کارکنان چه نکاتی را باید در شبکه های اجتماعی رعایت کنند؟

اقدامات ساده ای هست که کارکنان سازمان تان با انجام آنها، می توانند حضورشان را در شبکه های اجتماعی بهبود بخشند.

 

کارکنان چه نکاتی را باید در شبکه های اجتماعی رعایت کنند؟

 

کارکنان شما، بهترین حامیان و مدافعان شرکت تان هستند. آنها را تشویق کنید تا در شبکه هایی نظیر تلگرام، خصوصاً لینکداین فعال باشند. بدین طریق می توانند برند حرفه ای خودشان را ایجاد کرده و شکوفا شوند که در نهایت این امر به سازمان شما کمک کرده است. به گزارش Edelman Trust Barometer در سال ۲۰۱۶، ۵۲ درصد از شرکت کنندگان باور داشتند که کارکنان سخنگویان معتبر شرکت ها هستند.

در این پست، چند نکته ساده و سریع گنجانده شده که باعث می شود پروفایل تان در این پلت فرم ها تقویت شود.

چهره خود را در عکس پروفایل تان نشان دهید.

مردم و همه ی کسانی که قرار است شما را در شبکه های مجازی دنبال کنند، می خواهند با انسانی واقعی ارتباط برقرار کنند. بنابراین شما با گذاشتن تصویر از چهره ی خود، باعث می شوید ذهنیتی از فرد حقیقی در ذهن شان ثبت شود.

از نام واقعی خود استفاده کنید.

به همین دلیلی که در مورد بالا ذکر شد مردم می خواهند با کسی که شخصیت واقعی دارد ارتباط برقرار کنند. قرار دادن نام واقعی هم به ایجاد ذهنیت از شما در تفکر مردم کمک می کند.

یک تصویر پس زمینه بیفزایید

این راه خوبی ست برای اینکه کار خوبی که انجام می دهید را به نمایش بگذارید. این قسمت را به چشمِ بخشی که می تواند به شناساندن برند شخصی شما کمک کند بنگرید.

به طور مداوم مطالب مفید و مرتبط پست کنید

در موضوعات خاصی که تخصص دارید خود را در جایگاه رهبر قرار دهید تا تعداد دنبال کننده تان افزایش یابد. اگر در بخش آی تی فعالیت دارید مقالاتی را از وب سایت های Wired، Tom’s IT و یا TechCrunch پست کنید. اگر فعالیت های شما در بخش شبکه های اجتماعی و خدمات مشتری ست، محتوای بلاگی را از Convince & Convert و Hootsuite تهیه کنید.

حرفه ای باشید

درباره ی چیزهایی که پست می کنید و نحوه ی عکس العمل تان به نظرات و کامنت هایی که برای شما ارسال می شود هشیار باشید.

تنظیمات را بشناسید

حتماً تنظیمات امنیتی را برای هر یک از حساب های کاربری که مدیریت می کنید مطالعه نمایید. همیشه دقت کنید که چه کسی می تواند پست شما را ببیند و چه کسی می تواند شما را روی مطالب تگ کند.

حساب های کاربری شرکت ها را دنبال کنید

غیرفعال نباشید. به پیش روید و لایک کنید. فالو کنید و اسم شرکت تان را در سطوح شبکه ها درج کنید. ما اخبار کسب و کارها، مقالات بروز کسب و کار، بازاریابی، فروش و … را پوشش می دهیم. می توانید مطالب ما را از روی وب سایت به اشتراک بگذارید و یا مطالب خود را برای ما ارسال کنید. البته می توانید نام پدیده فکر مهتر را هم در پست های خودتان تگ کنید.

این برنامه برای کارکنان ممکن است به آرامی شروع شود. موفقیت در این امر، اشتیاق و حضورشان را می طلبد. وقتی این روند شروع به حرکت کند تفاوت عظیمی را که در تعامل و دستیابی به مردم وجود دارد را تجربه خواهید کرد. البته این اتفاق به تنهایی بخاطر ارتباطات و مدیر شبکه های اجتماعی شرکت تان رخ نمی دهد. به منابع انسانی و مدیران کلیدی که درگیر اینکار شده اند دقت کنید. این تیم ها احتمالاً بیش ترین تاثیر را درون سازمان و بیش ترین نفوذ را در خارج آن دارند.

 

[تعداد: ۶    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar