• بهمن ۲۹, ۱۳۹۸

کانادایی ها بطری هوا صادر می کنند!

با خواندن تیتر خبر، چه افکاری در ذهن تان ایجاد شد؟

شاید شما هم مثل ما گمان کردید که یک پروژه ی هنر مفهومی ست با هدف تفسیر وضعیت کیفیت هوا در کره زمین! اما نه. این عبارت کاملاً واقعی است. هوا می فرستند.

Vitality Air، یک استارتاپ کانادایی ست که دو محصول به بازار عرضه می کند. اولی، Premium Oxygen، قوطی هایی از اکسیژن خالص ۹۷ درصد، که شاید زیاد هم عجیب و غریب نباشد چون سالهاست که مردم اکسیژن “خالص” می فروشند. هم در ظروف قابل حمل و هم در بارهای اکسیژن فروشی! طرافداران “اکسیژن درمانی” بر این باورند که اکسیژن خالص باعث کاهش استرس و افزایش انرژی و تمرکز می شود.

Teresa Brown، یک توزیع کننده Premium Oxygen، می گوید: “این محصول را زمانی کشف کردم که از بیماری ارتفاع زدگی در Steamboat Springs رنج می بردم. این محصول جان من را نجات داد.” Brown اعتقاد قوی داشت که این محصول مصارف دیگری هم دارد. او می گفت این محصول برای ورزشکارانی که به دنبال بهبودی سریع هستند و هرکسی که در محل کار خود دچار بی حوصلگی شده است، بسیار عالی است.

Brown می گفت: “تصور کنید که ساعت ۲ است و شما به شدت علاقه دارید که کار خود را رها کرده و به خانه بروید، در حالی که هنوز ۳ ساعت تا پایان کار باقی است. یک جرعه از این محصول شما را سرحال می کند و انرژی لازم برای ادامه کار را به شما می دهد.”

دومین محصولی که Vitality Air می فروشد، کمی غیر معمول است. Fresh Clean Air، هوایی است که از رشته کوه های راکی کانادا برداشت شده است. این محصول در دو طعم ارائه می شود: Banff و Lake Louise (نام دو منطقه توریستی میان رشته کوه های راکی کانادا). توضیحات روی “بطری هوا” Banff چنین می گوید: “ما با زحمت فراوان هوای تر و تازه منطقه ای واقع در پارک ملی Banff آلبرتای کانادا را که از مناطق ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است، با استفاده از روش تصفیه ای که اختراع کرده ایم، تقطیر کرده و به صورت بطری در آورده ایم. این هوا در طول چند روز و با تمرکز بر جوهره اصلی جایی که از آنجا آمده، جمع آوری شده است.”

 

saderate hava.bazaarpress2

 

شاید سؤال اصلی این باشد: آنها واقعاً این هوا را چطور جمع آوری کردند؟

شیوه کار آنها هر چه بوده، ظاهراً بازار خود را پیدا کرده است. به گزارش CNN اولین محموله Vitality به چین در عرض دو هفته به فروش رسیده است. البته احتمالا می توانید حدس بزنید دلیل آن چیست. در پکن اخیرا اولین “هشدار قرمز” چین برای آلودگی هوا صادر شده است. تصاویر این شهر بیشتر شبیه داخل کارخانه زغال سنگ است تا یک شهر.
Moses Lam مؤسس Vitality می گوید: “با این که ایده این محصول چیزی نو و غیر معمول بود. اما با دودی که پکن را فرا گرفته است، ما مردم را می بینیم که این محصول را نه به عنوان محصولی تازه و نو بلکه برای رفع نیاز روزانه خود می خرند.”

Lam امیدوار است که “بطری هوا” در آینده چیزی شبیه بطری های آب معدنی شود. اگر شما هم علاقه مندید این بطری را تهیه کنید، قیمتش از ۱۴ دلار شروع می شود و خدمات حمل و نقل به نقاط مختلف دنیا هم دارد.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
Avatar

سحر اعتباری

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar