کسب و کارهای موفق با مدیریت خانم ها

کسب و کارهای موفق با مدیریت خانم ها

کسب و کارهای موفق با مدیریت خانم ها

وقتی درباره ی مدیران زن فکر می کنیم ماریسا مایر شرکت یاهو احتمالا تنها کسی ست که به خاطر می آوریم. زیرا این خانم توجه بیش تری را در رسانه های اجتماعی به خود جلب کرده است. اما در واقع، خانم های موفق بسیاری هست که مدیر شرکت ها هستند و احتمالا تاکنون با آنها آشما نشدیم. شاید شگفت زده شوید اگر بگوییم چندین شرکت از ۵۰۰ شرکت فورچون توسط خانم ها مدیریت می شوند. شاید آریانا هافینگتون مشهورترین خانمی باشد که blogging را هدایت می کند اما چندین خانم دیگر هم هست که صدها هزار درآمد سالانه دارند.
براساس National Women’s Business Council در سال ۲۰۱۲ ، ۹٫۹ میلیون دلار کسب و کار با صاحبان خانم در ایالت متحده آمریکا وجود داشت. بخش عظیمی از این کسب و کارها (۸۹ درصد) هیچ کارمندی کنار مدیر نداشته اند. اما همین شرکت ها درآمد قابل توجهی، چیزی در حدود ۲۳۳٫۲ بیلیون دلار داشته اند. وصول کسب و کارهایی با مالکان خانم به همراه کارکنان، ۱۰۴ تریلیون دلار بوده است.
در این پست، با ۵ کسب و کار موفق که توسط خانم ها ادامه می شود و تاکنون نمی دانستیم آشنا می شویم.

۱- Xerox

Ursula Burns نه فقط رئیس و مدیر Xerox است، بلکه اولین زن آفریقایی- آمریکایی ست که در ۵۰۰ شرکت فورچون قرار دارد.
Xerox فراتر از یک دستگاه کپی برای شرکت هاست. آنها مدیریت اسناد و خدمات بهبودی محل کار را به همان اندازه ای که نرم افزار و دستگاه تولید می کنند به عهده دارند.

Ursula Burns

۲- Regal Entertainment

Amy miles تالارهای سینمایی آمریکایی را از دفتر شرکت خود واقع در Knoxville, TN مدیریت می کند.
Regal با ۵۷۴ سالن سینما، بزرگ ترین سینماهای جهان را داراست.

cstland-amy-miles

۳- General Dynamics

Phebe Novakovic رئیس هیئت مدیره و مدیر ارشد اجرایی در لیست ۵۰۰ شرکت فورچون قرار دارد. این کسب و کار در خصوص صنعت هوافضا، سیستم های جنگی، سیستم های اطلاعاتی و تکنولوژی و به همان اندازه در سیستم های دریایی تخصص دارد.

۴- In – N – Out Burger

در ۳۳ سالگی Lynsi Snyder – Ellingson مدیرعامل زنجیره های برگر محبوبی است که توسط پدربزرگ و مادربزرگش در سال ۱۹۴۸ راه اندازی شده است.
او هم اکنون، مالک بخش عظیمی از شرکت می باشد. او وقتی ۳۵ ساله شود مالکیت کامل شرکت را به ارث می برد. ارزش شرکت او ۱٫۱ بیلیون دلار است. با این حساب، Synder – Ellingson جوان ترین، دومین زن بیلیونر در ایالت متحده امریکا می باشد.

۵- Pinch of Yum

Lindsay Ostrom یکی از موفق ترین بلاگ های غذایی را که pinch of yum نام دارد چنج سال پیش راه اندازی کرد. پس از آن، او بلاگ خود را به یک کسب و کار عملی تبدیل کرد که تقریباً ماهانه می توانست ۲۰٫۰۰۰ دلار درآمد داشته باشد. این برای کسی که در گذشته معلم پایه ی چهارم بوده چیز بدی نیست!

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

ما در تعامل با انسانها، هر لحظه در حال انجام بازاریابی هستیم و این لزوماً وابسته به کسب و کار نیست! امیدوارم در بازاریابیِ لحظات تون موفق باشید و لبخند هدیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar