کشف استعداد خود چگونه امکان پذیر است؟

با موارد زیر به کشف استعداد خود بپردازید

 

cstland-hidden-talent

برخی در افراد در خوانندگی، بازیگری، نقاشی، و یا مهارت های اداری استعداد دارند.
انسان اجتماعی که فردی ست که در انواع مناسبت ها بتواند دوستان زیادی را دور خود جمع کند و باعث ارتباط آن ها با یکدیگر شود بدون شک این انسان فردی با استعداد است، و به صحبت های دیگران گوش می دهد بدون اینکه صحبت های آن ها را قطع کند، پس این فرد مهارت هایی را دارد که در دیگران وجود ندارد،
همه ما به اشکال متفاوتی با استعداد هستیم، اما بعضی می دانند که چه چیزهایی آن ها را از دیگران برتر نشان می دهد، اما ممکن است برخی از انسان ها درباره خود چیزی ندانند و بدتر از این ممکن است فکر کنند انسانی عادی هستند،

در اینجا راهکارهایی برای شناختن این استعداد ها را برای شما توضیح می دهیم. با پدیده فکر مهتر همراه باشید.

 تنها بودن با خود

بله اولین راه شناخت خودمان است، خیلی از مردم این کار را بلد نیستند اما این کار ساده تر از آن است که فکر می کنید، روزی را برای این کار انتخاب کنید که منزلتان خلوت باشد یا دور از خانه این کار را در آرامش کامل انجام دهید، یک ساعت در آرامش و با تمرکز به خود فکر کنید، این کار را در هفته ۲ بار انجام دهید، سعی کنید هنگام انجام این کار از گوشی، تلویزیون، خود دوری کنید، زیرا تمرکز شما را به هم می زند،

چه چیزی مرا خوشحال می کند

این سوالات مجموعه ای از سوالات اساسی و ساده است، که برای شناختن ذات خودتان به شما کمک می کند، بدون شک سوالاتی بدون پاسخ پیدا خواهید کرد.

فنون

فنون در اشکال متفاوت می تواند به انسان کمک کند که سلیقه و خلق و خوی خود را بشناسد، به چند کنسرت موسیقی بروید و مشخص کنید صدای کدام یک از خواننده ها را بیشتر دوست دارید، با این کار ویژگی های زیبایی در خود کشف کنید، مثلا رفتن به یک نمایشگاه نقاشی، نگران نباشید اگر متوجه موضوعات این تابلو ها نمی شوید، اما با رفتن به این مکان می توانید، هر کدام از آن ها را پسندیدین انتخاب کنید، این کار درست مانند دنبال کردن نویسنده ایست که همیشه کتاب های آن را می خوانید و آن را برتر از دیگران می دانید، پاسخ شما به تمام این سوالات باعث می شود، راهنمایی هایی درباره شخصیت خودتان پیدا کنید.

 رویداد های مختلف

همانطور که انواع فنون در ما تاثیر می گذارد، آشنایی و یاد گرفتن مهارت های خاص بسیار به شما کمک خواهد کرد، آشنایی با شخصیت های متفاوت می تواند نکته هایی را به شما بیاموزد.

تجربه

همیشه چیزهای جدیدی را تجربه کنید، مانند انواع جدید غذاها، انواع لباس ها، و آشنایی با دوستان جدید، به مکان هایی بروید که تا به حال در آن ها قدم نگذاشته اید، سعی کنید کارهای دستی را بیاموزید، هر چه بیشتر تجربه کنید، مهارت های شما بیشتر خواهد شد.

نظر مردم

نه مردم برای من مهم هستند و نه نظرات آن ها، بیشر مردم این جملات را به کار می برند، اما این جمله همیشه صحیح نمی باشد، ما در کره دیگری زندگی نمی کنیم، ما در اجتماعی زندگی می کنیم که هم حقوق هم مسئولیت هایی در آن داریم، و برایمان مهم است که دیگران چگونه به ما می نگرند، (با ادب، تنبل، استدلالی و…) و همه این چیزها با هم اختلاق یا اشتراک پیدا می کنند، و مردم درباره هر کدام نظری به شما ارائه می دهند.

آزمون شناسایی شخصیت

همیشه بهترین و حرفه ای ترین خصوصیت ها را در شخصیت ها ترجیح می دهم، برخی از این خصوصیت ها می تواند شما را به کسب و کارهای مفیدی برساند، این آزمون ها در صفحات اینترنت به شکل فراوان و متنوعی وجود دارد.

ولگردی در خیابان ها

صبر کنید این کار هدر دادن زمان نیست، بلکه یکی از راه های شناخت استعداد شماست، به شکل آزاد در خیابان راه بروید و زمان طولانی را برای این کار قرار دهید، به کافه ها و رستوران ها توجه کنید، چگونه خیابان هایی را دوست دارید، چرا در خیابان هاش شلوغ احساس استرس پیدا می کنید، شاید فرد آرام مکان های باز و طبیعی را دوست دارد.
الان نوبت شماست این کارها را انتخاب کنید، و به ما بگویید آیا به کشف استعداد شما کمکی کرده است.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]

درباره نویسنده

Avatar

انسان باید توانایی های خودش را در علاقه مندی هایش امتحان کند. آشنایی با رموز موفقیت در کسب و کار هم از جمله علاقه های بنده برای آغاز این مسیر هست. از کنار انسانها به راحتی رد نشویم! شاید هریک نشانه ای باشد برای تغییر آینده ی ما

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

avatar