کسب و کار نیمه وقت را چگونه می توان شروع کرد؟

کسب و کار نیمه وقت

کسب و کار نیمه وقت

کسب و کار نیمه وقت یکی از کارهای بسیار پر رونق است. تعداد بالایی از جوانان و بزرگسالان وقت آزاد خود را به ایجاد یک کسب و کار جدید یا کسب درآمد اضافی صرف می کنند.

و اگر چه بعضی از کارآفرینان نیمه وقت فقط می خواهند به هدف های کوتاه مدت خود برسند. اما برخی نیز به دلایل دیگری شرکت های وقت آزاد را تاسیس می کنند.

برای مثال برخی بر این باورند که راه اندازی یک کار در اوقات فراغت شان راه خوبی برای کاهش خطرات ایجاد یک کسب و کار بزرگ و دائمی است.

جیمز، بنیانگذار یک شرکت سرمایه گذاری در بریتانیا، می گوید: “بزرگترین کاری که مردم را از شروع کسب و کار در بریتانیا باز می دارد ، ترس از شکست است.” “شروع یک کار نیمه وقت روشی عالی برای از بین بردن این ترس است.”

جیمز که نویسنده ی کتاب « کار از ساعت ۵ تا ۹ : نحوه ی شروع یک کسب و کار در اوقات فراغت» است. درادامه می گوید: شما می توانید هر نوع کسب و کاری را در اوقات فراغت خود شروع کنید”.  وی در کتاب خود ۶۰ نوع کسب و کار را نام برده است ؛ از فروختن بند کفش گرفته تا فروختن سوسیس!!!

موفقیت کسب و کار نیمه وقت

فناوری بسیاری از موانع سنتی را برای شروع یک کسب و کار نیمه وقت کاهش داده است.

تجارت الکترونیک روشی عالی برای راه اندازی یک کسب و کاراست. زیرا بار بزرگی را بر دوش فردی که آن را اداره و اجرا می کند، نمی گذارد. یک وب سایت تجارت الکترونیک خوب می تواند فروش خوبی داشته باشد. و در عین حال شما می توانید کار روزانه و اصلی خود را انجام دهید.

اما از آنجا که اداره ی یک شرکت در اوقات فراغت می تواند خسته کننده باشد، عاقلانه است تا چیزی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید. اگر شما از آن کار  لذت ببرید راحت تر  برای کار کردن در شب ها و تعطیلات آخر هفته انگیزه پیدا خواهید کرد.

برنامه ریزی برای کسب و کار نیمه وقت

برای بیشتر شدن شانس موفقیت، با یک ذهنیت حرفه ای به کسب و کار نیمه وقت خود نگاه کنید.

یک برنامه کسب و کار برای تنظیم اهداف خود بنویسید. طوری که قابل دستیابی باشند. اطمینان حاصل کنید که اهداف خود را با مقدار زمانی که  دارید،  تطبیق می دهید.

اگر کسب و کار نیمه وقت شما  چیزی است که شما را هیجان زده می کند، مراقب باشید که اجازه ندهید که قضاوت و منطق شما را تحت تاثیر قرار دهد. شما به شور و شوق و اعتماد به نفس نیاز دارید. اما باید واقع بین باشید. به همه چیز از همه ی ابعاد فکر کنید.

برای مطالعه بیشتر:

اگر سرمایه برای شروع کسب و کار ندارید، مشکلی نیست!

راه اندازی کسب و کار جدید نیازی به ترک شغل فعلی

راه اندازی کسب وکارهای جدید تا سال ۲۰۳۰ !

در نظر گرفتن افراد در اطراف خود

اکثر کسب و کار های وقت آزاد از خانه اداره می شوند. برای اطمینان از اینکه کار را به شکل موثری انجام می دهید، فاصله بین خانه و زندگی کاری خود را حفظ کنید.

یک  فضای اختصاصی را در خانه برای اجرا و اداره ی کسب و کار مشخص کنید. به این ترتیب، هنگامی که از کار روزانه خود بازمی گردید، قبل از رفتن به فضای کسب و کار، می توانید کمی استراحت کنید. این کار باعث می شود تا چارچوب ذهنی آرام و درستی داشته باشید.

با این حال، داشتن حمایت و درک خانواده تان نیز بسیار مهم است. کسب و کار نیمه وقت شما باید بر آنها تأثیر بگذارد.

از نظر برخی اصطلاح ” ترکیب زندگی کاری بیش از ” تعادل کار و زندگی مهم است. با کمی انعطاف پذیری، کسب و کار و خانواده تان می توانند به راحتی با هم ترکیب شوند. مثلا اگر نیاز دارید تا بروشورها را خانه به خانه پخش کنید، از بچه ها کمک بگیرید.

در نهایت، ارزشمند ترین دارایی شما  زمان است . روی صرف زمان برای انجام دادن آنچه که دوست دارید ، تمرکز کرده و مابقی را برون سپاری کنید.

برون سپاری کسب و کار نیمه وقت

شما می توانید برخی وظایف  از قبیل حسابداری، مدیریت، سفارش و بازاریابی را برون سپاری کنید. در صورتی که نیاز به رسیدگی به درخواست های مشتری در طول روز داشته باشید، یک خدمات دفتری مجازی را امتحان کنید.

به جز آنچه که گفته شد، برون سپاری ضروری نیست. برخی کارها را شما – و یا اعضای خانواده – می توانند بدون ایجاد تاثیر منفی انجام دهند.

ضرورت حمایت کارفرما

موفق ترین کسب و کار نیمه وقت پشتیبانی و حمایت کارفرمای مالک کسب و کار را دارد. اما اگر مطمئن نباشید که رئیستان چه واکنشی خواهد داشت،  رئیس شما واکنش نشان ندهد، مطرح کردن موضوع می تواند مشکل باشد.

“اکثر کارفرمایان از اینکه کارکنان برای خود یک کسب و کار نیمه وقت داشته باشند، خوشحال می شوند. اگر توضیح دهیدکه چگونه مهارت هایی که در کسب و کار خود توسعه داده اید می تواند در کار روزانه نیز مفید باشد، موافقت و خوشحالی کارفرما نیز بیشتر خواهد بود.

همیشه قرارداد کاری خود را بررسی کنید. چرا که  ممکن است شما را از کار در یک بخش مشابه منع کند. به ویژه اگر کشمکش بالقوه  در آن وجود داشته باشد.

تغییر کسب و کار نیمه وقت به تمام وقت

همه ی صاحبان  کسب و کارهای نیمه وقت نمی خواهند که یک کسب و کار تمام وقت ایجاد کند. اما اگر شرکت شما قصد چنین کاری داشته باشد چه؟

ابتدا باید به دو سوال اساسی پاسخ دهید. اول از همه، آیا تامین مالی و سرمایه کافی وجود دارد؟ اگر کسب و کار نیمه وقت درآمد کافی برای شما دارد، این فکر عالی است.

دوم آنکه، قلب تان چه می گوید؟ بسیاری از صاحبان کسب و کارهای نیمه وقت به این نکته در قلبشان می رسند که کسب و کار تنها زمانی می تواند بیشترین فایده را داشته باشد که تمام وقت باشد.

امیدوارم شما نیز بتوانید کسب و کار نیمه وقت خود را راه اندازی کنید.

[تعداد: ۲۰    میانگین: ۴.۲/۵]

درباره نویسنده

Avatar

مترجمی زبان خوندم. علایق زیادی دارم که مترجمی یکی از آنهاست. برای شروع اینکار مباحث بازاریابی (بهترین راه اثبات توانایی ها) رو انتخاب کردم. امیدوارم بتونیم با توسعه دانش در کسب و کار و زندگی شخصی مون بهتر عمل کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar