول “نایک” Just Do it ! فواید آن را خواهید دید.

نکته : من پیشنهاد می دهم که اکثر آن را حتی پس از سی سالگی نیز انجام دهید. گاهی بسیار راحت تر از آنچه که به نظر می آیند هستند.

– تحصیلات خود را تکمیل کنید

دور از مبحث بی فایده بودن مدارک تحصیلی و یا مخارج و وام هایی که ما را درگیر آن می کند، دانشگاه می تواند تجارب گرانبهایی را در اختیار شما بگذارد مثل یافتن دوستان جدید و آموختن مهارت جدید. همینطور، تحصیلات باعث می شود تا به هنگام کاریابی نسبت به کسانی که تحصیلات ندارند در مرتبه ی بالاتری قرار بگیرید.

– یاد بگیرید تا برای خودتان آشپزی کنید

شاید چیزی دلپذیرتر از حضور در خانه و آشپزی کردن برای اهل منزل نباشد! اینکه غذا بپزید و از جانب دوستان و خانواده تعارفات و تشویق هایی را دریافت کنید احساسات خوبی هستند که تجربه ی آنها برای هر کسی خوشایند است. علاوه بر این، آشپزی کردن برای خودتان به شاداب و سلامت ماندن شما در ادامه ی زندگی تان اطمینان می دهد. زیرا هم مطمئنید که از مواد تازه استفاده می کنید و هم اینکه زمان خوشی را برای شما فراهم می کند. شما تبدیل به یک غذاشناس نمی شوید مگر اینکه بخواهید!

– تاریخچه ی خانواده ی خود را بدانید

این به شما فرصتی می دهد تا گوشی های هوشمند را کنار گذاشته و در کنار خانواده بنشینید و از گذشته ی مادر و پدر، مادربزرگ و پدربزرگ و همینطور نسل های قبل در خویشاوندان خود سوال بپرسید و صحبت کنید. در این فرآیند شاید پرده از برخی فرهنگ هایی برداشتید که در زمان های دور وجود داشته. چه بسا تصمیم بگیرید که به محلی که خاندان شما در آنجا زندگی می کرده رفته و از آن دیدن کنید.

من خودم سال گذشته را در انگلیس بودم. جایی که میراث اجدادمان در آنجا قرار دارد. با انجام این کار، احساس درک و آگاهی جدید و خاصی را تجربه می کنید.

– برنامه ورزشی معین ایجاد کنید

هرچه زودتر ورزش کردن را شروع کنید فرصت بهتری برای تنظیم کردن یک برنامه ی روتین برای ادامه ی زندگی تان خواهید داشت. نیازی به ذکر نیست که ورزش کردن به شما در کنترل وزن، کاهش استرس و جلوگیری از بسیاری شرایط منفی و بیماری ها کمک می کند. همینطور مطالعه ی مقاله ی عامل اصلی موفقیت در زندگی چیست؟ را از دست ندهید!

– کار محبوب خود را آغاز کنید

بیاناتی هست در خصوص کار کردن در مکان ها و مشاغل مختلف تا بتوانید تجربیاتی را کسب کرده و مهارت هایی را بیاموزید. اما تا چه سالی قرار است به انجام این کار بپردازید؟ شغل رویایی خود را بیابید و از خودتان اطمینان حاصل کنید که همه ی کارهای لازم برای امنیت آن را انجام داده اید.

– دلیل خود را بیابید

اینکه کارهایی را برای دیگران انجام دهید شما را قدرتمند بار می آورد و بسیار خوب است. اما درباره ی خودتان پاسخ برخی سوالات را بیابید: واقعاً به چه چیزی در زندگی تان اهمیت می دهید؟ قرار است خودتان را وقف چه چیزی بکنید؟

– یک داستان بنویسید

یک چیزی مثل یک داستان افسانه ای- تخیلی بنویسید تا خلاقیت شما را استخراج کرده و به شما در بهبود مهارت های نوشتاری کمک کند. در این دنیای توییت ها که به سرعت در حال پیشرفت اند عرضه ی نوشتاری با دست بسیار کم شده است. چه بهتر که بتوانیم در ترویج مجدد این نوع نوشته ها نقشی داشته باشیم.

– بخوانید

مطالعه مزایای زیادی از جمله استخراج تصورات شما، بهبود مهارت های ارتباطی و تیز نگه داشتن ذهن تان داشته و باعث می شود تا مهارت ها و تجربیات جدیدی را کسب کنید. سعی کنید مطالعه را جزو عادت های خود کنید.

مقاله ی دست چین برای شما : عادت های روزانه که شما را میلیونر می کنند

– یاد بگیرید سازماندهی شده باشید

شاید عنوان جذابی نداشته باشد؛ اما کار کردن شما بر روی مهارت های سازماندهی بعدها باعث خواهد شد تا استرس تان کاهش یافته و در زمان و پول تان صرفه جویی کنید.

– سیگار نکشید!

همه ی ما در سنین جوانی اشتباهات احمقانه ای را مرتکب می شویم و برای بسیاری از ما، این اشتباه سیگار کشیدن است. شاید در زمان دانشجویی سیگار کشیدن احساس منحصربه فرد بودن به شما دست داده و رضایت خاطر شما را فراهم کند. اما در نهایت؛ عادت خوبی برای سلامتی خود شما و کسانی که در اطراف تان هستند نیست!

– شکست

بله، این کلمه را “شکست” می خوانیم. اما مفهوم آن شاید در این چند خط نگنجد! هیچ راه بهتری برای یادگرفتن، رشد کردن و موفق شدن، بهتر از شکست وجود ندارد. شکست خوردن شما را برای موفقیت های آتی آماده می سازد. به سرعت شکست بخورید و به سرعت نکات آموزشی آن را استخراج کرده و بیاموزید.

خودِ من، در حد غیرقابل شمارشی شکست خورده ام. اما همه ی این شکست ها از من فرد بهتری ساخت. شکست خوردن تا قبل از ۳۰ سالگی بسیار راحت تر است.

– با خودتان سفر کنید

شاید ترسناک به نظر بیاید اما سفر کردن با خودتان باعث می شود تا از پوسته ی خود جدا شوید. به شما کمک می کند تا خودتان را کشف کنید. در سفر با خودتان بدون شک تجربیاتی را کسب می کنید که اگر با دیگری بودید حاصل نمی شد! همینطور زمان تفکر باارزشی را در اختیار شما قرار می دهد.

از دیگر مواردی که شایسته ی تجربه کردن هستند، آشنایی با زبان خارجی، کرایه کردن خانه به همراه دوستان، با صدای بلند آواز خواندن در ملا عام و ساخت برند شخصی شماست.

نویسنده: John Ramton

یادداشت مترجم : لازم به ذکر نیست؛ عادات، ویژگی ها و رفتارهایی که در مقالاتی که در وب سایت پدیده فکر مهتر قید می شوند می بایست متناسب با کشور خودمان باشند. امیدوارم که این مطلب، از زاویه ی جدیدی به ما در زندگی مان کمک کند.

[تعداد: ۴    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
قیمت طلا
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
قیمت طلا
مهمان
قیمت طلا

خیلی جالب بود شخصا بعضی از موارد را کاملا موافقم