کاهش بهره وری از طریق فعالیت های گروهی در سازمان

کاهش بهره وری از طریق فعالیت های تیمی که در سازمان صورت می گیرد!

اما یافته های مطالعات جدید می گوید که مدیران و کارکنان می توانند باهم کار کنند تا کارهای روزمره را موثرتر انجام دهند.

اخیرا در یک مطالعه آمده : اگر متوجه شده اید که همیشه سریع ترین کارها را اول از همه انجام می دهید، و یا تمایل دارید فعالیت های گروهی مشابه را باهم انجام دهید، ممکن است به بهره وری خود آسیب برسانید.

 

کاهش بهره وری از طریق فعالیت های گروهی در سازمان

 

کاهش بهره وری سازمانی

برای این مطالعه، پژوهشگران دانشکده کسب و کار هاروارد، دانشگاه تگزاس در سن آنتونی و دانشکده ی UNC Kenan-Flagler ، روی ۲.۴ میلیون تشخیص رادیولوژی ارائه شده توسط پزشکان را بررسی کردند. آنها دریافتند که هر چه پزشکان تجربه ی بیش تری کسب کنند، با احتمال زیادتری نظر خود را درباره ی نحوه ی انجام کارها اعمال می کنند، اما این گریز از هنجار در واقع جریان کار آنها را کم اثرتر کرده است.

محققان در مطالعه به این نتیجه رسیدند که در بیش از ۴۲ درصد مواقع پزشکان از برنامه ی تعیین شده منحرف شده اند، و اغلب انواع مشابهی از وظایف، مانند بررسی اشعه ایکس را در نظر گرفته اند. آنها همچنین دریافتند که هنگامی که پزشکان برنامه ی خاص خود را به کار می گیرند، تکمیل هر کار ۱۳ درصد بیش تر از زمانی است که در آیین نامه مشخص شده است.

بنابراین با توجه به این مسئله، مدیران چه باید بکنند تا از بهره وری بهتر در محل کار مطمئن شوند؟

محققان نه تنها به کارکنان در مورد هزینه های مربوط به تغییر یک امر روزمره توصیه هایی می کنند، بلکه با آنها در مورد ابزارهای مورد نیاز برای تکمیل وظایف به همان ترتیبی که برای موثرتر بودن تعیین کرده اند، صحبت می کنند.

محققان می گویند: ” مدیران می توانند با کارکنان در جهت بهبود استراتژی های برنامه ریزی همکاری کنند”.  “کارکنان می توانند تشخیص دهند که چه زمانی از مسیر تعیین شده منحرف می شوند و علت باورشان بر بهبود عملکردها از طریق این انحرافات را مشخص کنند. با دانستن این موضوع، یک فرد یا سازمان می تواند ایده ها را آزمایش کند و انحرافات مولدی را که می تواند به بهره وری فرد کمک کند و شاید منجر به تغییرات مفید در برنامه ی کار سازمان شود، تشخیص دهد.”

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar