کاهش هزینه های انبارداری با استفاده از راهکارهای مفید و تاثیرگذار

کاهش هزینه های انبارداریکاهش هزینه های انبارداری

کاهش هزینه های انبارداری کار ساده ای است؟! فرض کنید که یکی از مشتریان چنین می گوید: ” مدیریت یک انبار چند کاناله کار بسیار آسانی است. همه چیزهایی که باید انجام دهید از این قرار است: مدیریت کار و کارگر، حمل و نقل بار و موجودی “. اما دقیقا همینجاست که هزاران فاکتور دیگر را باید مدیریت کنید. و دراین میان باید کاهش هزینه های انبارداری و در عین حال کارایی انبار را در نظر بگیرید.

در برخی موارد مشتری درست می گوید. حمل و نقل بیشترین هزینه را در پی داشته و به بررسی مداوم  و  گاهی تغییر آن برای حفظ هزینه در یک خط ثابت و یا به حداقل رساندن افزایش هزینه نیاز دارد.

با آنکه  اقتصاد خیلی آرام رشد می کند اما هزینه های کار در بسیاری از بازارها افزایش می یابد. در مواجهه با افزایش حداقل دستمزد، بسیاری از ایده های ما روی چگونگی به دست آوردن بهره وری بیشتر در هر ساعت کار تمرکز می کنند.

فهرست موجودی اصلی ترین دارایی ترازنامه در اکثر شرکت های چند کاناله است. کنترل و تعیین موقعیت به شما کمک می کند تا پیگیری محصول را در چهار دیواری انبار انجام دهید و فرایندها تحقق پیدا کنند. حال در ادامه به چند راهکار بهبود کارایی انبار و کاهش هزینه های انبارداری می پردازیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

راهکارهای کاهش هزینه های انبارداری و بهبود کارایی آن

  1. کنترل حمل و نقل بار ورودی و خروجی

کتابخانه های مجازی با مقالاتی در مورد چگونگی کاهش هزینه های انبارداری پر شده اند. کاهش هزینه ها باید اولویت شماره یک شما باشد تا از فرسایش سود جلوگیری شود. از یک مشاور کمک بگیرید تا پیشنهادات رقابت پذیر داشته باشید. در حالی که توافقنامه ها حامل اختصاصی هستند، اما مشاوران باتجربه باز هم می توانند به شناسایی مناطق برای مذاکره در مورد کاهش هزینه های انبارداری بدون صدمه زدن به سطح خدمات کمک کنند.

  1. پرداخت انگیزشی

پرداخت های انگیزشی مهندسی شده برای عملکرد می تواند بزرگترین و بیشترین بهبود را در بهره وری کار به همراه داشته باشد. بیش از ۵۰٪ از کار انبار شما در انتخاب و بسته بندی است، بنابراین بهینه سازی را از آنجا شروع کنید. همیشه باید مطمئن باشید که برای بهره وری هایی که قبلا انجام داده اید و یا می توانید به روش های دیگر این بهره وری را کسب کنید، هزینه پرداخت نمی کنید.

  1. ساده سازی فرآیندها – کاهش برخوردها – کاهش هزینه ها

آیا عملکردهای جدیدی را برای موجودی هایی که طولانی مدت در انبار می مانند اتخاذ کرده اید؟ آیا جریان محصول و جریان سفارش دیگر معنادار نیستند و پیچیده شده اند؟ نگاهی دوباره به فرآیندهای فیزیکی و مراحل مربوط به جریان محصول و تحویل سفارشات داشته باشید. به طور کلی، مراحل کمتر برابر است با برخورد کمتر و هزینه های کمتر.

  1. شما نمی توانید چیزی را که ارزیابی نکرده اید ، بهبود ببخشید…. بازخورد کارمند

آیا عملکردهای شما شاخص های عملکرد کلیدی  را رعایت و مدیریت می کند؟ آیا می دانید بهره وری بحرانی و هزینه های شما بر اساس سفارشات حمل شده، هزینه هر جعبه و هزینه هر خط حمل شده چقدر است؟ اگر اصول و مبانی را ندانیم چگونه می توانیم ارزیابی و اقدامات کاهش هزینه را انجام دهیم؟هزینه های مختلف خطاهای مختلف چیست؟ هزینه ها عودت و برگشتی چقدر است؟

وقتی این مسائل روشن و تثبیت شد، می توان بازخورد منظمی را برای کارکنان بر روی عملکرد فردی و اداری آنها ایجاد کرد. آنها پاسخ خواهند داد و بهره وری بیشتری خواهد شد.

  1. پرورش مدیران موثر پیشرو

مدیران اثرگذار می دانند که همه چیز بستگی به نحوه ی مدیریت و اجرا دارد. توانایی آنها در مدیریت تمام جنبه های کار به طور موثری بر هزینه ها، روحیه کارگر و کیفیت اجرای سفارش مشتری تاثیر می گذارد. نیازهای فردی مدیریت چیست؟ کدام یک از جنبه های کسب و کار به آنها کمک می کند تا کالا، مشتریان و فروشندگان خود را درک کنند؟ چه منابع آموزشی به صورت آنلاین یا محلی در دسترس هستند؟

  1. زنجیره تامین ورودی

تغییرات در زنجیره تامین شامل برنامه ریزی سفارشات خرید ورودی برای مدیریت بخش دریافت و انبارداری بهتر است. سیاست های انطباقی فروشندگان را ایجاد کنید. این سیایت ها عبارتنداز: ، از جمله شرایط خرید ، تحویل به موقع، کیفیت و مشخصات اقلام، راهنماهای مسیریابی و راهنماهای وارداتی، بسته بندی و برچسب زدن محصول و استانداردهای فروشندگان دارپ شیپ. ابتدا کیفیت و خدمات ارزش افزوده را در زنجیره تامین و سپس در فروشندگان افزایش دهید سپس محصول را برای حمل و نقل آماده کنید. این کار وظیفه  بازنگری اشتباهات را کاهش می دهد.

  1. در نظر گرفتن انجام کار از سوی شخص ثالث

انجام کار از سوی شخص ثالث(۳PF) برای همه کاربرد ندارد. بسیاری از مشتریان ما بر این باورند که می توانند کارها را ارزیان تر ولی با با کیفیت بالاتر انجام دهند.. استفاده از یک شریک ۳PF به این معنی است که سرمایه به  امکانات و سیستم های جدید وابسته نیست. در شرکت های کوچک تر، ۳PF  اجازه می دهد تا مدیریت روی عملکردهای بازاریابی و بازرگانی  که برای حفظ رشد ضروری هستند، تمرکز کند. هنگامی که نیاز به افزایش انبارداری، ذخیره سازی یا سفارش دارید، به ۳PF به عنوان یک گزینه کابردی نگاه کنید.

  1. روند بهبود مستمر

تجار و بازرگانان بزرگ همه چیز را اندازه می گیرند و سپس به تبلیغات و دریافت نتایج خود می پردازند.  یک ارزیابی انجام دهید.  یک برنامه تعریف کنید.  اهداف و مسئولیت ها را برای کاهش هزینه های انبارداری تعیین نمایید، پیشرفت را بررسی کرده و دوباره از نو شروع کنید.

[تعداد: ۱۱    میانگین: ۳.۷/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

1
دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar
1 نویسندگان دیدگاه
مجتبی
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مجتبی
مهمان
مجتبی

عالی بود