کسب و کار تجارت الکترونیک و ۱۰ نکته برای برتری در شروع

کسب و کار تجارت الکترونیک

زمانی که قصد دارید در یک کسب و کار به موفقیت برسید, بهترین کار شروع آن کسب و کار با تجارت الکترونیک است. همانطور که آمار نشان میدهد, فروش آنلاین رو به افزایش است و با عزم درست و اراده راسخ میتوان از درون خانه سود خوبی برد. در این مقاله به ۱۰ نکته که موجب برتری در شروع یک کسب و کار تجارت الکترونیک می‌شود, صحبت خواهیم کرد.

 

انتخاب نام برای کسب و کار تجارت الکترونیک

زمانی که تصمیم به فروش یک محصول می‌گیرید, بهترین کار انتخاب نام کسب و کار تجارت الکترونیکتان است. سعی کنید اسمی که انتخاب می‌کنید به اندازه کافی منحصر به فرد باشد تا به راحتی در ذهن‌ها ثبت شود. ولی نباید بیش از اندازه از نظر تلفظ سخت باشد و بتوان آن را به راحتی جستجو کرد و مطمئن شوید که این نام قبلا توسط شرکت دیگری انتخاب نشده باشد.

 

تهیه وب‌سایت و انتخاب نام دامنه

ایده‌آل ترین نام دامنه, همان نام کسب وکار تجارت الکترونیک شما می‌باشد. ولی ممکن است در دسترس نباشد و توسط دیگران انتخاب شده باشد. شما می‌توانید با جستجو کردن نام‌های در دسترس, ابتدا نام دامنه خود را انتخاب کنید و بعد از آن برای آن وب‌سایت تهیه نمایید.

 

انتخاب ساختار کسب و کار تجارت الکترونیک

ساختار کسب و کار تجارت الکترونیک شما, چگونگی ثبت کسب و کار تجارت الکترونیک خود به عنوان یک مالک توسط استانداردها می‌باشد. اگر شما یک مالکیت خاص انتخاب نکنید, یک مالکیت یگانه نخواهید داشت. به هر حال اگر شما می‌خواهید که خود را از آسیب‌های شخصی و عدم مالکیت حفظ کنید, ثبت کسب و کار تجارت الکترونیک خود بهترین روش است.

 

شماره شناسایی کارفرما

شما باید یک حساب بانکی مجزا برای کسب وکار خود باز کنید و حساب‌ها و مالیات‌های مربوط به کسب و کار تجارت الکترونیک خود را از حساب‌های شخصی خود جدا کنید.

 

انتخاب یک فروشنده

انتخاب یک فروشنده برای کسب و کار تجارت الکترونیک بسیار مهم است. زمانی که شما یک محصول را تولید می‌کنید یا نیاز به مکانی برای در‌دسترس قرار دادن محصولات خود دارید, پیدا کردن یک فروشنده قابل اعتماد قبل از تصمیم گیری نهایی بسیار مهم است.

 

کسب و کار تجارت الکترونیک خود را بازاریابی کنید

نقش بازاریابی در کسب و کار تجارت الکترونیک بسیار پر رنگ است. از شبکه های اجتماعی, یک بلاگ, کارت ویزیت, و نوع بازاریابی که محصولات شما را تبلیغ می کند, استفاده کنید. از فواید تبلیغات‌های رایگان استفاده کنید ولی از هزینه کردن برای تبلیغ کسب و کار تجارت الکترونیک خود هم ترسی نداشته باشید.

 

از نرم افزار‌های درست استفاده کنید

این نرم افزار‌ها هستند که تفاوت را در جهان ایجاد می‌کنند. شما نیاز به پیدا کردن نرم افزاری برای ایجاد لیست ایمیل‌ها و ارسال اعلانات و حراجی ها به مشتریان دارید.

 

داشتن مقدرا زیادی پرسشنامه

برای انجام فروش, داشتن پرسشنامه های زیاد بسیار مهم است. البته در هنگام شروع, سنجش دقیق بسیار دشوار است. این پرسشنامه‌ها به شما کمک می‌کنند که بتوانید رویه‌های فروش خود را به درستی انتخاب کنید.

 

گرفتن بازخورد

بعد از اینکه کسب و کار تجارت الکترونیکتان شروع شد و ادامه پیدا کرد, نباید از گرفتن بازخورد غافل شوید. گزارش‌های سالانه و بازخورد‌ها کمک شایانی به بقای کسب و کار تجارت الکترونیک شما می کند و باعث می‌شود هر جا مشکلی در کسب و کار تجارت الکترونیکتان وجود دارد, قبل از دیر شدن متوجه آن شوید.

 

اگر می‌خواهید کسب  و کار تجارت الکترونیک خود را شروع کنید و برای این کار نیاز به کمک بیشتر داشتید و یا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه تخفیف گذاری محصولات خود و غیره و همچنین اطلاعات کلی, نیاز به راهنمایی داشتید با کلیک بر اینجا و یا ارتباط از طریق تلگرام با پدیده فکر مهتر در تماس باشید.

[تعداد: ۷    میانگین: ۴.۳/۵]

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar