چگونه کارآفرینان ثروتمند می شوند؟

می خواهید میلیونر یا میلیاردر شوید؟ توصیه های این پست را به یاد داشته باشید. کارآفرینان ثروتمند مواردی که در ادامه پست به آن اشاره شده را رعایت می کنند.

چگونه کارآفرینان ثروتمند می شوند؟کارآفرینان ثروتمند

خب بسیاری از مردم در این رویا به سر می برند. اما اگر راه های امتحان شده و عادت های تست شده را دنبال کنید دیگر رویایی دست نیافتنی نخواهد بود! در ابتدا باید نظم وانضباط شخصی داشته باشید و صبر پیشه کنید. قبل از خودتان باید به دیگران فکر کنید. اینکه چطور می توانید مشکلات دیگران را حل کنید و چه چیزی از آنها یاد بگیرید.
نکته دیگر اینکه باید بدانید تا چه حدی قادر هستید برای رسیدن به رویاهایتان کار کنید. قبل ازشروع سفر کارآفرینی خودتان مطمئن شوید رویایی دارید که می خواهید دنبال کنید. رویایی بیش از داشتن یک کیف پر از پول!

با اینکه سخت کارکردن مهم است؛ اما اگر شور و اشتیاق نداشته باشید پایدار نمی ماند. یک برنامه تهیه کنید، یک برنامه ی بلند مدت ! و به آن متعهد بمانید.
در این پست ۱۵ پیشنهاد سنجیده از نویسندگان، همکاران و افرادی که ثروت زیادی به دست آورده اند و توسط سایت پدیده فکر مهتر گرد آوری شده را مطالعه می کنید.

۱- کم تر از دارایی خود را خرج کنید

“بهترین توصیه من برای سریع ترین راهِ رسیدن به ثروت این است که تمام پول خود را خرج نکنید و بدینگونه بیش تر از آنچه نیاز دارید خواهید داشت.” این جمله ای است که Chris Sacca میلیاردر سرمایه دار در مصاحبه اش پیش تر گفته بود. اگر به میزان مناسب، پول ذخیره کنید امکان دارد بتوانید شغل خود را ترک کرده و کسب وکار خودتان را راه بیندازید. این بدان معناست که حتی اگر قادر باشید بهترین بلیط پرواز را تهیه کنید، اما همچنان به عنوان مربی پرواز حاضر شوید. این توییت توسط Travis Kalanick مدیر اجرایی Uber فرستاده شده است.

۲- به ماه بروید (نه ستاره ها!)

سودهای کوچک منجر به موفقیت می شوند. سرمایه گذاری کنید: برای شروع، چیز زیادی نیاز ندارید و در عین حال به بازگشت سرمایه زیادی هم فکر نمی کنید. با صبوری می توانید سودهای کم را به عددهای بزرگ تبدیل کنید.

۳- کمک به مردم

شما استعدادها، تجارب و احساساتی برای اشتراک گذاری با دیگران دارید. اگر مایل باشید زمان و مهارت های تان را برای بهبود زندگی مردم در اختیارشان بگذارید و یا کمک کنید که به موفقیت برسند در اینصورت شما هم به خواسته تان می رسید.

۴- باور داشته باشید که توانایی لازم را دارید

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید و فکر نکنید آنقدر خوب نیستید که بخواهید درآمد لازم را داشته باشید. اگر مردم از شما درخواست خدمات یا مشاوره دارند شما آماده ی ارائه به آنها هستید و قیمت رقابتی هم داشته باشید.( همیشه جا برای یادگیری و رشد هست)

۵- خانه نخرید!

گرچه داشتن خانه برای اکثر مردم رویایی است که می خواهند به آن برسند. اما سبک زندگی کارآفرینی به طور فزاینده ای متغیر است و بهتر است به جای پرداخت پول در ازای خرید خانه، ماهانه مبلغی را برای اجاره بپردازید و به جای آن مبلغ خرید خانه را سرمایه گذاری کنید.

۶- بر اساس علاقه تان حرفه ای انتخاب کنید

برای دستیابی به موفقیت، شرکتی در زمینه ای ایجاد کنید که به آن علاقه دارید. کارآفرینی نیاز به کار زیاد دارد و در دراز مدت اگر علاقه نداشته باشید تمایل کمتری به کار کردن خواهید داشت. اگر زمینه ای را صرفاً به این خاطر که سودآور است انتخاب کنید ” فردی که آن حرفه ی کسب وکار را بیش تر از شما می شناسد، باعث شکست شما می شود”! این گفته و تأکید Mark Cuban است.

۷- مشکل را حل کنید

همیشه بازاری برای خدمات یا محصولی که ارائه می کنید وجود دارد. مطمئن شوید چیزی تولید می کنید که مشتریان به آن نیاز دارند، این توصیه Herjavec ستاره برنامه Shark Tank است. اگر شخصی در حال انجام کاری است که شما قصد انجام آن را دارید پس راهی بیابید تا خود را متمایز کرده و آن را به گونه ای بهتر انجام دهید.

۸- برنامه اقتصادی بنویسید

چطور قرار است ثروتمند شوید؟

در دراز مدت به چه اهدافی قرار است برسید؟

بنشینید و واقعا طرحی مالی را به روی کاغذ درآورید، با اولویت ها و زمان بندی آن را تکمیل کنید، برای هنگامی که شرایط شما باعث شد یا زمان آن فرا رسید برنامه بازنشستگی داشته باشید.

۹- اعتبار را افزایش دهید

داشتن نمره اعتباری خوب به شما کمک می کند کسب و کار خود را با اخذ وام و یا تامین مالی از راه های دیگر گسترش داده و اعتبار خرید لازم را بدست آورید. از طرف دیگر داشتن نمره اعتباری ضعیف با نرخ بهره بالا می تواند شما را نابود کند. بسیاری از مالکان شرکت ها نمی دانند که باید علاوه بر اعتبار شخصی اعتبار کاری نیز کسب کنند. چند کاری که می توانید علاوه بر پرداخت به موقع صورت حسابهای تان آن را انجام دهید مانند کم کردن بدهی تان و چک کردن گزارش اعتباری خود به صورت دوره ای می باشد.

۱۰- به مسائل روز توجه کنید

از مسائل روز آگاه باشید و در خبررسانی های مربوط به حوزه کسب و کار خود ثبت نام کنید تا در صدر رقابت ها قرار بگیرید. از تمام فعالیت ها و معاملاتی که دیگران انجام می دهند نت برداری کنید و به ارتباطات بالقوه، شرکا و موقعیت های جدید توجه داشته باشید. ممکن است بخواهید دانش و تحصیلات تان را درباره فرصت های سرمایه گذاری مانند املاک و مستغلات، صندوق ها و سهام بالا ببرید.

۱۱- صبح ها زود از خواب بیدار شوید

اگر قبل از خانواده، همکاران و یا هر فرد دیگری که حواس شما را از کار ، ورزش و یا برنامه های روزانه پراکنده می کند بیدار شوید به معنای واقعی کلمه شما “جلوتر” خواهید بود. مطالعات نشان داده اند که موفق ترین افراد آنهایی هستند که صبح ها زود بیدار می شوند. به بیانی آنها نمونه فعال حلال مشکلات هستند. کارآفرینان مقدار زیادی از شواهد تایید این سبک زندگی را طی سالیان زیاد جمع آوری کرده اند.

۱۲- ثابت قدم باشید

اگر بدلیلی شناخته شده باشید و یا کالا یا خدمات شما همیشه در دسترس باشد مردم شما را به یاد خواهند آورد. این تاکتیک بخصوص برای کارآفرینانی که از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند مم است. برای مثال Casey Neistat را در نظر بگیرید که با پست های هفتگی اش مشهور شد. افراد بسیاری هم هستند که به عنوان افراد تاثیر گذار اینستاگرام معرفی شده و میلیونها در آمد دارند. چون مطابق سلیقه و انتظار فالوورها پیام ارسال می کنند.

۱۳- مانند یک رهبر قدم بردارید

اگر می خواهید دیگران شما را به عنوان فردی خاص بشناسند مانند یک رهبر قدم برداشته و صحبت کنید. از مدل ها و افراد برجسته و الگو یاد بگیرید و ببینید چگونه با قصد صحبت می کنند و چطور برای بدست آوردن احترام رفتار می کنند. ممکن است در ابتدا کمی غیر عادی به نظر برسد ولی مهم است که با اعتماد به نفس باشید. البته ممکن است اعتماد به نفس زیاد نشان عدم اطمینان بوده و موثر هم نباشد. می توانید تکنیک های زبان بدن را در همین وب سایت در لینک زیر مطالعه کنید.

مطلب پیشنهادی : زبان بدن و تاریخچه آن

۱۴- برون سپاری و تفویض

حتی با استعدادترین کارآفرینان نیز دیدگاه های خود را به تنهایی بدست نیاورده اند. استخدام و بکارگیری افراد با استعداد می تواند قدرت شما را افزایش داده و جبرانی برای ضعف های شما باشد. اگر شما درحوزه خاصی استعداد و تخصص نداشته باشید فردی را بیابید که مهارت لازم را دارد. وقت ارزشمند خود را به چیزی اختصاص دهید که برای آن مناسب ترین هستید و نمی توانید آن را به کسی واگذار کنید. برای مثال بسیاری از سرمایه گذاران کار آفرینان مشتاق و ماهر در زمینه خاص ( مثلا املاک) را تشویق به پیدا کردن شریکی متبحر و تکنسین می کنند که به آنها کمک کند تا محصول دیجیتال خود را بسازند.

۱۵- اشکال دیگر ثروت سازی

در حالیکه همیشه آن را به عنوان مهم ترین نکته در نظر می گیریم ولی ” پول” همه چیز نیست! اهمیت عاطفی، فیزیکی و معنوی خود را در جهت رسیدن به یک زندگی غنی و مولد هرگز دست کم نگیرید. در پایان، اگر روی اولویت های خود مانند سلامت و روابط تاکید کنید فردی شادتر و موفق تر بوده و ناخود آگاه پول نیز به سمت شما خواهد دآمد.

امیدواریم به رعایت این اصول شما نیز از کارآفرینان ثروتمند باشید. لطفا نظرات و تجریبات خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۷/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar