• فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

کاهش ترافیک اصلی وبسایت و راه های مقابله با آن

کاهش ترافیک اصلی وبسایت

اگر متوجه کاهش ترافیک اصلی  وبسایت خود شدید ، چند علت احتمالی دارد. اما نگران نباشید –همه ی این علت ها را می توان با اتخاذ یک راهبرد استرتژیک برای سئو رفع کرد.

اگر به سختی روی سئوی سایت خود کار کرده اید تا  افزایش مداوم در ترافیک اصلی وبسایت داشته باشید، گاهی اوقات متوجه خواهید شد که سطح ترافیک رو به کاهش می گذارد.  این مسئله کاملا طبیعی بوده و علت آن است که به یک سطح طبیعی رسیده است. با این حال آنچه که بیشتر نگران کننده است  این است که ترافیک  بیشتر از حد کم شود و به حد هشدار برشد،  یا حتی بدتر از آن، یک کاهش ناگهانی رخ دهد.

کاهش ترافیک اصلی وبسایت معمولا در شرکت هایی دیده می شود که از سئو برای برای دریافت امتیاز و رتبه بندی استفاده می کنند و یا آن را اجرا کرده اما بعدا فراموش می کنند. زیرا آن را مغایر با بخشی از بازاریابی دیجیتال خود می دانند.

برای مطالعه بیشتر:

چگونه جذب مشتری بیشتری با مقدار ترافیک یکسان داشته باشیم؟

تولید محتوا : برای افزایش ترافیک وبسایت ، محتوا را به اسلاید تبدیل کنید

دلایل احتمالی کاهش ترافیک اصلی وبسایت

در اینجا، برخی از دلایل احتمالی برای کاهش ترافیک اصلی وبسایت و راه حل های درست آن را بررسی می کنیم. این دلایل عبارتند از : پنالتی گوگل به خاطر ریپورت، مشکل در صفحات وبسایت یا کلمات کلیدی، فعالیت رقبا، لینک های اسپم، محتوای ضعیف و کم کیفیت.

پنالتی گوگل را بررسی کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است ببینید آیا پنالتی گوگل دریافت کرده اید یا نه. این پنالتی ها رایج نیستند، اما بررسی آن آسان است ، بنابراین اولین پورت تماس شما باید کنسول جستجوی گوگل باشد، که در آن اطلاع می دهد که شما پنالتی دریافت کرده اید.

اگر به طور غیر قابل باوری چنین پیامی دریافت کرده باشید، باید با هر چیزی که باعث آن شده است، مقابله کنید. به طور معمول، علت آن گزارش محتوای اسپم و یا سرقتی است. از شر آن خلاص شوید و سپس مجددا از گوگل درخواست کنید تا مجازات و پنالتی لغو شود.

مشکل را پیدا کنید

اگر هیچ مجازات و پنالتی وجود نداشته باشد، قدم بعدی این است که کشف کنید کاهش ترافیک اصلی وبسایت از کدام بخش اتفاق می افتد. ممکن است مشکل در کل سایت باشد. اما گاهی به برخی حوزه های خاص یا کلمات کلیدی مربوط می شود. حالا می توانید بر روی این محتوا تمرکز کنید تا به بررسی های خود ادامه دهید.

رقبا چه کاری انجام می دهند؟

ترافیکی که شما از دست می دهید، باید به جای دیگری برود. نگاهی دقیق به رتبه بندی های خود داشته باشید تا ببینید آیا رقبای خاصی ترافیک شما را به سمت خود جذب کرده اند یا خیر. اگر چنین است، چگونه و چرا؟

علتش می تواند این باشد که آنها تلاش های خود برای سئو را افزایش داده ، شما را پشت سر گذاشته اند. این بررسی به شما امکان می دهد تا سریعتر و مستقیما رقابت کنید یا جهت تمرکز خود را به سوی یک حوزه ی کم رقابت تغییر دهید.

لینک های خود را بررسی کنید

اگر تغییری در کیفیت و کمیت لینک هایی که به وب سایت شما منتهی می شوند رخ داده است، می تواند بر رتبه بندی شما و در نتیجه ترافیک اصلی وبسایت تان  تاثیر بگذارد.

شما می توانید لینک های خود را با link-profileer آنالیز کنید تا ببینید که آیا لینک های جدید و مشکوک از منابع اسپم ظاهر می شوند یا خیر.

اگر چنین است، قطعا می تواند ریشه ی مشکل شما باشد. در این وضعیت باید با مدیر وبسایت تماس بگیرید تا آنها را حذف کند یا در صورت عدم موفقیت، از ابزار ابطال گوگل برای حذف لینک مورد نظر از نمایه پیوند گوگل استفاده کنید.

محتوا را ویرایش کنید

اگر هیچ مشکل آشکاری از سوی رقبا وجود نداشته باشد و لینک ها مشکلی نداشته باشند، پس شاید مشکل در خانه اصلی وبسایت باشد. آیا اخیرا در محتوای سایت خود و یا نوع محتوایی که منتشر می کنید، تغییراتی ایجاد کرده اید؟

هیچ راه حلی برای این مسئله وجود ندارد جز آنکه محتوای کم کیفیت  را حذف کرده و روی ایجاد آنچه که کاربران میخواهند بخوانند، سرمایه گذاری زمانی کنید.

با  استفاده از این نکات و راه حل های ساده و کاربردی می توانید  با کاهش ترافیک اصلی وبسایت خود مقابله کنید.و کسب و کار آنلاین موفقی داشته باشید.

 

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]
Avatar

آسیه محمدی

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar