کسب و کارهای بدون نیاز به مدرک دانشگاهی کدامند؟

کسب و کارهای بدون نیاز به مدرک دانشگاهی کدامند؟

کسب و کارهای بدون نیاز به مدرک دانشگاهی

بیکاری مشکلی ست جهانی، اما با کمی فکر می توانید کسب و کارهای فراوانی را شروع کنید که به مدرک دانشگاهی نیاز ندارند. بیکاری فقط مختص کسانی نیست که نتوانستند تحصیل خود را ادامه دهند. بلکه کسانی که فارغ التحصیل انواع رشته ها هستند با بیکاری دست و پنجه نرم کرده اند. کسانی که مدرک دانشگاهی دارند همیشه شانس بیشتری در یافتن کسب و کار دارند. امروز کسب و کارهایی را به شما معرفی می کنیم که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند.

برنامه نویسی

براب برنامه نویسی نیازی نیست حتما به دانشگاه رفته باشید. برنامه نویسی را می توانید از طریق آموزشگاه یا افرادی متخصص در مدت زمان معیین بیاموزید. اگر توانایی مالی شما کم است و نمی توانید برنامه نویسی را از طریق آموزشگاه ها کنید. از اینترنت بهره ببرید در ابنترنت انواع برنامه های برنامه نویسی وجود دارد که از ابتدا آموزش هایی را به شما ارائه می دهد. یوتیوپ نیز کلیپ هایی را برای آموزش برنامه نویسی برای مخاطبان خود ارائه داده است جهت آموزش و حرفه ای شدن نیاز به تلاش و انگیزه دارید.

راننده ماشین

کار رانندگی یکی از کارهای سنتی است که در سرتا سر دنیا به وفور پیدا می شود. اگر ماشین ندارید می توانید با گرفتن ماشین اجاره از دیگران ماهیانه مبلغی را به عنوان پول اجاره ماشین به آن ها بدهید. اگر ماشین مال خودتان بود می توانید در شرکت های مختلف از ماشین جهت رساندن کادر موسسه استفاده کرده و درآمد کسب نمایید.

مدیر فروش

کسب و کار شما به عنوان مدیر فروش نیازی به مدرک دانشگاه ندارد بلکه باید توانایی قانع کردن دیگران و ترویج محصولات را داشته باشید مدیر فروش می تواند وظایف متفاوتی را انجام دهد، این وظایف عبارتند از؛ فروش محصولات از طریق تلفن، بازاریابی در شبکه های اجتماعی، بازاریابی حضوری و بازاریابی با ایمیل، مدیران فروش هم حقوق معینی دارند هم در صورت فروش محصولات پورسانت ماهیانه دریافت خواهند کرد. اگر چنین مهارتی دارید سود مادی خوبی دریافت می کنید.

نویسنده،  مترجم

اگر مهارت نویسندگی دارید می توانید نویسنده باشید. در بیشتر کشورهای جهان نویسندگان مدرک وانشگاهی ندارند. در این جا مهارت و توانایی شما حرف اول را می زند. می توانید نوشته های خود را به مجله ها یا روزنامه ها بفروشید و منبع درآمد خوبی داشته باشید. یا وب سایتی بسازید و مطالب جذاب خود را در آن برای فروش قرار دهید. مترجم نیز یکی از دیگر کارهایی ست که نیازی به مدرک دانشگاهی نداشته و فقط باید زبان خارجی کشور دیگری را آموخته باشید. یک مترجم می تواند با مرور زمان مهارت ها و توانایی های خود را توسعه دهد و کسب درآمد کند.

ماساژور، آرایشگر

ماساژ یکی دیگر از کارهایی ست که مردم از فرط خستگی های روزانه به آن روی می آورند. کسی که ساعت ها پشت کامپیوتر می نشیند یا مجبور باشد ساعت ها کارهای اداری خود را نشسته انجام دهد. مسلما از درد کمر رنج می برد. با مراجعه به مراکز معتبر جهت ماساژ خستگی روزانه کسب و کار خود را از تن خود بیرون کنید. ماساژ را در مراکز زیبایی آموزش ببینید این کار نیازی به مدرک دانشگاهی ندارد.

آرایشگریی نیز یک کار محبوب و شاد نزد عموم مردم شناخته شده است. این کسب و کار به هیچ عنوان منقرض نخواهد شد زیرا هم خانم ها و هم آقایان همیشه به آرایشگاه ها مراجعه می کنند. این کار نسبت به دیگر کسب و کارهای ذکر شده درآمد نسبتا خوبی هم دارد. آرایشگران ستاره های سینما، بازیگران و خوانندگان نیز درآمد نجومی را از آن خود می سازند. برای آموزش این کار به آموزشگاه ها، و سالن های زیبایی مراجعه کنید.

مطالب بیشتر برای مطالعه:

خیاطی

برای شروع این کار ممکن است درآمد چندانی دست شما را نگیرد، اما با اضافه شدن تجربه خود می توانید لباس هایی که دوخته اید را به فروشگاه ها بفروشید. ممکن است خیاط اختصاصی شخصیت های مشهوری مانند بازیگران یا خواننده ها شوید. برای آموختن مهارت خیاطی به آموزشگاه ها با کارگاه های خیاطی مراجعه کنید. پس از آموختن این حرفه می توانید یک کارگاه افتتاح کرده و تعدادی از جوانان را برای کار استخدام نمایید. خیاطی نیز از دسته کسب و کارهایی ست که به مدرک دانشگاهی نیازی ندارد.

[تعداد: ۶    میانگین: ۴/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar