کاهش استرس کاری در مسافرت

کاهش استرس کاری در مسافرت

کاهش استرس کاری در مسافرت

مسافرت در تعطیلات بخاطر سلامتی فرد است. در حقیقت مطالعات نشان داده اند کسانی که حداقل یک بار در سال به مسافرت نمی روند ۳۲ درصد احتمال اینکه در معرض حمله قلبی قرار بگیرند نسبت به کسانی که به مسافرت های تفریحی می روند بیش تر است.

بجای اینکه سعی کنید تعطیلات تان به یک عامل استرس زای دیگر تبدیل شود  بسیار عاقلانه ست که برخی اقدامات ساده ای را دنبال کنید تا مطمئن شوید که از زمان خود بهترین استفاده را برده اید.

سفر کردن، سرمایه گذاری بر روی خودتان است.

مطالعات هم نشان می دهند که مسافرت، چگونه و تا چه اندازه سلامتی و هوش شما را بهبود می بخشد. که در مقاله های آتی به آنها خواهیم پرداخت. اکنون در ادامه با راه های ساده ای آشنا شوید که باعث می شوند مسافرت، از یک عامل استرس زا به یکی از عوامل دستیابی به موفقیت تغییر یابد.

یک فعالیت اصلی را برای هر روز انتخاب کنید

شما هم جزو افرادی هستید که عموما تا جاییکه ممکن است در هر تعطیلات سعی می کنید جاهای جدیدی را کشف کنید؟ این معمولا به این دلیل رخ می دهد که مردم احساس می کنند باید محل های جدیدی را ببینند و یا کارهایی را در فضاهای جدیدی ایجاد کنند. اما حقیقت این است که شما، اینکار را نمی کنید! مگر اینکه …… …..
رفتن به مسافرت در تعطیلات، به شما فرصت تجربه کردن فضاها و فرهنگ های جدیدی را در اختیارتان قرار می دهد اما آیا دقت کرده اید؟ شما قادر نیستید کاملا خودتان را ریلکس کرده و از شرایط ایجاد شده لذت ببرید. البته اگه برنامه های تان فوران کرده باشد اینگونه خواهد بود. برای جلوگیری از این مسئله، یک فعالیت اصلی را برای هر روزتان انتخاب کنید. بطور مثال کمتر به مکان های توریستی شهر بروید و بجای آن بیش تر به فعالیت های مفرح بپردازید.

از ایمیل و رسانه های اجتماعی دوری کنید

انسان به راحتی می تواند در تعطیلات و مسافرت هم غرق در شبکه های اجتماعی و ایمیل های کاری شود. اما با خود روراست باشید. این که جزو استراحت به شمار نمی رود! مطالعات نشان می دهد که نگاه کردن به صفحات اسکرین امکان به خواب رفتن فرد را سخت تر کرده و چه بسا احتمال افسردگی را در وی افزایش دهد. وقتی همین موضوع را با کار گرفتن در تعطیلات تلفیق می کنید می بینید که تا حد امکان هر کاری را که برای کاهش فواید مسافرت از دست تان برمی آمده انجام داده اید. به خاطر همین مسائل است که بسیاری افراد در مسافرت و تعطیلات گوشی هوشمند خود را خاموش کرده و از دسترس شان خارج می کنند.

رفتن به سفر به تنهایی و یا دو نفره

رفتن به مسافرت به همراه خانواده و یا دوستان همیشه فکر خوبی ست اما در واقع گاهی می تواند دردسرسازتر شده و منجر به بروز تشنج هایی نیز گردد. برای جلوگیری از این مسائل استرس زا گاهی اوقات لازم است که به تنهایی به مسافرت بروید و یا کسی را با خود همراه کنید که علایق مشترک داشته و اهداف سفرتان نیز یکسان باشد. وقتی که نیاز نباشد همه چیز را با تعداد زیادی افراد به اشتراک بگذارید طبیعتا شرایط مناسب تری هم برای استراحت کردن ایجاد خواهد کرد.

همینطور در طول این سفرها برای افزایش کارآیی؛ سلامتی و هوش می توانید از وسایل نقلیه ی عمومی استفاده کرده و حضور در اجتماعی از افرادی که برای تان جدید است را تجربه کنید. پس لازم است مقصد سفر خود را هم جایی انتخاب کنید که از هر لحاظ برای شما تازگی داشته باشد. در مقاله های آتی برای برنامه های تابستانی شما عزیزان، سعی می کنیم شهرها و استان هایی را که برای سفر در این فصل از سال مناسب هستند را معرفی کنیم. تابستان خوبی داشته باشید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar